Ухвала суду № 34273870, 18.10.2013, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
18.10.2013
Номер справи
916/2540/13
Номер документу
34273870
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________________________

УХВАЛА

про припинення провадження у справі про банкрутство

"18" жовтня 2013 р. Справа № 916/2540/13

За заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „САНТАРМ" (65009, м. Одеса, вул. Черняховського, буд. 1; код ЄДРПОУ 38103701)

про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р.

Суддя Грабован Л.І.

Суть спору: про визнання банкрутом

Представники:

від боржника: Недялкова О.О.

Товариство з обмеженою відповідальністю „САНТАРМ" звернулось до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р., з посиланням на те, що у зв'язку із неможливістю погашення кредиторської заборгованості в процедурі самостійної ліквідації, ліквідатором прийнято рішення 19.09.2013р. про звернення до суду із заявою.

Ухвалою від 27.09.2013р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ „САНТАРМ", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

До заяви боржника додано виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців щодо боржника від 21.06.2013 серії АВ №803492 (т. 1 а.с. 32-33); довідку АА №896443 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 11.07.2013р. (т. 1 а.с. 34-35); докази сплати судового збору (т. 1 а.с. 5); копію Статуту боржника (т. 1 а.с. 36-53); докази проведення роботи ліквідаційною комісією в процедурі ліквідації за рішенням засновника, а саме: копії протоколу загальних зборів учасників ТОВ „САНТАРМ" про припинення діяльності від 09.07.2013р. (т. 1 а.с. 55-56); повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк звернення з кредиторськими вимогами до неї в „Бюлетні державної реєстрації" №254 (19) за 2013р. (т. 1 а.с. 58-59); опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії „Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи" (т. 1 а.с. 57); заяви до ДПІ у Приморському районі м. Одеси Одеської області ДПС про припинення платника податків по формі №8-ОПП від 11.07.2013р. (т. 1 а.с. 18); заяви до ДПІ у Печерському районі м. Києва ДПС про припинення платника податків по формі №8-ОПП від 11.07.2013р. (т. 1 а.с. 19); докази наявності заборгованості перед кредитором (копії договору про надання інформаційних (консультаційних) послуг №0705-01 від 07.05.2013р. (т. 1 а.с. 63-64), акт №7 здачі-прийняття робіт (надання послуг) (т. 1 а.с. 60), акти звірки взаєморозрахунків станом на 31.05.2013р. (т. 1 а.с. 61), станом на 13.05.2013р. (т. 1 а.с. 62); повідомлення кредитору про припинення від 18.07.2013р. (т. 1 а.с. 23); витяг з ЄДРПОУ про внесення запису про припинення юридичної особи серії АГ №228172 станом на 13.09.2013р. (т. 1 а.с. 6-8); проміжний ліквідаційний баланс від 19.09.2013р. (т. 1 а.с. 13-14); реєстр вимог кредиторів (т. 1 а.с. 24); інвентаризаційний опис №1 від 19.09.2013р. (т. 1 а.с. 12); акт перевірки інвентаризації цінностей від 19.09.2013р. (т. 1 а.с. 22); довідку від 19.09.2013р. про відсутність заборгованості по заробітній платі та по зобов'язанням щодо сплати податків і зборів, та обов'язковим платежам (т. 1 а.с. 20); довідку від 19.09.2013р. (т. 1 а.с. 11) про відсутність будь-якого рухомого або нерухомого майна, яке належить підприємству на праві власності, а також майна, яке перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб; відсутність на балансі підприємства державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу; рішення від 19.09.2013р. про затвердження проміжного ліквідаційного балансу (т. 1 а.с. 25); протокол №2 від 19.09.2013р. про затвердження проміжного ліквідаційного балансу та про звернення до господарського суду Одеської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство (т. 1 а.с. 21), довідку Управління Держземагенства у м. Одесі Одеської області №01-1-07/4222 від 22.08.2013р. (т. 1 а.с. 69) про те, що в управлінні станом на 31.12.2012р. відсутня інформація щодо реєстрації за ТОВ „САНТАРМ" права власності (користування) на земельні ділянки, розташовані на території м. Одеси; довідку відділу організації реєстраційної-екзаменаційної роботи Управління державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України в Одеській області №7/0-4725 від 25.07.2013р. (т. 1 а.с. 70) про те, що станом на 22.07.2013р. за ТОВ „САНТАРМ" транспортні засоби не значаться.

