Головуючий у 1 інстанції - Мальцева Н.Г.
Суддя-доповідач - Геращенко І.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2013 року справа №805/12285/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Геращенка І.В.
суддів Арабей Т.Г., Губської Л.В.
секретаря судового засідання Борисова А.А.
за участю представників сторін:
від позивача - Соляннік Н.В. - за довір. від 18.10.2013 року № 64
від відповідача - Стронова І.О. - за довір. від 17.01.2013 року № 403/08
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 23 вересня 2013 року у справі № 805/12285/13-а за позовом Державного підприємства «Сніжнеантрацит» до Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області про визнання неправомірним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Сніжнеантрацит» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області про визнання неправомірним та скасування рішення № 558 від 29.05.2013 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску».
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 23 вересня 2013 року у справі № 805/12285/13-а (суддя Мальцева Н.Г.) позовні вимоги задоволені.
Визнано протиправним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в місті Сніжне Донецької області № 558 від 29.05.2013 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску» на загальну суму 1375480,58 грн.
Стягнуто з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Сніжнеантрацит» (86500, вул. Леніна, 32, м. Сніжне Донецької області, р/р 26008200698001 в ВАТ АКБ «Капітал» м. Донецьк, МФО334828, ІНН319061205232) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2294 гривні 00 копійок.
Відповідачем подана апеляційна скарга, в якій просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги обґрунтовує невірним застосуванням норм матеріального та процесуального права.
Вважає, що постанова суду прийнята при неповному та не всебічному досліджені усіх матеріалів справи, висновки суду першої інстанції не відповідають фактичним обставинам справи.
Зазначає, що згідно з п. 6 ст. 25 закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Наголошує на тому, що з картки особового рахунку страхувальника станом на 01.04.2013 року борг з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 14497623,63 грн. за спірний період було сплачено, що підтверджується карткою особового рахунку та корінцями повідомлення про перерозподіл, які на теперішній час не скасовано та не оскаржено позивачем.
Також зазначає, що постанова Донецького окружного адміністративного суду від 05.03.2013 року набрала законної сили, однак виконавче провадження по виконанню вказаного судового рішення не відкривалося у зв'язку із сплатою боргу, тобто розстрочення на дату надходження до управління ухвали про розстрочку було не можливе.
У судовому засіданні представник відповідача наголошував на задоволені апеляційної скарги, проти чого заперечував представник позивача.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та наданих заперечень, колегія суддів встановила.
Державне підприємство «Сніжнеантрацит», зареєстровано в якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сніжнянської міської ради 02.09.2003 року, ідентифікаційний код 31906124, зареєстровано в Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області як платник єдиного внеску.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду 05.03.2013 року у справі № 805/2097/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Сніжне Донецької області до Державного підприємства «Сніжнеантрацит» про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 14497623,63 грн. позовні вимоги задоволені у повному обсязі.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29.03.2013 року заяву Державного підприємства «Сніжнеантрацит» про розстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду 05.03.2013 року по справі № 805/2097/13-а задоволено.
Розстрочено виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду 05.03.2013 року у справі № 805/2097/13-а на п'ять років, починаючи з 01 квітня 2013 року, шляхом сплати з квітня 2013 року по березень 2014 року по 50000,00 грн. щомісячно, з квітня 2014 року по лютий 2018 року по 289533,83 грн. щомісячно, в березні 2018 року - 289533,62 грн.
