ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
23 жовтня 2013 р. справа № 437/9261/13-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Губська Л.В. , розглянувши апеляційну скаргу Департаменту з питань праці та соціального захисту населення Луганської міської ради на постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 30 серпня 2013 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту з питань праці та соціального захисту населення Луганської міської ради, Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИЛА:
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Департаменту з питань праці та соціального захисту населення Луганської міської ради на постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 30 серпня 2013 року в адміністративній справі № 437/9261/13-а.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлені законом.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлені Законом України "Про судовий збір", який набрав чинності з 1 листопада 2011 року.
Судовий збір відповідно до цього Закону може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи.
У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку. Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" пункт 3.2 за подання апеляційної скарги на рішення адміністративного суду ставка судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. Відповідно до пункту 3.1 при подані заявленого позову повинно було бути сплачено судовий збір із ставки 0,03 розміру мінімальної заробітної плати. Враховуючи, що відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2013 року складає 1147 грн. 00 коп., апелянтом при поданні апеляційної скарги повинний бути сплачений судовий збір в сумі 17,21 грн.
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
З матеріалів справи вбачається, що апелянтом взагалі не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги.
Слід зазначити, що, оскільки, відповідач - Департамент з питань праці та соціального захисту населення Луганської міської ради не є позивачем по справі, як того вимагають положення п. 20 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», то пільги щодо сплати судового збору за подання апеляційної скарги на апелянта по цій справі не розповсюджуються.
Таким чином, апелянту потрібно сплатити судовий збір в розмірі 17,21 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів - Калінінський район м. Донецька 22030001, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38034015, рахунок отримувача - 31210206781005, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області, код банку отримувача - 834016, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір, за апеляційною скаргою Департаменту з питань праці та соціального захисту населення Луганської міської ради, Донецький апеляційний адміністративний суд.
Крім того, відповідно до абз.1 ч.4 ст.189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно з ч.2 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як свідчать матеріали справи, представник апелянта у судовому засіданні 30 серпня 2013 року присутній не був, копія постанови, яка оскаржується, була направлена на адресу апелянта 30 серпня 2013 року (а.с.48).
Тобто, строк, встановлений для подання апеляційної скарги на постанову суду, спливає з моменту отримання копії судового рішення.
Апеляційна скарга представником апелянта подана 11 жовтня 2013 року (згідно відбитку поштового штемпеля на конверті), посилаючись на отримання копії судового рішення 03 жовтня 2013 року, однак, будь-яких доказів, які б підтверджували ці доводи, не надає та в матеріалах справи вони відсутні.
З огляду на викладене, апелянту необхідно надати докази отримання копії постанови Ленінського районного суду м. Луганська від 30 серпня 2013 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, тобто, вона має бути залишена без руху з наданням терміну для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 106,108,187,189,211,212 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Департаменту з питань праці та соціального захисту населення Луганської міської ради на постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 30 серпня 2013 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту з питань праці та соціального захисту населення Луганської міської ради, Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Вказані недоліки необхідно усунути протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз'яснити заявникові, що при невиконанні вимог даної ухвали, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена в касаційному порядку.
Суддя: Л.В. Губська