Ч.5 ст.11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р. передбачено, що боржник зобов'язаний звернутись до господарського суду у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Ч.1 ст. 95 цього Закону передбачає, що якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується у порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутись до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Відповідно до ч.2 цієї статті Закону обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Згідно ч.36.7 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013р. №01-06/606/2013 вирішення питання щодо визнання банкрутом боржника, який ліквідується власником, здійснюється в судовому засіданні, в якому судом перевіряється поданий ліквідаційний баланс боржника та з'ясовується факт недостатності вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів.

За вимогами ч.3 ст.110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Ст. 60 Господарського Кодексу встановлено, що орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію. Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок та строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановленому цим Кодексом чи спеціальним законом строки. Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом державної податкової служби, у якому перебуває на обліку цей суб'єкт. З матеріалів справи вбачається, що доказів проведення такої перевірки боржником суду не надано.

Комісія з припинення юридичної особи, призначена у зв'язку з прийняттям товариством рішення про ліквідацію, повинна здійснити такі заходи: повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі; припинення та розмістити в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи; повідомити у установлені строки орган державної податкової служби про ліквідацію підприємства з метою проведення податковим органом позапланової перевірки боржника, передбаченої податковим законодавством; повідомити персонально всіх відомих кредиторів про прийняття рішення про припинення та отримати заяви кредиторів та прийняти рішення щодо їх обґрунтованості (необґрунтованості); провести оцінку вартості наявного у товариства рухомого та нерухомого майна, а також інших майнових активів, в порядку ст.60 Господарського кодексу України; провести аналіз виявлених активів та пасивів; здійснити продаж майна; виплатити грошові суми кредиторам у порядку черговості, встановленої ст. 112 ЦК України; скласти проміжний ліквідаційний баланс відповідно до ч. 8 ст. 111 ЦК України, ч.5 ст. 60 ГК України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, який повинен містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду; прийняти рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу у відповідності з вимогами ч.1 ст. 111 ЦК України; у разі виявлення неможливості задоволення виявлених вимог кредиторів через недостатність вартості майна товариства прийняти у зв'язку з вказаними обставинами рішення щодо звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.

Дотримання визначених вимог та сукупність вказаних дій із доданням доказів їх проведення є підставою для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону.

Відповідно до абз. 4 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури. Тому, при прийнятті постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури суд в обов'язковому порядку повинен з'ясувати актив і пасив боржника.

Згідно із ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Відповідно до ст. 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (із змінами і доповненнями) в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи: дата та номер запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за спрощеною процедурою шляхом її ліквідації; відомості про перебування юридичної особи у процесі припинення, зокрема про дату реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи; дату публікації у виданні спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи; персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), її голову, дату обрання (призначення) або дату обрання (призначення) ліквідатора; дата затвердження передавального акта або розподільчого балансу; фінансова звітність про господарську діяльність юридичної особи (крім бюджетних установ) у складі балансу і звіту про річні фінансові результати; відомості про відкриття та закриття рахунків юридичних осіб; відомості про накладення та зняття арештів на рахунки юридичних осіб та їх майно (у тому числі на закріплене за відокремленими підрозділами); відомості про відкриття виконавчого провадження щодо юридичних осіб; відомості про строк, визначений засновниками (учасниками) юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, для заявлення кредиторами своїх вимог; відомості про початок проведення органами державної податкової служби, Пенсійного фонду України позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з припиненням юридичної особи; відомості про неможливість проведення органами державної податкової служби, Пенсійного фонду України позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з припиненням юридичної особи; відомості про наявність заперечень. Згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, на запит господарського суду від 11.10.2013р., такі відомості в реєстрі не містяться, боржником доказів подання вказаних відомостей для внесення до реєстру не надано.

П.11 ч.1 ст. 83 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає, що господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності.

Враховуючи викладене, суд встановив, що ліквідаційною комісією не дотримано всіх вищевказаних вимог, тому не можливо перевірити поданий ліквідаційний баланс боржника та з'ясувати факт недостатності вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів, підстави для визнання боржника банкрутом відсутні, а провадження у справі слід припинити.

Керуючись ст.ст. 83 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212-У1 від 22.12.2011р., ст.ст. 80,86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Припинити провадження у справі №916/2540/13 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „САНТАРМ" (65009, м. Одеса, вул. Черняховського, буд. 1; код ЄДРПОУ 38103701).

2. Припинити дію мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ухвалу надіслати: ТОВ „АМІДЕО", боржнику, учаснику Товариства Остапенко Т.В., до ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області, Приморського районного суду м. Одеси, Одеського окружного адміністративного суду, Першого ВДВС в Приморському районі Одеського МУЮ, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції.

Ухвала про припинення провадження у справі набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч.4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя Грабован Л.І.