Справа № 2/226/865/2013
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 жовтня 2013 року м.Димитров
Димитровський міський суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Редько Ж.Є,
при секретарі Мітюхіній О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Димитров справу за позовом державного підприємства «Регіональні електричні мережі» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач державне підприємство «Регіональні електричні мережі» (далі за текстом ДП «РЕМ») звернувся до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту необліковану електричну енергію, в обґрунтування якого вказав, що відповідачі, які мешкають за адресою: АДРЕСА_1, є абонентами ДП «РЕМ», на ім'я відповідача ОСОБА_1 відкрито особовий рахунок. При проведенні перевірки додержання вимог Правил користування електричною енергією для населення у відповідачів було виявлено самовільне підключення після відключення до електричної мережі енергопостачальника, про що був складений акт № 30589 від 21.01.2013 року. Вартість електричної енергії, не врахованої внаслідок порушення вищенаведених Правил, за даним актом склала 599 грн. 52 коп. Оскільки відповідачами до теперішнього часу не сплачена дана сума, позивач просить суд стягнути солідарно з відповідачів на свою користь вартість необлікованої електроенергії в сумі 599 грн. 52 коп. та понесені ним витрати на оплату судового збору в сумі 229 грн. 40 коп.
Представник позивача ДП «РЕМ» до судового засідання не з'явився, про час та місце слухання повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, заявлені позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 до судового засідання не з'явилися, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином. Відповідач ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про розгляд справи у її відсутність та про визнання позову у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом на підставі довідки з місця проживання, про склад сім'ї та прописці, виданої приватним підприємством «Домінант-Сервіс» 11.07.2013 року, встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1, зареєстровані та проживають з 1995 року відповідачі ОСОБА_1 та її син ОСОБА_2 (а.с.3).
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло № 3/92-3248 від 09.01.1998 року відповідачі є власниками на праві приватної спільної сумісної власності житлового приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
Позивачем на ім'я відповідача ОСОБА_1 відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 (а.с.4).
Відповідно до ст.26 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією.
Згідно за п.48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 року, (далі Правила) споживач відповідає за розкрадання електроенергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно до п.53 Правил у разі виявлення порушення споживачем правил користування електроенергією, у тому числі фактів її розкрадання, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться помітка про відмову. В цьому разі акт вважається дійсним, якщо його підписали три представника енергопостачальника. Споживач також має право внести до акта свої зауваження.
Судом встановлено, що згідно акту № 30589 від 21.01.2013 року, складеним представниками ДП «РЕМ», за адресою: АДРЕСА_1, у присутності споживача ОСОБА_2 виявлено порушення Правил користування електричною енергією для населення, а саме: самовільне підключення до електричної мережі після відключення на підставі акту від 13.03.2012 року (а.с.4, 7). Акт підписаний трьома представниками позивача, відповідач ОСОБА_2 від підпису відмовився.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що факт безоблікового споживання електричної енергії споживачем доведений і підстави для визнання акту недійсним немає.
Згідно за ст.1166 ЦК України, майнова шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до п.37 Правил енергопостачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією.
Відповідно до п.53 Правил розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електроенергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. Розмір відшкодування збитків обчислюється відповідно до методики, затвердженої Національною комісією регулювання електроенергетики України (далі НКРЕ).
Так, відповідно до п.3.3 Методики обчислення розміру відшкодування збитків .., затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 року № 562 (далі за текстом Методика), у разі виявлення у споживача самовільного підключення електроустановок до електричної мережі енергопостачальника, розрахунок вартості не облікованої електроенергії здійснюється із дня здійснення останньої технічної перевірки електричної мережі, до якої було здійснене самовільне підключення, але не більше сумарної кількості днів за дванадцять календарних місяців, що передували дню виявлення порушення до дня усунення самовільного підключення.
Відповідно до протоколу засідання комісії ДП «РЕМ» № 6947 від 28.02.2013 року з розгляду акту про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 30589 від 21.01.2013 року спричинені збитки склали 599,52 грн. Розрахунок проведено із дня здійснення останньої технічної перевірки електричної мережі 04.04.2012 року за 292 дня (а.с.5 зворот, 6).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що з вини відповідачів, які безобліково користувалися електричною енергією, позивачу спричинено збитки, а тому є підстави для відшкодування завданих збитків у визначеній сумі 599,52 грн.
Згідно зі ст.22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. При цьому збитками є доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушено.
Таким чином, порушене право позивача щодо відшкодування йому збитків, завданих відповідачами у зв'язку з порушенням ними Правил шляхом самовільного підключення до електричної мережі, підлягає захисту.
Сума позову розрахована за спожиту енергію за кількістю днів від дня останньої технічної перевірки електричної мережі, тобто мова йде про повернення коштів за спожиту електричну енергію у порушення Правил - комунальну послугу. Згідно за ст.156 ЖК України всі співвласники квартири зобов,язані оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Тому вимоги позивача щодо стягнення у солідарному порядку з відповідачів, які є співвласниками, заборгованості за спожиту не обліковану електроенергію підлягають задоволенню.
Стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. В силу ст.88 ЦПК України з відповідачів на користь позивача підлягає стягненню понесені ним витрати на оплату судового збору в сумі 229 грн. 40 коп. (а.с.2).
На підставі 22, ст.1166 ЦК України, Закону України «Про електроенергетику», Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року, керуючись ст.ст.10, 11, 57, 130, 209, 212, 213, 214, 215, 294 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов державного підприємства «Регіональні електричні мережі» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення, задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь державного підприємства «Регіональні електричні мережі»:
- вартість електроенергії, не облікованої внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення, в сумі 599 грн. 52 коп. та судові витрати в сумі 229 грн. 40 коп., а всього 828 (вісімсот двадцять вісім) грн. 92 коп., перерахувавши цю суму на рахунок 2600737096203, отримувач Донецький філіал ДП «Регіональні електричні мережі», ОКПО 26390719, МФО 300272, ПАТ «Енергобанк» м.Київ.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня його оголошення. Особи, які брали участь, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати судову скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Повний текст рішення виготовлено 25.10.2013 року.
Суддя Ж.Є.Редько
Судове рішення № 34356578, Мирноградський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Димитровський міський суд Донецької області) було прийнято 25.10.2013. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 226/2455/13-ц. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: