ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/3145/12
23 жовтня 2013 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Чепенюк О.В.,
при секретарі судового засідання Мельник Ю.С.,
за участю представника позивача Палащука І.С.,
представника відповідача Сопрун М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Козлівський цегельний завод» до Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство «Козлівський цегельний завод» (далі - ПАТ «Козлівський цегельний завод», позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія, відповідач) про скасування постанови № 73-ПР-3-Е від 13 липня 2012 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами.
13 липня 2012 року Прикарпатським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесена оскаржувана постанова № 73-ПР-3-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів щодо ПАТ «Козлівський цегельний завод» у зв'язку з невиконанням до 03 квітня 2012 року розпорядження Комісії від 03 січня 2012 року щодо забезпечення існування акцій у бездокументарній формі. Позивач зазначає, що для приведення діяльності товариства у відповідність до вимог частини другої статті 20 Закону України «Про акціонерні товариства» в частині забезпечення існування акцій у бездокументарній формі, останнім було проведено 27 квітня 2011 року загальні збори акціонерів відкритого акціонерного товариства «Козлівський цегельний завод», на яких прийнято рішення про переведення випуску іменних акцій з документарної форми в бездокументарну, подано до Комісії заяву про зміну свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у зв'язку зі зміною форми існування акцій, 23 грудня 2011 року отримано відповідне свідоцтво, 30 грудня 2011 року укладено договір з публічним акціонерним товариством «Національний депозитарій України» про обслуговування емісії цінних паперів, 06 січня 2012 року подано заяву про відкриття рахунку у цінних паперах, 06 січня 2012 року оформлено глобальний сертифікат, який депоновано 11 січня 2012 року. Відтак, позивач вважає, що виконав вимоги розпорядження і оскаржувана постанова № 73-ПР-3-Е від 13 липня 2012 року є незаконною та підлягає скасуванню.
Представник позивача у судовому засіданні адміністративний позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, та додатково пояснив, що вимоги відповідача щодо усунення порушень законодавства про цінні папери були виконані своєчасно, а чинне законодавства не передбачає обов'язку емітента повідомляти уповноважену особу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про виконання розпоряджень, а також не визначає відповідальності юридичних осіб у випадку неповідомлення про виконання розпорядження. Крім того, ПАТ «Козлівський цегельний завод» повідомлення про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів отримало лише за день до розгляду справи, а тому представник товариства, зважаючи на віддаленість через місцезнаходження його та Комісії у різних областях, не мав можливості прибути на розгляд справи та повідомити Комісію про усунення порушень.
Представник позивача просив позовні вимоги задовольнити.
Відповідач подав до суду заперечення проти адміністративного позову від 18 жовтня 2013 року № 09.4-05/1157, в яких адміністративний позов не визнав та просив відмовити у його задоволенні з наступних підстав.
03 січня 2012 року уповноваженою особою Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за клопотанням емітента ПАТ «Козлівський цегельний завод» про продовження терміну виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 05 липня 2011 року видано нове розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, відповідно до якого товариство повинно було у термін до 03 квітня 2012 року забезпечити існування акцій у бездокументарній формі згідно з вимогами частини другої статті 20 Закону України «Про акціонерні товариства» та до 03 квітня 2012 року письмово проінформувати уповноважену особу Комісії з наданням підтверджуючих документів про виконання даного розпорядження.
Станом на 03 квітня 2012 року та на момент порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (15 червня 2012 року), винесення постанови про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів (13 липня 2012 року) позивачем не надано відповідних документів щодо підтвердження усунення порушень. На розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів представник ПАТ «Козлівський цегельний завод» не з'явився. На підставі таких обставин, що вказують на наявність ознак правопорушення на ринку цінних паперів, уповноваженою особою Комісії прийнято постанову про накладення санкцій на товариство у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17000 грн. 00 коп.
У судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнала з підстав, викладених у наведених вище запереченнях, просила в задоволенні адміністративного позову відмовити.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ПАТ «Козлівський цегельний завод» зареєстроване як юридична особа, виступає емітентом цінних паперів.
05 липня 2011 року уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку видане емітенту відкритому акціонерному товариству «Козлівський цегельний завод» обов'язкове до виконання розпорядження № 59-ТЕ про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів, а саме: про приведення статуту та внутрішніх положень товариства у відповідність до вимог пункту 5 розділу ХVІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства» та здійснення переведення акцій з документарної форми в бездокументарну форму випуску згідно з вимогами частини другої статті 20 Закону України «Про акціонерні товариства». Позивача зобов'язано в термін до 05 січня 2012 року усунути порушення вимог законодавства про цінні папери та до 12 січня 2012 року письмово проінформувати уповноважену особу Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про виконання розпорядження.
