Постанова № 34364764, 25.10.2013, Броварський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
25.10.2013
Номер справи
361/9104/13-а
Номер документу
34364764
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа № 361/9104/13-а

провадження № 2-а/361/358/13

25.10.2013

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 жовтня 2013 року м. Бровари

Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого - судді Телепенька А.Д., при секретарі Смірновій І.В.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в :

У вересні 2013 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом, у якому зазначала, що 29 серпня 2013 року вона звернулася до Виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області із запитом про надання їй інформації, а саме: копії рішення виконавчого комітету Броварської міської ради про порядок розгляду і надання згоди (дозволу) на розміщення у місті Бровари Київської області надувних атракціонів та надання переліку документів необхідних для звернення з цим питанням до органу місцевого самоврядування.

11 вересня 2013 року виконавчий комітет Броварської міської ради Київської області на підставі ч. 4 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» повідомив їй, ОСОБА_3, що для задоволення запиту необхідно здійснити пошук інформації серед значної кількості даних, тому запитувана інформація буде надана не пізніше 20 робочих днів з дня отримання запиту.

Вважає дії відповідача необґрунтованими і неправомірними, такими, що порушують її право на доступ до публічної інформації, гарантоване Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Просила визнати дії виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області в частині продовження терміну розгляду інформаційного запиту щодо надання рішення виконавчого комітету Броварської міської ради про порядок розгляду і надання згоди (дозволу) на розміщення у місті Бровари Київської області надувних атракціонів неправомірними та визнати відповідь відповідача від 11 вересня 2013 року про продовження терміну розгляду її інформаційного запиту, незаконними.

Позивач ОСОБА_3 та її представник ОСОБА_4 у судове засідання не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, до суду подали заяву про розгляд справи за їх відсутності.

Відповідач виконавчий комітет Броварської міської ради Київської області у суд не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, до суду подав заяву про розгляд справи за відсутності їхнього представника та одночасно подав і письмові заперечення на адміністративний позов, у яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

У своїх запереченнях відповідач зазначив, що запитувана позивачем інформація зберігалася у архіві загального відділу Броварської міської ради та у головного спеціаліста з питань безпеки праці та безпечної життєдіяльності населення виконавчого комітету Броварської міської ради, яка знаходилася серед значної кількості даних і для її пошуку потрібен був додатковий час, тому розпорядник повідомив позивача ОСОБА_3, що відповідь на запит, відповідно до вимог ч. 4 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» буде надано позивачу до 20 робочих днів з дня отримання запиту.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що 11 вересня 2013 року листом виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області за № 04-01/200 позивачу ОСОБА_3 повідомлено, що запитувана нею інформація стосовно переліку необхідних документів для отримання дозволу на розміщення надувних атракціонів у місті Бровари та нормативно-правовий акт, яким визначено порядок оформлення дозволу на їх встановлення, у зв'язку із необхідністю пошуку даної інформації серед значної кількості даних, згідно ч. 4 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» буде надана не пізніше 20 робочих днів з дня отримання запиту.

У ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що публічна інформація - відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена у процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством або яка знаходиться

у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Згідно із ст. 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується:

- обов'язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;

- визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;

- максимальним спрощенням процедури подання запиту і отримання інформації;

- доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;

- здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації;

- юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до інформації забезпечується також шляхом надання її за запитами на інформацію.

У п. 1 ч. 1 ст. 12 цього Закону встановлено, що суб'єктами у сфері доступу до публічної інформації є запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень.

Згідно із ч. 1 ст. 13 даного Закону розпорядниками інформації визнаються суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані:

- оприлюднювати інформацію про свою діяльність та прийняті рішення;

- систематично вести облік документів, що знаходяться у їхньому володінні;

- вести облік запитів на інформацію;

- визначити спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації;

- надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.

У ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що запитувач має право звернутися до розпорядника інформації з запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Письмовий запит подається у довільний формі та має містити:

- ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку , якщо такий є;

- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

- підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Згідно із ч. 6 цієї ж статті вказаного Закону оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів

на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації та на офіційному веб-сайті відповідного розпорядника.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Із ч. 4 ст. 20 цього ж Закону вбачається, що у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що дії виконавчого комітету Броварської міськрайонної ради Київської області щодо продовження строку розгляду запиту позивача ОСОБА_3 до 20 робочих днів з дня отримання запиту протиправними визнані бути не можуть, оскільки у повідомленні відповідач вказав підстави продовження строку розгляду запиту ОСОБА_3, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Посилання позивача на те, що продовження відповідачем строку розгляду запиту про надання інформації ОСОБА_3 до 20 робочих днів з дня отримання запиту є безпідставними.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст. 7, 8, 9, 69-71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

У задоволенні позову ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної

скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Телепенько А. Д.