Постанова № 34375098, 01.10.2013, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2013
Номер справи
823/3017/13-а
Номер документу
34375098
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВАP>

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2013 року справа № 823/3017/13-а

м. Черкаси

10 год. 00 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Мишенка В.В.,

при секретарі – Гордієнку Ю.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Уманської об`єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Черкаській області до закритого акціонерного товариства «Уманський завод продтоварів» про припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством,

ВСТАНОВИВ:

Уманська об`єднана державна податкова інспекція головного управління Міндоходів у Черкаській області (далі – позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до закритого акціонерного товариства «Уманський завод продтоварів» про припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством.

Позивач зазначає, що відповідач не подає більше року документи фінансової звітності, визначені законодавством про оподаткування, що згідно статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців” № 755-IV від 15.05.2003р. є підставою для припинення підприємницької діяльності відповідача, а тому просить задовольнити його вимоги та припинити підприємницьку діяльність відповідача.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, проте в адміністративному позові просив розгляд справи здійснити без участі представника позивача.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Суд вважає, що відсутність відповідача не є перешкодою для розгляду справи. На підставі ст.ст. 71, 128 КАС України справу вирішено за наявними в ній доказами.

Дослідивши наявні у справі докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідач, згідно відомостей, які містяться в матеріалах справи, зареєстрований державним реєстратором виконавчого комітету Уманської міської ради як юридична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, ідентифікаційний код 00380712 та з 27.01.1992 року за № 7.010 перебуває на обліку в Уманській об'єднаній державній податковій інспекції, як платник податків, що підтверджується довідкою позивача від 15.08.2013р.

Суд зазначає, що спеціальним законом, що регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб є Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15 травня 2003 року № 755-IV.

У відповідності до частини 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Крім того відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, платників, їх права та обов'язки, компетенція контролюючих органів, їх повноваження та обов'язки, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України.

Виходячи з положень підпунктів 191.1.1, 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України до функцій органів державної податкової служби, зокрема, належать: здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом; здійснення контролю за своєчасністю подання передбаченої законом звітності (податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та зборів), а також перевірка достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків та зборів.

Зазначена норма кореспондується з нормами Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”, якими визначені підстави для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця внаслідок неподання податкової звітності.

Згідно підпункту 20.1.12 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Суд вважає обґрунтованою позицію позивача про припинення відповідача з підстав неподання цим підприємством органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Так, пунктом 49.1 статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

В силу положень пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

При цьому, суд акцентує увагу, що у відповідності до абзацу 4 частини 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.

При дослідженні письмових матеріалів справи, суд встановив, що згідно відомостей, які містяться в матеріалах справи відповідач в останнє подавав декларацію 29.04.2011 року.

Крім того, суд встановив, що відповідач, як платник податків, не має заборгованості перед бюджетом.

Враховуючи право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, а також ту обставину, що відповідач не подавав до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності більше одного року, суд вважає, що вказані дії порушують встановлені законодавчими актами правила здійснення господарської діяльності та є підставою для припинення такого суб'єкта господарювання.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Вжиті судом заходи по встановленню обставин подання відповідачем звітності після 31.10.2011р., свідчать про неподання такої звітності, а тому не спростовують доводів позивача, викладених у позовній заяві.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необхідність задоволення адміністративного позову в повному обсязі.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу – закрите акціонерне товариство «Уманський завод продтоварів», ідентифікаційний код 00380712, яке зареєстроване державним реєстратором виконавчого комітету Уманської міської ради, за адресою: вул. Урицького, 18, м. Умань, Черкаська область, 20300.

Копію цієї постанови направити державному реєстратору реєстраційної служби Уманського міськрайонного управління юстиції (20300, м. Умань, площа Леніна, 1, к.412) для виконання обов’язків, визначених статтею 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Мишенко