11.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 жовтня 2013 року Справа № 812/8646/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ушакова Т.С.,
при секретарі судового засідання Разіній Н.В.,
за участю:
представника позивача: Даниленко Ю.В. (довіреність № 03/5-691 від 28.12.2012),
представника відповідача: Кривошеєвої О.О. (довіреність від 25.06.2013),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого виробничого підрозділу «Шахта «Ніканор-Нова» до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про зобов'язання зняти арешт з коштів,-
ВСТАНОВИВ:
11 жовтня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого виробничого підрозділу «Шахта «Ніканор-Нова» до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про зобов'язання зняти арешт з коштів.
В обґрунтування заявлених вимог позивачем зазначено, що 30.09.2013 платіжним дорученням №1646 ВВП «Шахта «Ніканор-Нова» помилково перераховані грошові кошти у сумі 112 779,29 грн. на розрахунковий рахунок ДП «Луганськвугілля» в ПАО Міський комерційний банк 260000237902, замість ПАО Актабанк 26001004303915.
13.10.2013 ВВП «Шахта «Ніканор-Нова» на адресу Ленінського відділу Державної виконавчої служби було направлено лист з проханням зняти арешт на кошти, помилково зараховані на рахунок неналежного отримувача.
09.10.2013 у відповіді №10951/0843/8 ВВП «Шахта «Ніканор-Нова» ДП «Луганськвугілля» повідомлено про неможливість зняття арешту з коштів, оскільки на виконанні знаходиться зведене виконавче провадження про стягнення боргу з ДП «Луганськвугілля».
Позивач вважає, що звільненням коштів з-під арешту у даному випадку не будуть порушені права стягувачів, оскільки мова йде не про кошти боржника, а кошти третіх осіб.
Державна виконавча служба здійснює стягнення коштів з боржників, а в цьому випадку, арештовані кошти не є коштами сторони виконавчого провадження. Таким чином, позивач вважає, що ВВП «Шахта «Ніканор-Нова» ДП «Луганськвугілля» має право на повернення власних помилково перерахованих коштів.
Представник позивача в судовому засідання підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, підтримав доводи, викладені у позові, просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав письмові заперечення на позов, в яких зазначив, що на примусовому виконанні у Ленінському відділі державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції знаходиться зведене виконавче провадження № 88-8 від 17.07.2012 про стягнення з ДП «Луганськвугілля» на користь держави, УПФУ, фондів соціального страхування на загальну суму понад 400 000 000,00 грн., яка досі не сплачена.
В ході проведення виконавчих дій здійснено запити до податкових інспекцій з встановлення наявності зареєстрованих боржником розрахункових рахунків. На підставі інформацій податкових інспекцій винесено постанови про арешт коштів згідно із ст.ст. 5, 11, 52, 57 Закону України «Про виконавче провадження».
Представник відповідача зазначив, що за наявності відповідного рішення суду про визнання права власності та зняття арешту з майна арешт знімається у порядку ст. 60 Закону України «Про виконавче провадження».
На підставі викладеного представник відповідача просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до наступного.
Згідно із ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби. (ч. 3 ст. 181 КАС України)
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені Законом України «Про виконавче провадження».
Згідно ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до статті 1 Закону України від 24 березня 1998 року № 202/98-ВР «Про Державну виконавчу службу» державна виконавча служба входить до системи органів Міністерства юстиції України і здійснює виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб відповідно до законів України.
Завданням державної виконавчої служби є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом.
Частиною 2 статі 4 Закону України від 24 березня 1998 року № 202/98-ВР «Про державну виконавчу службу» передбачено, державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Статтею 11 Закону України «Про виконавче провадження» визначено права та обов'язки державних виконавців при примусовому виконанні рішень, встановлених цим Законом, а ст. 6 Закону України «Про виконавче провадження» встановлені гарантії прав фізичних і юридичних осіб у виконавчому провадженні - державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.
Згідно п. 6 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають на рахунках і вкладах у банках, інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що на виконанні у Ленінському відділі державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції знаходиться зведене виконавче провадження № 8-88 від 02.10.2003, яке зведене на підставі виконавчих документів про стягнення з Державного підприємства «Луганськвугілля» на користь юридичних осіб, фізичних осіб та держави заборгованості в сумі 41 780 146,98 грн.
Постановою Ленінського ВДВС Луганського МУЮ від 11.01.2012 було накладено арешт на кошти в сумі 41 780 146,98 грн., що містяться на рахунках 260000237902, 260030237901, 260070237903 у ПАТ «Конверсбанк», МФО 339339, та належать ДП «Луганськвугілля», код 32473323.
Матеріалами справи підтверджується, що 30.09.2013 ВВП «Шахта «Ніканор-Нова» ДП «Луганськвугілля» платіжним дорученням №1646 помилково перераховані грошові кошти у сумі 112 779,29 грн. на розрахунковий рахунок ДП «Луганськвугілля» в ПАО Міський комерційний банк 260000237902, замість ПАО Актабанк 26001004303915.
ВВП «Шахта «Ніканор-Нова» ДП «Луганськвугілля» звернувся до Ленінського відділу Державної виконавчої служби з проханням зняти арешт на кошти, помилково зараховані на рахунок неналежного отримувача, у відповідь на що отримав лист відповідача від 09.10.2013 № 10951/0843/8, яким позивачу повідомлено про неможливість зняття арешту з коштів з причин знаходження на виконанні зведеного виконавчого провадження про стягнення боргу з ДП «Луганськвугілля».
