ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.10.2013 р. Справа № 5015/2061/12
За позовом: Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Львів
про: демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми), розташованої за адресою: АДРЕСА_2)
Суддя Деркач Ю.Б.
Представники:
від позивача: Дмитрасевич Р.В. - представник (довіреність № 4-31-524 від 02.04.2013 року)
від відповідача: ОСОБА_3 -предстанвик (довіреність б/н від 26.03.2012 р.)
Права і обов'язки передбачені ст.ст.20, 22 ГПК України роз'яснено. Заяв про відвід судді не подавалось. Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не надходило. У судовому засіданні 22.10.2013р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору: Позов заявлено Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради, м. Львів до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Львів про демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми), розташованої за адресою: АДРЕСА_2.
Ухвалою суду від 28.05.2012р. прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні на 19.06.2012р.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 19.06.2012 р. було зупинено провадження у справі № 5015/2061/12 на час вирішення пов'язаної з нею справи №1304/4847/12, що розглядалася Галицьком районним судом м.Львова.
25.10.2012р. Галицьким районним судом м.Львова винесено постанову у справі № 2а-4847/12/1304 за позовом ФОП ОСОБА_1 до Львівської міської ради, третя особа Галицька районна адміністрація Львівської міської ради про визнання ухвали в частині протиправною та зобов'язання до вчинення дій. ФОП ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на зазначену постанову, за результатами розгляду якої Львівським апеляційним адміністративним судом 11.07.2013р. винесено ухвалу у справі №178970/12 про залишення апеляційної скарги без задоволення.
Ухвалою господарського суду від 15.08.2013р. поновлено провадження у справі та призначено її до розгляду на 01.10.2013р.
Ухвалою суду від 01.10.2013р. розгляд справи відкладено до 07.10.2013р. В судовому засіданні 07.10.2013р. оголошено перерву до 15.10.2013р.
Ухвалою суду від 15.10.2013р. продовжено строк вирішення спору та відкладено розгляд справи на 22.10.2013р.
У судовому засіданні 22.10.2013р. представник позивача подав додаткові пояснення (вх. №43164/13 від 16.10.2013р.), відповідно до яких підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача у судовому засіданні 22.10.2013р. подав відзив на позовну заяву б/н від 18.10.2013р. (вх. №43569/13 від 18.10.2013р.), відповідно до якого просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
В процесі розгляду справи судом встановлено наступне.
Згідно з п. 7, 8 ухвали Львівської міської ради № 1012 від 15.12.2011 „Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.12.2008р. № 2311 (зі змінами) та затвердження взірцевих проектів тимчасових споруд (малих архітектурних форм) провадження підприємницької діяльності" суб'єктам діяльності, які здійснюють діяльність у тимчасових спорудах для підприємницької діяльності у місячний термін з часу прийняття цієї ухвали забезпечити демонтаж тимчасових споруд (малих архітектурних форм), які не внесені у додатки 1-ПР, 2-ПР, 3-ПР, 4-ПР, 5-ПР, 7-ПРП, 8-3 та термін договорів оренди земельних ділянок та оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, яких закінчився у 2011 році.
У разі не здійснення суб'єктами підприємницької діяльності у місячний термін демонтажу згідно з п. 7 ухвали районним адміністраціям у судовому порядку забезпечити демонтаж тимчасових споруд (малих архітектурних форм) для провадження підприємницької діяльності, які функціонують чи розміщені на території м, Львова без дозвільних документів та не внесені у додатки 1-ПР, 2-ПР, 3-ПР, 4-ПР, 5-ПР, 6-ПР, 7- ПРП, 8-3.
30.12.2011р. Галицькою районною адміністрацією надіслано попередження про демонтаж тимчасових споруд (малих архітектурних форм) на території Галицького району, які не ввійшли до Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини програми комплексного благоустрою території міста (ухвала №2311 від 18.12.2008р.) та термін договорів оренди земельних ділянок та оренди окремих конструктивних елементів благоустрою яких закінчився у 2011 році.
06.01.2012р. комісією працівників Галицької районної адміністрації Львівської міської ради з виходом на місце складено акт проведення обстеження на предмет наявності тимчасових споруд (малих архітектурних форм) на території Галицького району та встановлено, що відповідач не провів демонтаж тимчасової малої архітектурної форми, яка не ввійшла до Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини програми комплексного благоустрою території міста.
06.01.2012р. Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради прийнято розпорядження №22 „Про демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми) на АДРЕСА_2".
17.01.2012 року на виконання вимог вказаного розпорядження комісією Галицької районної адміністрації Львівської міської ради складено акт про відмову відповідача добровільно демонтувати тимчасову споруду.
Враховуючи викладені обставини, позивач звернувся до господарського суду Львівської області з позовом, в якому просив зобов"язати СПД ФО ОСОБА_1 демонтувати тимчасову споруду (малу архітектурну форму), розташовану за адресою: АДРЕСА_2.
Крім того, представник позивача зазначив, що згідно ухвали міської ради № 2292 від 11.04.2013р. „Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.12.2008 № 2311 (зі змінами)", ФОП ОСОБА_1 погоджено встановлення (перенесення) МАФу на АДРЕСА_3.
Як зазначив представник відповідача, 10 квітня 2009 року між; СПД ФО ОСОБА_1 та Львівською міською радою укладено Договір оренди землі, строком на три роки до 18 грудня 2011 року. Згідно даного договору, Ухвал Львівської міської ради від 07.06.2007р. № 899 „Про затвердження положення про організацію, проведення та оформлення купівлі-продажу у власність або надання в оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення у м. Львові" та від 18.12.2008р. №2311 „Про затвердження перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини комплексного благоустрою території міста", відповідачу передано у платне користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 для обслуговування малої архітектурної форми.