03 січня 2012 року уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за клопотанням емітента ПАТ «Козлівський цегельний завод» про продовження терміну виконання розпорядження № 59-ТЕ у зв'язку з необхідністю завершення процесу дематеріалізації випуску акцій у відповідності до вимог Закону України «Про акціонерні товариства» в частині депонування глобального сертифікату видано нове розпорядження № 01-ТЕ про усунення порушень законодавства про цінних паперів (а. с. 82-83). Даним розпорядженням зобов'язано ПАТ «Козлівський цегельний завод» у термін до 03 квітня 2012 року усунути порушення вимог чинного законодавства про цінні папери та до 03 квітня 2012 року проінформувати уповноважену особу Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про виконання цього розпорядження з наданням підтверджуючих документів.
З пояснень представника відповідача вбачається, що станом на 03 січня 2012 року ПАТ «Козлівський цегельний завод» не було завершено процес переведення акцій у бездокументарну форму у відповідності до вимог Закону України «Про акціонерні товариства», зокрема, в частині депонування глобального сертифікату, решту вимог щодо приведення статуту та внутрішніх положень товариства відповідно до вимог пункту 5 розділу ХVІІ Закону України «Про акціонерні товариства» позивач виконав.
В подальшому 15 червня 2012 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - завідувачем сектору нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Тернопільській області Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів щодо ПАТ «Козлівський цегельний завод», в якій зазначено, що станом на 03 квітня 2012 року та 15 червня 2012 року емітентом не надані відповідні документи (копію депонованого глобального сертифікату в обраному депозитарії) на виконання розпорядження від 03 січня 2012 року № 01-ТЕ про усунення порушення законодавства про цінних паперів (а. с. 84).
03 липня 2012 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - начальником Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 80-ПР-3-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, допущене ПАТ «Козлівський цегельний завод» (а. с. 85). Порушення полягає у невиконанні відповідачем станом на 03 квітня 2012 року та 15 червня 2012 року розпорядження № 01-ТЕ від 03 січня 2012 року. Даний акт та постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 03 липня 2012 року, яким призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів на 13 липня 2012 року о 10 годині в місті Івано-Франківськ позивач отримав 12 липня 2012 року, що підтверджується реєстраційним номером вхідної кореспонденції товариства з проставленням дати (а. с. 96).
13 липня 2012 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - начальником Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підставі статей 8, 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», пункту 1.8 розділу ХVІІ Правил розгляду справ про порушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2270, та вказаного акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 03 липня 2012 року винесена постанова № 73-ПР-3-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів на ПАТ «Козлівський цегельний завод» за невиконання розпорядження Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (розпорядження № 01-ТЕ від 03 січня 2012 року) у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17000 грн. 00 коп. (а. с. 45).
Постанова уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - начальника Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 липня 2013 року № 73-ПР-3-Е надіслана товариству 31 липня 2013 року, що підтверджується реєстром поштових відправлень та фіскальним чеком відділення «Укрпошта» (а. с. 90).
Також судом встановлено, що для здійснення переведення акцій з документарної форму в бездокументарну форму випуску згідно з вимогами частини другої статті 20 Закону України «Про акціонерні товариства» ПАТ «Козлівський цегельний завод» було виконано такі дії: на загальних зборах акціонерів (протокол № 1 від 27 квітня - 31 травня 2011 року) прийнято рішення про дематеріалізацію цінних паперів та визначено спосіб персонального повідомлення про це кожного акціонера (а. с. 47-59); подано до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку заяву для заміни свідоцтва про реєстрацію випуску іменних акцій документарної форми існування на свідоцтво про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі існування (а. с. 60); отримано від Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку свідоцтво про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі (а. с. 46); прийнято наглядовою радою товариства рішення від 23 грудня 2011 року про припинення обслуговування випуску цінних паперів у документарній формі у реєстроутримувача в системі реєстру власників іменних цінних паперів за цим випуском, обрано депозитарій, який буде обслуговувати випуск акцій, що дематеріалізується (а. с. 61); укладено договір про обслуговування емісії цінних паперів з публічним акціонерним товариством «Національний депозитарій України» (а. с. 62-64), до якого подано заяву про відкриття рахунку у цінних паперах (а. с. 65); 11 січня 2012 року депоновано глобальний сертифікат в депозитарії (а. с. 66); передано реєстр власників іменних цінних паперів та переведено облік прав власності на акції у бездокументарній формі до зберігача, 10 січня 2012 року публічним акціонерним товариством «Національний депозитарій України» видано виписку з реєстру кодів цінних паперів про існування цінних паперів у бездокументарній формі (а. с. 67).