Державним підприємством «Сніжнеантрацит» в період з 13 лютого 2013 року по 29 березня 2013 року було сплачено Управлінню Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області єдиний соціальний внесок за січень 2013 року та лютий 2013 року, що підтверджується платіжними дорученнями № 211 від 13.02.2013 року на суму 175333,00 грн., № 200 від 13.02.2013 року на суму 1515591,77 грн., № 297 від 26.02.2013 року на суму 1481922,78 грн., № 232 від 26.02.2013 року на суму 612347, 67 грн., № 308 від 26.02.2013 року на суму 171681,40 грн., № 743 від 28.02.2013 року на суму 513,31 грн., № 344 від 28.02.2013 року на суму 326586,32 грн., № 785 від 28.02.2013 року на суму 886,65 грн., № 801 від 28.02.2013 року на суму 9856,15 грн., № 760 від 28.02.2013 року на суму 8662,10 грн., № 757 від 28.02.2013 року на суму 23118,18 грн., № 759 від 28.02.2013 року на суму 106287,35 грн., № 338 від 28.02.2013 року на суму 2795518,02, № 325 від 28.02.2013 року на суму 1200201,90 грн., № 386 від 11.03.2013 року на суму 163152,62 грн., № 365 від 11.03.2013 року на суму 574249, 58 грн., № 375 від 11.03.2013 року на суму 1418700,00 грн., № 488 від 25.03.2013 року на суму 202354,40 грн., № 422 від 25.03.2013 року на суму 677266,72 грн., № 443 від 25.03.2013 року на суму 1736936,21 грн., № 1128 від 28.03.2013 року на суму 182,00 грн., № 1124 від 29.03.2013 року на суму 1117,01 грн., № 1160 від 29.03.2013 року на суму 1558,95 грн., № 1140 від 29.03.2013 року на суму 17789,35 грн., № 1138 від 29.03.2013 року на суму 436859,88 грн., № 1139 від 29.03.2013 року на суму 114565,04 грн., № 538 від 29.03.2013 року на суму, № 515 від 29.03.2013 року на суму 1045482,00 грн., № 531 від 29.03.2013 року.
В графі «Призначення платежу» вказаних платіжних доручень зазначено період, за який здійснювалася сплата єдиного соціального внеску, а саме - січень 2013 року та лютий 2013 року.
Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області направило вказані кошти на погашення суми боргу за листопад-грудень 2012 року, яка була стягнута з позивача постановою Донецького окружного адміністративного суду від 05.03.2013 року у справі №805/2097/13-а.
29.05.2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийнято рішення № 558 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до ДП «Сніжнеантрацит» за період з 28.01.2013 року до 28.03.2013 року в сумі 1375480,58 грн., з яких штраф у розмірі 10% - 974455,77 грн., пеня в розмірі 0,1% на суму недоїмки - 401024, 81 грн.
Не погодившись з вказаним рішенням Державним підприємством «Сніжнеантрацит» були направлені скарги Управлінню Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області та Пенсійному Фонду України, які рішенням № 5368/08 від 08.07.2013 року Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області та рішенням № 20121/09-10 від 31.07.2013 року Пенсійного Фонду України залишено без задоволення.
Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом першої та апеляційної інстанції, апелянт вказує на порушення норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів вважає такий висновок помилковим, а апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України Суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого:
1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України..
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені конституцією та законами України.
За Преамбулою Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Статтею 58 зазначеного Закону на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.
Згідно ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України (далі - Міністр). Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
За приписами п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управлінь у районах, містах і районах у містах (далі - територіальні органи) щодо: забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення і законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску; повного і своєчасного обліку платників єдиного внеску; забезпечення збору та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, інших коштів відповідно до законодавства; здійснення контролю за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески) та інших платежів, призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та іншими виплатами, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, інших джерел, визначених законодавством; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів; застосовування фінансових санкцій, передбачених законом; призначення (перерахунку) і виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством; обліку коштів Пенсійного фонду України, ведення статистичної та бухгалтерської звітності; надання страхувальникам та застрахованим особам інформації, визначеної законодавством.
Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2462-ІV від 8 липня 2010 року набрав чинності з 1 січня 2011 року (далі Закон № 2462).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови і порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Тобто, відповідач у справі - орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством, відносно платників єдиних внесків.
За пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону № 2462 платниками єдиного внеску є: роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Тобто, позивач у справі віднесений до платників єдиного внеску за пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону № 2462.