Відповідач користується зазначеною земельною ділянкою з 2005 року на підставі Договору оренди, розмішуючи на ній МАФ та сезонний літній майданчик. Здійснюючи таким чином підприємницьку діяльність, ним належним чином виконуються умови договору оренди: земельна ділянка використовується за її цільовим призначенням відповідно до умов Договору; своєчасно і в повному обсязі вноситься орендна плата. Жодних зауважень чи претензій з боку міської ради щодо використання орендованої земельної ділянки протягом строку оренди не надходило.
Зважаючи на те, що термін дії Договору закінчувався 18 грудня 2011 року та з метою подальшого здійснення підприємницької діяльності за вказаною адресою, відповідачем 04 жовтня 2011 року подано заяву з відповідним пакетом документів до Львівської міської ради про внесення змін в Ухвалу № 2311 від 18 грудня 2008 року в частині продовження дії Договору.
Однак, радою не було належним чином розглянуто звернення відповідача та не надано жодної відповіді на нього. В тексті Ухвали № 1012 „Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.12.2008р. № 2311 (зі змінами) та затвердження взірцевих проектів тимчасових споруд (малих архітектурних форм) для провадження підприємницької діяльності" від 15 грудня 2011 року не міститься відомостей про внесення зазначеного МАФ до вже зміненого переліку перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм.
Відповідачем оскаржено дії Львівської міської ради стосовно його права на розміщення спірного МАФу.
Як повідомив представник відповідача, між Львівською міською радою відповідачем та позивачем триває спір, який станом час розгляду даного спору господарським судом Львівської області, не врегульовано, а справа перебуває на розгляді Вищого адміністративного суду України (№ К/800/39586/13).
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Згідно із ст. 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", акти ради, виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до п.1.10 Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради №376 від 21.04.2011р. мала архітектурна форма для провадження підприємницької діяльності - невелика споруда для здійснення підприємницької діяльності торговельно-побутового призначення, що виконується з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без влаштування заглиблених у грунт фундаментів з розмірами, визначеними діючими нормативними документами.
Згідно з п. 1.3 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011р. тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності-одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Згідно із ст.ст. 6, 8 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності" управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури, іншими спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування. Планування територій здійснюється на державному, регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування.
Згідно п 2.1 ухвали міської ради від 21.05.2009 р.№ 2685 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 27.12.2007 № 1470, від 18.12.2008 № 2311 та від 09.04.2009 № 2606», малі архітектурні форми повинні розміщуватись відповідно до зонування територій та з врахуванням критеріїв, затверджених ухвалою міської ради від 27.12.2007 № 1470, та Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста.
Перспективна схема розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста затверджена ухвалою Львівської міської ради від 18.12.2008 № 2311 (зі змінами та доповненнями). Тимчасова споруда (МАФ), яка встановлена ФОП ОСОБА_1 на АДРЕСА_2 не включена до цієї Перспективної схеми.
Також, згідно з пунктами 2.1, 2.20, 2.21, 2.30 та 2.31 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011 р. (далі - Порядок), підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив'язки тимчасової споруди. Встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорта прив'язки. Відхилення від паспорта прив'язки тимчасової споруди не допускається. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу. Розміщення ТС самовільно забороняється.
Згідно п. З, 4, 5 ухвали міської ради від 21.05.2009 р.№ 2685, для отримання паспорта прив'язки на розміщення (встановлення) малої архітектурної форми, висновку на відповідність існуючої малої архітектурної форми для здійснення підприємницької діяльності погодженому проекту, дозволу (режиму роботи) департаменту економічної політики на розміщення об'єкта торгівлі у МАФ та оформлення договору оренди землі для розміщення МАФ, суб'єкт господарювання подає або надсилає рекомендованим листом в управління „Дозвільний офіс" відповідні письмові заяви встановленої форми.
У п. 7, 8 ухвали Львівської міської ради № 1012 від 15.12.2011р. „Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.12.2008 № 2311 та взірцевих проектів тимчасових споруд (малих архітектурних форм) для провадження підприємницької діяльності», також вказується на вимогу щодо включення МАФ у додатки до Перспективної схеми та наявність чинних договорів оренди землі.
Отже, для законного встановлення МАФ потрібні належним чином оформлені наступні документи: ухвала міської ради, якою малу архітектурну форму включено до Перспективної схеми; договір оренди землі для обслуговування МАФ; паспорт прив'язки; висновок щодо відповідності тимчасової споруди паспорту прив'язки для здійснення підприємницької діяльності; дозвіл (режим роботи) на розміщення об'єкта торгівлі у МАФ.
Відповідач не надав необхідних документів для розміщення МАФу на АДРЕСА_2.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відтак, дослідивши матеріали справи та оцінивши представлені докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись вимогами ст.ст. 28, 33, 34, 44, 48, 49, 75, 82-84 ГПК України суд, -
ВИРІШИВ:
1.Позовні вимоги задоволити.
2.Зобов"язати Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичну особу ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) демонтувати тимчасову споруду (малу архітектурну форму), розташовану за адресою: АДРЕСА_2.
3.Стягнути з Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (79000, м. Львів, вул. Ф. Ліста, 1, ідентифікаційний код 20847537) 1073,00грн. судового збору.
4.Наказ видати згідно ст.116 ГПК України.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 25.10.2013р.
Суддя Деркач Ю.Б.