Постанова № 34323160, 21.10.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
21.10.2013
Номер справи
2а-9853/11/0170/2
Номер документу
34323160
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 жовтня 2013 р. 11:16 Справа №2а-9853/11/0170/2

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Яковлєва Сергія Валерійовича,

при секретарі Баценко А.О., розглянув заяву Кримського республіканського

відділення Фонду соціального захисту інвалідів про перегляд судового рішення за

нововиявленими обставинами у справі

за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту

інвалідів

до Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс"

про стягнення108420,00 грн.

за участю представників:

від позивача - Бахарева Н.Ю., представник, довіреність № 04-5/11 від 30.09.2013

року;

від відповідача - не з'явився;

Суть спору: Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" адміністративно - господарських санкцій у розмірі 108420,00 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.09.2012 року відмовлено у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.

На адресу суду 25.04.2013 року від Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів надійшла заява про перегляд постанови Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.09.2012 р. по справі № 2а-9853/11/2/0170 за нововиявленими обставинами.

Ухвалою суду від 14.05.2013 року відкрито провадження за заявою Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" про стягнення адміністративно - господарських санкцій у розмірі 108420,00 грн.

Ухвалою від 04.07.2013 року зупинено провадження у справі № 2а-9853/11/0170/2 до розгляду Верховним судом України касаційної скарги у справі № 2а-9588/11/0170/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" до Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів про визнання рішення та дій протиправними.

Ухвалою суду від 08.10.2013 року поновлено провадження по розгляду заяви за нововиявленими обставинами у справі №2а-9853/11/0170/2 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" до Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів про визнання рішення та дій протиправними.

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулося 21.10.2013 року, наполягав на задоволенні заяви за нововиявленими обставинами.

Відповідач явку своїх представників у судове засідання, яке відбулося 21.10.2013 року не забезпечив, про час, день та місце його проведення повідомлений належним чином.

Суд , приймаючи до уваги те, що відповідач був сповіщений належним чином про день та час розгляду справи, керуючись ст.152 КАС України, ухвалив розглянути заяву на підставі залучених до справи документів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ

Товариство з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" зареєстровано у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 04.03.2002 року.

Посадовими особами Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів 05.07.2011 року було проведено перевірку відповідача щодо виконання ст. ст. 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

В результаті проведеної перевірки встановлено, що на підприємстві працює 430 осіб, 4 з яких встановлена інвалідність. Проте, з огляду на загальну кількість робочих місць на підприємстві, кількість працюючих осіб, яким встановлена інвалідність, повинна складати 17. Перевіркою також встановлено, що в 2010 році середньорічна заробітна плата на підприємстві становила 8340,00 грн., а тому відповідач відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" повинен сплатити Фонду адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне не створене робоче місце, у розмірі 108420,00 грн.(8340,00 грн.х13 осіб).

За результатами перевірки виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Кримським республіканським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів 05.07.2011 року складено Акт № б/н, яким позивачу нараховані адміністративно-господарські санкції у сумі 108420,00 грн.

Судом 06.09.2012 р. прийнято постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

При прийнятті рішення по справі суд виходив з того, що постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.10.2011 року у справі № 2а-9588/11/0170/25, яка набрала законної сили згідно з ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 27.11.2012 року по справі № 2а-9853/11/0170/5, визнано протиправними дії Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів по нарахуванню відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" адміністративно-господарських санкцій в сумі 108420,00 грн. за актом перевірки від 05.07.2011 року без номеру. Визнано протиправним рішення Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів про нарахування відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" адміністративно-господарських санкцій в сумі 108420,00грн., оформлене актом перевірки від 05.07.2011 року без номеру.

Суд зазначив, що чисельність працівників, робота яких не пов'язана з керуванням транспорту на підприємстві у 2010 році становила 102 особи, а кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів складає чотири місця, та на вказані місця позивачем були працевлаштовані інваліди, що підтверджується даними звіту відповідача за 2010 рік, а також даними акту перевірки.

Заява позивач про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами вмотивована тим, що постановою Вищого адміністративного суду України від 02.04.2013 року по справі № К/9991/33166/12 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів про визнання протиправним дій та визнання протиправним рішення, Касаційну скаргу Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів задоволено; постанову Окружного адміністративного суду Ар Крим від 28.10.2011 року та Ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09.04.2012 року по справі № 2а-9588/11/0170/25 - скасовано; відмовлено у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" до Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів про визнання протиправним дій та визнання протиправним рішення.

Приймаючи вказане рішення, Вищий адміністративний суд України зазначив, що за змістом статті 19 Закону № 875-ХІІ для підприємств, установ, організацій встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих (середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік).

Згідно з частиною третьою статті 18 Закону № 875-ХІІ (у редакції, чинній на виникнення спірних відносин) підприємства (об'єднання), установи і організації (незалежно від форм власності і господарювання), які використовують працю інвалідів, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії передбачені чинним законодавством.

Частиною першою статті 20 Закону № 875-ХІІ (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що оскільки законодавство України встановлює рівні умови господарської діяльності для всіх підприємств щодо дотримання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, то такий норматив для відповідача повинен розраховуватися виходячи з середньооблікової чисельності штатних (тобто всіх без винятку) працівників.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду від 17.09.2013 року, якої відмовлено у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" про перегляд судових рішень, та у постанові № 21-159а11 від 04.07.2011 року.

За таких обставин, враховуючи зазначені вище судові рішення, суд приходить до висновку, що існують підстави для перегляду постанови по справі № 2а-9853/11/0170 від 06.09.2012 року.

Ст. 72 КАС України встановлено, що обставини , встановлені судовим рішенням в адміністративній , цивільній або господарській справі, що набрало законної сили , не доказуються при розгляді інших справ, в яких беруть участь ті самі особи, або особи, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно ст. 255 КАС України Постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

В силу викладеного, приймаючи до уваги факти, встановлені при розгляді Вищим адміністративним судом України справи № К/9991/33166/12, суд приходить до висновку, що позивачем правомірно застосовано до відповідача адміністративно-господарські санкції у сумі 108420,00 грн., в наслідок чого існують підстави для задоволення позову.

Вступна резолютивна частини постанови були проголошені у судовому засіданні 21.10.2013 р. Повний текст постанови виготовлений 24.10.2013 р.

Керуючись ст.ст. 160-163, 253 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів про перегляд постанови Окружного адміністративного суду АРК від 06.09.2012 року по справі № 2а-9853/11/0170/2 за нововиявленими обставинами задовольнити.

2. Скасувати Постанову Окружного адміністративного суду АРК від 06.09.2012 р. по справі № 2а-9853/11/0170/2.

3. Прийняти нову постанову по справі № 2а-9853/11/0170/2 за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" про стягнення 108420,00 грн.

4. Адміністративний позов задовольнити.

5. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Мамеди Емир - Усеина, 14, ЄДРПОУ 31898522, МФО 351005, АКІБ «Укрссиббанк», р/р 26007151084900) на користь Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (95001, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Крилова,133; одержувач - Держбюджет м. Сімферополь 50070000; Банк одержувача - ГУДКСУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 38040558, р/р 31215230700002; призначення платежу * ОКПО 50070000; 01; адміністративно-господарські санкції за робочі місця не зайняті інвалідами за 2010 рік) 108420,00 грн. (сто вісім тисяч чотириста двадцять гривень 00 коп.) заборгованості зі сплати адміністративно - господарських санкцій.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Яковлєв С.В.