З 29 жовтня 2010 року набрали чинності зміни до частини третьої статті 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та друге речення частини другої статті 20 Закону України «Про акціонерні товариства», відповідно до яких акції існують виключно в бездокументарній формі.
Відповідно до положень пункту 5 розділу ХVІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства» від 17 вересня 2008 року № 514-VI (з змінами і доповненнями) приведенням діяльності акціонерних товариств у відповідність із вимогами цього Закону в частині забезпечення існування акцій виключно у бездокументарній формі є здійснення таких дій: наглядова рада акціонерного товариства в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, зобов'язана прийняти рішення про переведення випуску цінних паперів з документарної форми у бездокументарну (далі - рішення про дематеріалізацію) та забезпечити вчинення нижчезазначених дій у такій послідовності:
1) опублікування в офіційному друкованому органі повідомлення про прийняте рішення про дематеріалізацію цінних паперів та повідомлення про це персонально кожного акціонера, зареєстрованого в реєстрі власників іменних цінних паперів випуску, що дематеріалізується, у спосіб, визначений при прийнятті рішення про дематеріалізацію (крім випадку, коли акції товариства належать одній особі);
2) подання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку документів для заміни свідоцтва про реєстрацію випуску іменних акцій документарної форми існування на свідоцтво про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі існування. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку зобов'язана видати свідоцтво про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі існування протягом 10 робочих днів з дати подання емітентом належним чином оформлених документів відповідно до встановлених нею вимог;
3) припинення обслуговування випуску цінних паперів у документарній формі у реєстроутримувача в системі реєстру власників іменних цінних паперів за цим випуском. Реєстроутримувач припиняє ведення реєстру протягом 10 робочих днів з дати публікації рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про видачу емітенту свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі існування. Датою закриття реєстру є дата припинення ведення реєстру;
4) укладення в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, договору про обслуговування емісії цінних паперів з обраним наглядовою радою депозитарієм, який буде обслуговувати випуск акцій, що дематеріалізується, з наступним відкриттям рахунку в цінних паперах емітента в цьому депозитарії та укладення договору про відкриття рахунків у цінних паперах власникам з обраним наглядовою радою зберігачем;
5) депонування глобального сертифіката в обраному депозитарії та надання йому необхідних розпоряджень та інших документів відповідно до вимог Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Депонування депозитарієм глобального сертифіката здійснюється протягом 10 робочих днів з дати публікації рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про видачу емітенту свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у бездокументарній формі існування;
6) забезпечення передачі реєстру власників іменних цінних паперів та переведення обліку прав власності на акції у бездокументарній формі до зберігача. Передача реєстру власників іменних цінних паперів до зберігача здійснюється протягом трьох робочих днів з дати припинення ведення реєстру. Дата передачі реєстру власників іменних цінних паперів спільно визначається емітентом, реєстратором та зберігачем. Зберігач цінних паперів зобов'язаний відкрити рахунки в цінних паперах акціонерам та зарахувати на них акції на підставі договору з емітентом та переданого йому (зберігачу) реєстру власників іменних цінних паперів протягом двох місяців з дати передачі реєстру;
7) зберігання відповідно до законодавства реєстру власників іменних цінних паперів, складеного на дату припинення ведення системи реєстру, та інших документів.
Судом встановлено, що ПАТ «Козлівський цегельний завод» виконав відповідні дії та привів діяльність товариства у відповідність із вимогами Закону України «Про акціонерні товариства» в частині забезпечення існування акцій виключно у бездокументарній формі, вчинивши всі необхідні дії, передбачені положеннями пункту 5 розділу ХVІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства». Такі дії були вчинені до 11 січня 2012 року (дата депонування глобального сертифікату), тобто в межах строку (а саме до 03 квітня 2012 року), визначеного уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розпорядженні № 01-ТЕ від 03 січня 2012 року.
У судовому засіданні представник Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку не заперечувала таких обставин щодо виконання товариством у повному обсязі вимог Закону України «Про акціонерні товариства» щодо забезпечення переведення акцій в бездокументарну форму. Разом з тим, позиція представника відповідача зводилась до того, що товариство не повідомило уповноважену особу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у встановлений у розпорядженні строк до 03 квітня 2012 року про усунення порушень з наданням підтверджуючих документів.
При прийнятті рішення у даній справі суд застосовує до спірних правовідносин наступні правові норми.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено в Законі України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР, з змінами і доповненнями (далі - Закон № 448/96-ВР).
