Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/26/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2013 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Волощук В.В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення нарахованої щорічної допомоги на оздоровлення, відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -
В С Т А Н О В И В :
04.07.2013 року позивач звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом, у якому просить стягнути з відповідача нарахованої щорічної допомоги на оздоровлення, як інваліду 3-ї групи, щодо якого встановленно звязок з чорнобильською катастрофою, відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із розрахунку 4-х мінімальних заробітних плат визначених законодавством, починаючи з 2010 року, враховуючи попередні виплати та до зупинення дії Закону чи внесення змін до нього та до часу його перебування на групі по інвалідності зазначеного в довідці МСЕК, щорічно, в сумі 11406 гривень.
Заявлені вимоги обґрунтовує тим, що постановою Олевського районного суду Житомирської області від 11 серпня 2011 року у справі №2-а-1678/11 зобовязано управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення, як інваліду 3-ї групи, щодо якого встановлено звязок з чорнобильською катастрофою, відповідно до статті 48 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи із розрахунку 4-х мінімальних заробітних плат визначених законодавством, починаючи з 2010 року, враховуючи попередні виплати та до зупинення дії Закону чи внесення змін до нього та до часу його перебування на групі по інвалідності зазначеного в довідці МСЕК, щорічно. Відповідно до інформації відповідача, позивачу перераховано (нараховано) щорічну допомогу починаючи з 2010 року, враховуючи попередні виплати та до зупинення дії Закону чи внесення змін до нього та до часу його перебування на групі по інвалідності зазначеного в довідці МСЕК, щорічно, в сумі 11406 гривень, але йому не виплачено по причині відсутності коштів в Державному бюджеті України.
09.08.2013 року ОСОБА_1 подав до суду заяву про збільшення позовних вимог вищезазначеному позові, посилаючись на те, що згідно листа Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області від 15.07.2013 року №3458, йому проведено перерахунок по ст.48 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи із розрахунку 4-х мінімальних заробітних плат визначених законодавством за 2013 рік ще на суму 4498 гривень, однак у звязку з відсутністю фінансування на судові витрати відповідач не може здійснити виплату вказаних коштів. Тому, позивач просить врахувати проведений відповідачем перерахунок коштів за 2013 рік, та стягнути загальну суму коштів, в розмірі 15904 грн.
Позивач надав до суду письмову заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, але надав до суду заперечення, в якому просить відмовити у задоволені позовних вимог ОСОБА_1 за безпідставністю та необгрунтованістю.
Відповідно до ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалося, оскільки сторони не з'явилися у судове засідання.
Суд, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Постановою Олевського районного суду від 11 серпня 2011 року у справі №2-а-1678/11 було зобовязано управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення, як інваліду 3-ї групи, щодо якого встановлено звязок з чорнобильською катастрофою, відповідно до статті 48 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи із розрахунку 4-х мінімальних заробітних плат визначених законодавством, починаючи з 2010 року, враховуючи попередні виплати та до зупинення дії Закону чи внесення змін до нього та до часу його перебування на групі по інвалідності зазначеного в довідці МСЕК, щорічно.
Згідно відповіді Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області від 17.03.2013 року №1013, вбачається, що відповідно до постанови Олевського районного суду Житомирської області від 11.08.2011 року по справі №2-а-1678/11 ОСОБА_1 проведено перерахунок по ст.48 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи щорічну допомогу на оздоровлення, як особі, яка стала інвалідом 3-ї групи внаслідок Чорнобильської катастрофи із розрахунку 4-х мінімальних заробітних плат визначених законодавством, починаючи з 2010 року в сумі 11406 грн, однак у звязку з відсутністю фінансування на судові витрати відповідач не може здійснити виплату вказаних коштів
Крім того, з листа Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області від 15.07.2013 року №3458, слідує, що ОСОБА_1 проведено перерахунок по ст. 48 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи із розрахунку 4-х мінімальних заробітних плат визначених законодавством за 2013 рік в сумі 4498 грн., однак у звязку з відсутністю фінансування на судові витрати відповідач не може здійснити виплату вказаних коштів.
Згідно приписам ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Відповідно до положень Конституції України, найвищою соціальною цінністю в Україні є людина, її права і свободи та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, а їх утвердження і забезпечення є головним обов'язком держави (ст. 3), права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними (стаття 21), їх зміст і обсяг при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не може бути звужений (стаття 22).
Відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 0.06.2012 року №4901VI, який встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України "Про виконавче провадження", та особливості їх виконання.
Крім того, постанова Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 року «Про порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ», визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.
Суд може стягнути з відповідача на користь позивача певну суму грошових коштів лише у тому випадку, якщо така нарахована ним, але всупереч закону не здійснена її виплата чи в разі відшкодування спричиненої шкоди.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що обов'язок відповідача є здійснити виплату перерахованої щорічної допомоги на оздоровлення, визначеної судовим рішенням, оскільки заборгованості по невиплаченій щорічної допомозі на оздоровлення зумовлює Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської погасити таку заборгованість.
Керуючись ст.ст.3,21,22 Конституції України, ст.ст. 9,10,11, 71,105,86,159,162,163,167,186 КАС України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської, ЄДРПОУ - 03192610 на користь ОСОБА_1 перераховану щорічну допомогу на оздоровлення відповідно до ст.48 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 2010 року по 2013 рік включно в сумі 15904 гривні.
ОСОБА_1 звільнити від сплати судового збору на підставі п.10 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської звільнено від сплати судового збору на підставі п.18 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя:
ОСОБА_2