Ухвала суду № 34335950, 16.10.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2013
Номер справи
565/973/13-а
Номер документу
34335950
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

Головуючий у 1-й інстанції: Незнамова І.М.

Суддя-доповідач:Одемчук Є.В.

УХВАЛА

іменем України

"16" жовтня 2013 р. Справа № 565/973/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Одемчука Є.В.

суддів: Бучик А.Ю.

Майора Г.І.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Кузнецовської міської ради Рівненської області на постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "15" липня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Рівненської області, Кузнецовської міської ради Рівненської області про скасування рішення ,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2013 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив скасувати рішення Кузнецовської міської ради Рівненської області від 19.04.2013 року № 839 "Про звільнення першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_3" та зобов'язати останнього поновити його із звільненої посади та виплатити середній розмір заробітної плати за час вимушеного прогулу

Постановою Кузнецовського міського суду Рівненської області від 15 липня 2013 року скасовано рішення Кузнецовської міської ради Рівненської області від 19.04.2013 року № 839 "Про звільнення першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_3".

Зобов'язано Кузнецовську міську раду поновити ОСОБА_3 на посаді першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Зобов'язано Кузнецовську міську раду виплатити ОСОБА_3 середній розмір заробітної плати за час вимушеного прогулу в загальній сумі 18709,90 грн.

Не погоджуючись з даною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та прийняти нову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази та проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що постановою Кузнецовського міського суду Рівненської області від 08 квітня 2013 року ОСОБА_3 поновлено на посаді першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Відповідно до ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно з ч.2 ст.14 КАС України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Однак, всупереч викладеному, відповідачем вказане рішення суду не виконано та не поновлено ОСОБА_3 на публічній службі згідно рішення Кузнецовського міського суду Рівненської області від 08 квітня 2013 року.

Крім того, 19.04.2013 року відповідачем прийнято рішення № 839 "Про звільнення першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_3".

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що оскаржуване рішення відповідача прийнято не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, що передбачені чинним законодавством України.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Перевіряючи правомірність прийнятого рішення на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.

Рішенням Кузнецовської міської ради Рівненської області від 18 квітня 2006 року №3 «Про затвердження структури органів Кузнецовської міської ради, загальної чисельності працівників апарату управління» затверджено структуру виконавчих органів та загальну чисельність в кількості 161 штатної одиниці, в тому числі одну штатну одиницю в апараті виконавчого комітету - першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Рішенням Кузнецовської міської ради Рівненської області від 14 червня 2006 року «Про затвердження персонального складу виконавчого комітету міської ради» затверджено персональний склад виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Рівненської області, тому числі ОСОБА_5 першим заступником міського голови.

Рішенням Кузнецовської міської ради Рівненської області від 08 лютого 2011 року №61 "Про затвердження на посаду першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради» на посаду першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради затверджено ОСОБА_3

Відповідно до ст.51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

Так як, повноваження Кузнецовської міської ради Рівненської області шостого скликання на теперішній час не закінчилися, то згідно з вимогами ст.51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Кузнецовської міської ради Рівненської області шостого скликання, до складу якого входить перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_3, утворений на строк повноважень Кузнецовської міської ради Рівненської області шостого скликання і повинен здійснювати свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

Стаття 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», який регулює правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначає загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування, передбачено, що посадами в органах місцевого самоврядування є виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою.

Згідно з ст.7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», цим та іншими законами України. Посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції. На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. І ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється на посади заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради шляхом затвердження відповідною радою.

Таким чином, судом встановлено, що посада першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, на якій перебував позивач є виборною посадою, оскільки прийняття особи на цю посаду здійснюється шляхом затвердження Кузнецовською міською радою Рівненської області. Дана обставина підтверджується вказаними письмовими доказами справи та записами трудової книжки.

Крім того, ч. 9 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що рішення про скликання сесії ради відповідно до ч.ч.4, 6, та 8 цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Відповідно до п.п.2, 7 ч.1, ч.ч.2, 3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати: нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності; плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань. Інформація, передбачена ч.1 цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту, така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації. Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Відомостей про те, що проект рішення, що підлягає обговоренню, в результаті якого було прийняте Кузнецовською міською радою Рівненської області вказане рішення, що оспорюються позивачем, а також плани проведення та порядок денний відкритого пленарного засідання позачергової тридцять першої сесії Кузнецовської міської ради Рівненської області від 19 квітня 2013 року були оприлюднені, відповідачі суду не надали, та доводів позивача про порушення вказаних вимог ч.9 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і п.п.2, 7 ч.1, ч.ч.2, 3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не спростували.

Крім того, згідно із частинами 2, 3, 4 статті 235 Кодексу законів про працю України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ч. 1 ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковим виконання на відповідній території.

В даному випадку судом встановлено, що оспорюване рішення Кузнецовської міської ради Рівненської області від 19.04.2013 року № 839 "Про звільнення першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_3" прийняте не на підставі повноважень міської ради та не у спосіб, що передбачені Конституцією України. Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні».

Судова колегія зазначає, що суд першої інстанції системно проаналізувавши функції і повноваження міської ради, передбачені Конституцією України, Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» і Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» прийшов до правильного висновку, про задоволення вказаного позову.

Враховуючи вищенаведене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Кузнецовської міської ради Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "15" липня 2013 р. - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Є.В.Одемчук

судді: (підпис) (підпис) А.Ю.Бучик Г.І. Майор

З оригіналом згідно: суддя _______ Є.В.Одемчук

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу Виконавчий комітет Кузнецовської міської ради Рівненської області м-н Незалежності,1,м.Кузнецовськ,Рівненська область,34400

4- Кузнецовська міська рада Рівненської області м-н Незалежності, 1,м.Кузнецовськ,Рівненська область,34400