ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
04 липня 2013 року Справа № 827/1703/13-амісто Севастополь
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Балась Т.П., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про визнання протиправним та скасування розпорядження про приватизацію квартири, скасування державної реєстрації на право власності, -
В С Т А Н О В И В :
У липні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про визнання протиправним та скасування розпорядження про приватизацію квартири, скасування державної реєстрації на право власності. А саме, просить: визнати протиправним та скасувати розпорядження Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради від 16 травня 2012 року №193/49, щодо приватизації ОСОБА_2 квартири за адресою: АДРЕСА_1; скасувати державну реєстрацію на право власності ОСОБА_2 квартири за адресою: АДРЕСА_1, виданий КП «Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна» Севастопольської міської Ради від 01 червня 2012 року № 36794761.
Частиною другою статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Положеннями статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлена система місцевого самоврядування, яка включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
Як вбачається з адміністративного позову, цей спір виник між позивачем та органом місцевого самоврядування, а саме: Фондом комунального майна Севастопольської міської Ради.
Отже, цей спір не підсудний Окружному адміністративному суду м. Севастополя. Він повинен розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом за вибором позивача або за місцем його проживання (перебування, знаходження), або за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
За таких обставин, зазначений адміністративний позов підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись статтями 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Повернути ОСОБА_1 адміністративний позов до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про визнання протиправним та скасування розпорядження про приватизацію квартири, скасування державної реєстрації на право власності.
Копію ухвали направити позивачеві разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.П. Балась