ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 жовтня 2013 р. (10:44) Справа №801/8787/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., за участю секретаря судового засідання Токарєвої Є.В., представника позивача - Мустафаєвої Е.Т., довіреність №06-08/08 від 21.05.2013 року, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів АР Крим до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення 4250,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Інспекція з питань захисту прав споживачів АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення 4250,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені штрафні санкції застосовані за рішенням №106 від 12.03.2013 року про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу.
Представники позивача у судовому засіданні надав пояснення по суті позову, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, причин неявки не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги належить задовольнити з наступних підстав.
Інспекція з питань захисту прав споживачів в АР Крим є територіальним органом Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, яка реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Посадовою особою Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим 12.03.2013 року був складений протокол №10 про порушення законодавства про рекламу. Зокрема, встановлено розміщення відповідачем зовнішньої реклами без відповідного дозволу, що є порушенням вимог ч.1 ст.16 Закону України «Про рекламу». Також відповідачем порушені вимоги п.44 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.200р. за №2067 «Про затвердження типових правил розміщення зовнішньої реклами», зокрема щодо змісту та порядку встановлення спеціальних конструкцій, які містять рекламу. Окрім того, відповідачем розміщена реклама алкогольної продукції, що є порушенням вимог ч.2 ст.22 Закону України «Про рекламу».
На підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу на адресу відповідача було направлено вимогу про надання інформації від 28.01.2013 року №02-03/203, щодо документального підтвердження вартості розповсюдженої (виготовленої) реклами відповідно до п.5 ст.27 Закону України "Про рекламу" пояснення за фактом встановлених ознак порушення та інформацію про усунення недоліків з встановленням терміну надання такої інформації.
На підставі отриманої від відповідача інформації, позивачем складено рішення від 12.03.2013 року №106, яким відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року №693 «Про затвердження порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу» та ч.7 статті 27 Закону України "Про рекламу", за порушення відповідачем вимог ч.1 ст.16, та ч.2 ст.22 Закону України «Про рекламу», накладено на відповідача штраф у розмірі 4250,00 грн.
Згідно з ч.4 ст.27 Закону України "Про рекламу", спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням органів державної влади, або самостійно, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною 1 ст.16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.1 ст.22 Закону України «Про рекламу» реклама тютюнових виробів, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, забороняється, зокрема, засобами зовнішньої реклами.
Відповідачем вищевказані вимоги Закону не додержано, що зафіксовано протоколом про порушення законодавства про рекламу №10 від 12.03.2013р.
Згідно ч. 7 ст. 27 Закону України "Про рекламу" у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки відповідачем не надано позивачу доказів вартості виготовленої із порушенням вимог закону реклами, позивачем обґрунтовано нараховані відповідачу штрафні санкції у розмірі 4020грн., тобто в межах розміру, передбаченого ч. 7 ст. 27 Закону України "Про рекламу".
Пунктом 10 частини 1 статті 26 Закону України "Про захист прав споживачів" встановлено, що спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи мають право подавати до суду позови щодо захисту прав споживачів.
У порядку ст.71 КАС України відповідачем не надано доказів погашення заборгованості з штрафних санкцій у розмірі 4250 грн., або доказів скасування рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та такими, які належить задовольнити у повному обсязі.
У судовому засіданні 08.10.2013 року оголошено вступну і резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 11.10.2013 року.
Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1) в дохід державного бюджету м. Сімферополя (р/р 31112106700002 в ГУ ГКС України, м. Сімферополь, ЗКПО 38040558, МФО 824026, код платежу 21081100) заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 4250 (чотири тисячі двісті п'ятдесят) грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.