Відповідно до статей 5, 6 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка виконує свої повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку згідно з пунктами 9, 10, 14 статті 8 Закону № 448/96-ВР, серед іншого, має право проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності професійних учасників ринку цінних паперів та саморегулівних організацій професійних учасників ринку цінних паперів, а також перевірки та ревізії діяльності емітентів щодо стану корпоративного управління та здійснення операцій з розміщення та обігу цінних паперів; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 11 Закону № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі статтею 12 вказаного Закону № 448/96-ВР санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначають Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за № 120/14811 (чинних на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Правила).
Відповідно до пунктів 4, 5 розділу І Правил завданням провадження у справах про правопорушення є своєчасне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законодавством; уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, рішення за справою повинно бути законним та обґрунтованим.
Розділом XIV Правил передбачено порядок винесення уповноваженою особою Комісії розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, пункт 9 даного розділу визначає, що у разі ухилення від виконання або несвоєчасного виконання розпорядження про усунення порушень уповноважена особа застосовує відповідну санкцію та у разі необхідності виносить нове розпорядження. Розділи IV-VII Правил регламентують порядок порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, її підготовки до розгляду, складання акту про правопорушення, розгляд справ та прийняття постанови за справою про правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичних осіб.
З аналізу положень статей 8, 11 Закону № 448/96-ВР та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій слід прийти до висновку, що підставою для притягнення до відповідальності юридичної особи є невиконання або несвоєчасне виконання розпоряджень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів. При цьому відповідальність емітента за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення уповноваженої особи Комісії про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у строк, встановлений у розпорядженні, відсутня.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, поясненнями представника відповідача Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку позивачем порушення законодавства на ринку цінних паперів у встановлений у розпорядженні строк були усунуті. Проте товариство не інформувало відповідача про усунення таких порушень та не надало підтверджуючих документів у строк, визначений у відповідному розпорядженні. Ненадання необхідних документів на підтвердження виконання розпоряджень про усунення правопорушень на ринку цінних паперів не є правопорушенням на ринку цінних паперів, що охоплюється змістом пункту 8 частини першої статті 11 Закону № 448/96-ВР, і за невиконання такої вимоги юридична особа не може бути притягнута до відповідальності згідно санкції вказаної норми.
Оцінюючи правомірність рішення, дій відповідача як суб'єкта владних повноважень, суд керувався критеріями, закріпленими у частині третій статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), що певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, якої повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владні суб'єкти. Відтак, при розгляді адміністративної справи судом підлягали з'ясуванню, зокрема, питання чи при прийнято оскаржуване рішення суб'єктом владних повноважень обґрунтовано; пропорційно та адекватно.
Оскаржуване рішення про притягнення до відповідальності ПАТ «Козлівський цегельний завод» прийнято необґрунтовано, за відсутності складу правопорушення на ринку цінних паперів, відповідачем неповно з'ясовані обставини справи про правопорушення на ринку цінних паперів, факт правопорушення спростований дослідженими судом доказами.
Статтею 11 КАС України встановлено принцип змагальності сторін, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частин першої, другої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Прикарпатське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку як суб'єкт владних повноважень, заперечуючи проти адміністративного позову, не довело правомірності оскаржуваної постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.
Приймаючи рішення у даній справі, суд виходить із повноважень, визначених частиною другою статті 162 КАС України, де передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про скасування рішення, попередньо визнавши його протиправним.
Згідно із частиною першою статті 94 КАС України на користь позивача слід присудити з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 170 грн. 00 коп., сплачений згідно з квитанціями № 1180.1131.1 від 30 серпня 2012 року (а. с. 37), № k111/N/ 73 від 23 жовтня 2013 року, та відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VІ у зв'язку з внесенням судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом, повернути зайво сплачений судовий збір в сумі 0 грн. 19 коп.
Керуючись статтями 2, 11, 71, 86, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною і скасувати постанову уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - начальника Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 73-ПР-3-Е від 13 липня 2012 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Стягнути з Державного бюджету України на користь публічного акціонерного товариства «Козлівський цегельний завод» (вулиця Личакова, будинок 26, селище міського типу Козлів, Козівський район, Тернопільська область, ідентифікаційний код 00290191) судовий збір у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень 00 (нуль) копійок, повернути зайво сплачений судовий збір в сумі 0 (нуль) гривень 19 (дев'ятнадцять) копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
В повному обсязі постанова складена 28 жовтня 2013 року.
Головуючий суддя Чепенюк О.В.
копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.