ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
24 жовтня 2013 року
813/7951/13-а
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Дрогобицької міської ради до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
Дрогобицька міська рада звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання незаконною та скасування постанови ВП №39725622 від 08.10.2013 року про накладення штрафу в сумі 680 грн.
На підставі долучених до позовної заяви документів суддя з’ясував, що державний виконавець як підставу прийняття оскаржуваної постанови вказує на факт невиконання Дрогобицькою міською радою (боржником у виконавчому провадженні) у встановлений їй для добровільного виконання строк вимог виконавчого листа №1306/5797/2012 від 25.06.2013 року.
Зазначений виконавчий лист видав Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області на примусове виконання постанови від 28.01.2013 року в адміністративній справі №2а-442/13/2013. Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області розглянув згадану справу як адміністративний суд першої інстанції на підставі п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі суддя керувався наступним:
Частиною першою та шостою статті 181 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Аналогічного змісту норму містить частина четверта статті 82 Закону України «Про виконавче провадження», згідно якої рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом. Відповідно до статті 8 цього ж Закону сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
З огляду на предмет судового рішення, на примусове виконання якого відкрите виконавче провадження №39725622 та беручи до уваги процесуальний статус позивача (боржник у виконавчому провадженні), судова справа щодо правомірності постанови ВП №39725622 від 08.10.2013 року про накладення штрафу в сумі 680 грн. відноситься до юрисдикції адміністративних судів та предметної підсудності Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області (як адміністративного).
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст.ст. 108, 158, 160, 165 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
адміністративний позов Дрогобицької міської ради до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу - повернути позивачу (разом з усіма доданими до неї матеріалами).
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до відповідного адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Москаль Р.М.