Постанова № 34350562, 24.10.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2013
Номер справи
813/7074/13-а
Номер документу
34350562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 жовтня 2013 року № 813/7074/13-а

Львівський окружний адміністративний суд в складі

головуючого-судді Мартинюка В.Я.

секретар судового засідання Шозда Г.В.

представників сторін:

від позивача: Сєргєєва О.І.,

від відповідачів: Омелян О.Я., Ференц Р.І.. Шпирка О.М.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області до Комунального підприємства (надалі КП) «Управління житлово-комунального господарства», Камянка-Бузької міської ради про стягнення податкового боргу,-

в с т а н о в и в :

ДПІ у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулася в суд з позовом до КП «Управління житлово-комунального господарства», Камянка-Бузької міської ради про стягнення податкового боргу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач належним чином не виконує вимоги чинного законодавства щодо сплати податкового боргу.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просить його задоволити.

Відповідач КП «Управління житлово-комунального господарства» позов визнав, посилаючись на те, що все майно на яке можливо звернути стягнення було передано міській раді.

Представник даного відповідача дав аналогічні пояснення, просить позов задоволити.

Відповідач Камянка-Бузька міська рада у письмових запереченнях на позов зазначає, що податковий орган, звертаючись із зазначеним позовом до суду, повинен дотримуватись виключно процедури передбаченої податковим законодавством при стягненні податкового боргу, а тому посилання позивача на те, що орган місцевого самоврядування не надав відповідь у визначений п.96.3 ст.96 ПК України, не може братись до уваги, оскільки право на звернення з питанням про виділення коштів із міського бюджету для погашення податкового боргу виникає лише після дотримання вимог, які передбачені п.96.1 ст.96 ПК України.

Представник зазначеного відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у письмових запереченнях, просить в його задоволенні відмовити.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників сторін, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив таке.

КП «Управління житлово-комунального господарства» зареєстроване 24.09.1995 року Камянка-Бузькою районною державною адміністрацією Львівської області, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Згідно з наведеного Витягу, засновником комунального підприємства є Камянка-Бузька міська рада.

Підприємство взято на облік платників податків 24.03.1995 року за №2552/28-1, що підтверджується довідкою позивача від 02.11.2009 року за №69/28-0.

Як вбачається з позовної заяви податковий борг відповідача становить 382329 грн. 86 коп.

Даний борг виник із заборгованості:

- по сплаті податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 136484 грн. 00 коп., що підтверджується податковою декларацією з податку на додану вартість за червень 2012 рік на суму 8560 грн. 00 коп., за липень 2007 року на суму 9821 грн. 00 коп., за серпень 2012 року на суму 10257 грн. 00 коп., за вересень 2012 року на суму 10743 грн. 00 коп., за жовтень 2012 року на суму 13663 грн. 00 коп., за листопад 2012 року на суму 13113 грн. 00 коп., за грудень 2012 року на суму 10522 грн. 00 коп., за січень 2013 року на суму 7862 грн. 00 коп., за лютий 2013 року на суму 11060 грн. 00 коп., за березень 2013 року на суму 9770 грн. 00 коп., за квітень 2013 року на суму 9287 грн. 00 коп., за травень 2013 року на суму 10940 грн. 00 коп., за червень 2013 року на суму 10916 грн. 00 коп.;

- по сплаті податкового зобов'язання із земельного податку з юридичних осіб в розмірі 29205 грн. 10 коп., що підтверджується податковою декларацією з плати за землю за 2013 рік на суму 19431 грн. 31 коп. та за 2012 рік на суму 19431 грн. 31 коп. Також, позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 03.09.2012 року за №0001211503 на суму 270 грн. 46 коп. та нараховано пеню в розмірі 4 грн. 49 коп.;

- по сплаті податкового зобов'язання з податку з доходів найманих працівників на суму 216640 грн. 76 коп., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 30.03.2012 року за №0001241711 на суму 216640 грн. 76 коп.

У відповідності до підп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України (надалі ПК України), платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з підп.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Як передбачено п.57.1 ст.57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначеного у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Згідно з положенням підп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктом 41.1.1 п.41.1 ст.41 ПК України визначено, що органи державної податкової служби, є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до п.95.1 і п.95.2 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Як передбачено підп.96.1.1 п.96.1 ст.96 ПК України, у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, контролюючий орган зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради.

Пунктом 96.3 ст.96 ПК України визначено, що відповідь щодо прийняття одного із зазначених у пунктах 96.1 та 96.2 цієї статті рішень надсилається контролюючому органу протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення.

У разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог контролюючий орган зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу чи органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.

На виконання вищенаведених норм, позивач звернувся до органу місцевого самоврядування, до сфери управління якого належить майно такого платника податків - Кам'янко-Бузької міської ради, з відповідним поданням від 07.06.2013 року за №3548/19-0, яке було отримане уповноваженою особою останнього 10.06.2013 року. Однак, на даний час жодної відповіді на адресу позивача не надходило.

При цьому, судом не беруться до уваги посилання відповідача Камянка-Бузької міської ради про недотримання податковим органом процедури, передбаченої ст.96 ПК України, оскільки, як вбачається з листа Відділу державної виконавчої служби Кам'янка-Бузького районного управління юстиції від 11.10.2013 року за №09-26/4179, згідно з відповідями Камянка-Бузького ВРЕР ДАІ, Управління Держкомзему у Камянка-Бузькому районі, КП ЛОР «Червоноградське МБТІ», Укрморрічінспекції, Державіаслужби, майна боржника, на яке можна звернути стягнення не виявлено.

Крім того, в підтвердження обставин відсутності у комунального підприємства майна позивачем надано Витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (реєстрація змін) вилучено майно платника податків згідно акта опису майна №12 від 13.12.2007 року та додано майно згідно акта опису майна №3 від 17.10.2013 року. У відповідності до акта опису майна №3 майно у комунального підприємства відсутнє.

За таких обставин, позивачем у справі доказано обставину передбачену підп.96.1.1 п.96.1 ст.96 ПК України (відсутності у боржника власного майна), за наявності якої, у контролюючого органу були правові підстави для вчинення процедур передбачених згаданою статтею Податкового кодексу України.

Відповідачами суду доказів в підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом не представлено, не надано доказів в спростування вимог позивача.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Кам'янка-Бузької міської ради (код ЄДРПОУ 04056196), що знаходиться за адресою Львівська область, м.Кам'янка-Бузька, вул.Шевченка, 2, податковий борг Комунального підприємства «Управління житлово-комунального підприємства» в сумі 382329 грн. 86 коп. (триста вісімдесят дві тисячі триста двадцять дев'ять гривень вісімдесят шість копійок) в користь Державного бюджету України.

3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 25 жовтня 2013 року.

Суддя В.Я.Мартинюк