Постанова № 34309882, 09.10.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2013
Номер справи
808/7553/13-а
Номер документу
34309882
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2013 року 10:15 Справа № 808/7553/13-а м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стрельнікової Н.В.,

розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі

м. Запоріжжя,

до: Державного підприємства Запорізький конструкторсько-технологічний інститут сільськогосподарського машинобудування, м. Запоріжжя,

про відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України №1977-XII від 13.12.1991 і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя (далі позивач) звернулось до Державного підприємства Запорізького конструкторсько-технологічного інституту сільськогосподарського машинобудування (далі відповідач, Держпідприємство ЗКТІСМ), в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Пенсійного фонду України суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про науково та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період з червня по серпень 2013 року включно, у розмірі 2537 грн. 61 коп.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що він сформував та направив на адресу відповідача повідомлення про суму витрат на виплату пенсії за період з червня по серпень 2013 року включно, що становлять різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України №1977-XII від 13.12.1991 і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, яка підлягала відшкодуванню. Однак відповідач зазначені витрати не відшкодував.

Представники сторін у судове засідання 09.10.2013 не з'явились.

Представником позивача до суду подане клопотання (вх.№39560 від 09.10.2013) про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Причини не прибуття у судове засідання представника відповідача суду не відомі. Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи шляхом надіслання на його адресу, яка внесена до Єдиного державного реєстру, копії ухвали про відкриття провадження у справі та судової повістки. Зазначене поштове відправлення отримане уповноваженою особою відповідача 27.09.2013.

Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене, оскільки представник відповідача не прибув у судове засідання без поважних причин, а представником позивача заявлено клопотання про розгляд справи за його відсутності, суд вважає можливим розглянути справу у порядку письмового провадження, оскільки відсутні підстави для відкладення розгляду справи.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наявність достатніх підстав для задоволення позову виходячи з наступного.

Відповідно до п. 13 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 (далі Закон №1058-IV) у разі, якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» №1977-ХІІ від 13.12.1997 (далі Закон №1977-ХІІ) та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом №1977-ХІІ.

Згідно зі ст. 24 №1977-ХІІ пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років, жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.

Цією ж статтею визначено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету, а для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Судом з'ясовано, що період роботи на Держпідприємстві ЗКТІСМ колишніх працівників відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, був зарахований до стажу, який надавав їм право на отримання пенсії, як науковому працівнику, оскільки займані ними посади відносяться до переліку посад наукових працівників державних підприємств, установ, організацій, перебування на яких дає право на призначення пенсії відповідно до Закону №1977-ХІІ. Наявність необхідного стажу для призначення пенсії підтверджуються наявними у матеріалах справи копіями довідок відповідача.

Відповідно до пунктів 3, 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 (далі Порядок) фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації. Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону № 1977-ХІІ, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Згідно пунктів 8, 9 Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

З огляду на наведене, оскільки під час розгляду справи судом з'ясовано, що відповідач не сплатив до Пенсійного фонду України суму різниці між сумою пенсії, призначеної колишнім науковим працівникам Держпідприємстві ЗКТІСМ відповідно до Закону України №1977 від 13.12.1991, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, суд приходить до висновку, що позовні вимоги УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 94, 158, 161-163, 257 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя до Державного підприємства Запорізький конструкторсько-технологічний інститут сільськогосподарського машинобудування про відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України №1977-XII від 13.12.1991 і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів - задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства Запорізького конструкторсько-технологічного інституту сільськогосподарського машинобудування (ідентифікаційний код 00239066) на користь Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя (ідентифікаційний код 20508410) суму заборгованості по відшкодуванню різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період з червня 2013 року по серпень 2013 року включно, у розмірі 2537 (дві тисячі п'ятсот тридцять сім) гривень 61 копійка.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя Н.В. Стрельнікова