Відповідно до пунктів 1, 2 частини 2 Закону № 2462 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством.
Частиною 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Статтею 9 Закону № 2462 для такого платника єдиного внеску, як позивач передбачений наступний порядок:
- сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування (частина 5);.
- єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку (частина 7);
- платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік (частина 8);
- днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду; 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі (частина 10);
- у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11);
- єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12).
За статтею 25 Закону № 2462 передбачені наступні заходи впливу у разі несвоєчасної сплати єдиного внеску:
- суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів (частина 3);
- за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення (частина 6);
- на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина 10);
- територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум (пункт 2 частини 11);
- про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску (частина 14).
Підпунктом 7.2.2 пункту 7.2 розділу VII Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за № 994/18289, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 10 до вказаної Інструкції. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.
Згідно з пп. 2.3.3 Постанови Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-2 «Про затвердження Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів» (далі - Порядок) за документами, що надходять від судів, нараховані суми платежів вносяться працівниками органів Пенсійного фонду до карток особових рахунків платників.
Рішення суду, що набрало законної сили, є підставою для обліку сум платежів у картках особових рахунків платників.
Відповідно до п.п.3.2, 3.4 Порядку для обліку платежів, передбачених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", формуються такі форми карток особових рахунків платників, зокрема як, Форма №5 «Картка обліку розстрочених сум». У картках особових рахунків платників, передбачених пунктами 3.2 та 3.3 цього розділу, відображаються дані про платника, його ознака та інформація про стан розрахунків (суми нарахованого та сплаченого платежу, суми боргу або надміру сплачені) та інше.
За приписом п.п. 4.1 Порядку відображенню в картках особових рахунках платників підлягають нараховані: суми платежів, самостійно визначені платником; суми платежів, нараховані (зменшені, списані) відповідним органом Пенсійного фонду; розстрочені суми при розірванні договору розстрочення.
Згідно п.п. 5.6 Порядку облік розстрочених сум платежів ведеться в картках особових рахунків сплати розстрочених сум, не сплачених у строки, встановлені законодавством, для відповідних платежів (боргу).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не було включено до особової картки позивача суми розстроченого боргу за судовим рішенням.
Аналізуючи приведене законодавство та нормативні акти, які врегульовують спірні правовідносини та встановлені обставини справи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог, оскільки позивачем своєчасно перераховано єдиний внесок за січень - лютий 2013 року на рахунок відповідача, який фактично отримав можливість використовувати ці кошти, а тому застосування штрафних санкцій пенсійним органом є безпідставним, крім того, сума недоїмки за листопад-грудень 2012 року була стягнута рішенням суду, а її виконання розстрочено, внаслідок чого штрафні санкції не можуть бути застосовані до розстроченого рішення, яке виконується позивачем, що підтверджується платіжними дорученнями № 2194 від 31.05.2013 року та № 1320 від 30.04.2013 року.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач не довів правомірність прийнятого рішення відповідно до пункту 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких підстав апеляційний адміністративний суд вважає, що постанова суду першої інстанції прийнята при вірному застосуванні норм матеріального та процесуального права, висновки суду відповідають обставинам справи, тому не вбачає підстав для скасування постанови.
На підставі викладеного керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». ст. 2, ст.160, ст. 167, ст. 195, ст. 196, п. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ст. 211, ст. 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 23 вересня 2013 року у справі № 805/12285/13-а - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 23 вересня 2013 року у справі № 805/12285/13-а за позовом Державного підприємства «Сніжнеантрацит» до Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області про визнання неправомірним та скасування рішення - залишити без змін.
Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
У судовому засіданні 23.10.2013 року проголошена вступна та резолютивна частина ухвали, повний текст ухвали виготовлений 28.10.2013 року.
Головуючий І.В. Геращенко
Судді Т.Г. Арабей
Л.В. Губська