Згідно прибуткового касового ордеру № 2686 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_3.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2687 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 780,00 грн. від ОСОБА_4.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2688 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 780,00 грн. від ОСОБА_5.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2689 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 780,00 грн. від ОСОБА_6.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2690 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 780,00 грн. від ОСОБА_7.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2691 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 780,00 грн. від ОСОБА_8.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2692 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 33 600,00 грн. від ОСОБА_9.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2693 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_10.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2694 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_11.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2695 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_12.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2696 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_13.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2697 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_14.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2698 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_15.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2699 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_16.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2700 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_17.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2701 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_18.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2702 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_19.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2703 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_20.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2704 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_21.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2705 від 30.09.13 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_22.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2706 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_23.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2707 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_24.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2709 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_25.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2710 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_26.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2711 від 30.09.2013 отримано зворотно- фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_118.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2712 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_119.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2713 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_27.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2714 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_28.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2715 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_29.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2716 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_30.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2717 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_31.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2718 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_32.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2719 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_33.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2720 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_34.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2721 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_35.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2722 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_36.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2723 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_37.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2724 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_38.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2725 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_39.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2726 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_40.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2727 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_41.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2728 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_42.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2729 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_43.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2730 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_44.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2731 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_45.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2732 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_46.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2733 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_47.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2734 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_48.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2735 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_49.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2736 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_50.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2737 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_51.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2738 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_52.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2739 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_53.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2740 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_54.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2741 від 30.09.13 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн від ОСОБА_55.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2742 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_56.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2743 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_57.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2744 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_58.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2745 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_59.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2746 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_60.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2747 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_61.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2748 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_62.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2749 від 30.09.13 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн від ОСОБА_63.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2750 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_64.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2751 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_65.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2752 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_66.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2753 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_67.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2754 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_68.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2755 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_69.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2756 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_70.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2757 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_71.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2758 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_72.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2759 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_73.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2760 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_74.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2761 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_75.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2762 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_76.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2763 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_77.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2764 від 30.09.13 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн від ОСОБА_78.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2765 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_79.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2766 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_80.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2767 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_81.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2768 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_82.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2769 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_83.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2770 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_84.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2771 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_85.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2772 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_86.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2773 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_87.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2774 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_88.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2775 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_89.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2776 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_90.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2777 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 800,00 грн. від ОСОБА_91.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2778 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 261,00 грн. від ОСОБА_92.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2779 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 261,00 грн. від ОСОБА_93.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2780 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 261,00 грн. від ОСОБА_94.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2781 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 261,00 грн. від ОСОБА_95.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2782 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 261,00 грн. від ОСОБА_96.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2783 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ТМЦ на суму 261,00 грн. від ОСОБА_97.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2784 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_98.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2785 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_99.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2786 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_100.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2787 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_101.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2788 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_102.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2789 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_103.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2790 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_104.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2791 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_105.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2792 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_106.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2793 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_107.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2794 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_108.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2795 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_109.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2796 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_110.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2797 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_111.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2798 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 250,00 грн. від ОСОБА_112.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2799 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 300,00 грн. від ОСОБА_113.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2800 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 300,00 грн. від ОСОБА_114.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2801 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 300,00 грн. від ОСОБА_115.
Згідно прибуткового касового ордеру № 2802 від 30.09.2013 отримано зворотно-фінансову допомогу на оплату ГСМ на суму 300,00 грн. від ОСОБА_116.
Враховуючи викладене, суд вважає, що в даному випадку зазначені кошти не є коштами сторони виконавчого провадження, тому відповідач не мав законних прав накладати арешт на зазначені кошти.
Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України «Про виконавче провадження» особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Відповідно до ч. 2 ст. 60 Закону України «Про виконавче провадження» у разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна арешт з майна знімається за постановою державного виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. Копія постанови про зняття арешту з майна надсилається боржнику та органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника.
Враховуючи те, що суд не вправі зобов'язувати державного виконавця чи іншу посадову особі державної виконавчої служи до вчення тих дій, які згідно із Законом України «Про виконавче провадження» можуть здійснюватися тільки державним виконавцем або відповідною посадовою особою державної виконавчої служби, а також виходячи з приписів ч.2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне з метою повного захисту прав та законних інтересів позивача вийти за межі позовних вимог та Зняти арешт з коштів, які належать працівникам підприємства в сумі 112 779,29 грн., які знаходяться на рахунку Державного підприємства «Луганськвугілля» в ПАО «Міський комерційний банк» (МФО 339339) 260000237902, накладений постановою Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції від 11.01.2012.
Згідно ч.1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні з адміністративним позовом до суду було сплачено судовий збір в розмірі 34,41 грн., що підтверджується квитанцією № 31 від 04.10.2013.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено, що постанову у повному обсязі буде виготовлено та підписано 22.10.2013.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого виробничого підрозділу «Шахта «Ніканор-Нова» до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про зобов'язання зняти арешт з коштів задовольнити у повному обсязі.
Зняти арешт з коштів, які належать працівникам підприємства в сумі 112 779,29 грн., які знаходяться на рахунку Державного підприємства «Луганськвугілля» в ПАО «Міський комерційний банк» (МФО 339339) 260000237902, накладений постановою Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції від 11.01.2012.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого виробничого підрозділу «Шахта «Ніканор-Нова» витрати по сплаті судового збору у розмірі 34,41 грн. (тридцять чотири гривні 41 коп.), сплачені згідно квитанції № 31 від 04.10.2013.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 22.10.2013.
Суддя Т.С. Ушаков