ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2013 року № 826/5023/13-а
О 10 годині 21 хвилині в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10,
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого Бояринцевої М.А. при секретарі судового засідання Калайді К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м. Києві
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м. Києві звернулася до суду з позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованості в розмірі 8 500 грн.
В обґрунтування наведених вимог позивач посилається на Податковий кодекс України та зазначає, що до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві застосовано фінансові санкції в розмірі 8 500 грн., проте сума штрафу відповідачем не сплачена.
Відповідач під час розгляду справи визнала позовні вимоги в повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві № 260186/32-129/0085 від 21 лютого 2012 року за порушення частини шостої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: за продаж алкогольних напоїв без наявності ліцензій до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 700 грн.
Рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві № 260187/32-129/0086 від 21 лютого 2012 року за порушення статті 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: за продаж алкогольних напоїв особам, що не досягли 18-річного віку до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6 800 грн.
Вказані рішення винесені Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві на підставі складеного оперуповноваженим відділу кримінальної міліції у справах дітей Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві протоколу про адміністративне правопорушення від 30 січня 2012 року № 0007514, згідно якого співробітниками ВКМСД Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві в кіоску фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, що розташований по АДРЕСА_2 громадянка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуваючи на своєму робочому місці, продала слабоалкогольний напій, банку "Кінг брідж" 0,5 л, неповнолітній особі.
Як вбачається з матеріалів справи, продавець в кіоску фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, що розташований по АДРЕСА_2 ОСОБА_2 та неповнолітній ОСОБА_3 у свої поясненнях співробітникам ВКМСД Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві підтвердили обставини щодо продажу слабоалкогольного напою неповнолітньому ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Листом від 31 січня 2012 року начальник Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві направив начальнику Регіонального управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві матеріали перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та просив розглянути питання про позбавлення ліцензії на продаж алкогольних напоїв та слабоалкогольних напоїв в кіоску фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2
Закон України від 19.12.1995 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 481/95-ВР) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 481/95-ВР імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Ліцензії на право оптової торгівлі видаються терміном на п'ять років уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (частина шоста статті 15 Закону № 481/95-ВР).
Згідно пункту 2 частини першої статті 15-3 Закону № 481/95-ВР забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Згідно пункту 5.3 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13 жовтня 2011 року № 1289, основним із завдань Департаменту є здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та додержанням стандартів, технічних умов, рецептур, регламентів і технологічних інструкцій та інших нормативних документів щодо виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Згідно пункту 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.
Згідно частини першої статті 17 Закону № 481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
- оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень (абзац п'ятий статті 17 Закону № 481/95-ВР);
- порушення вимог статті 15 3 цього Закону - 6800 гривень (абзац дев'ятий статті 17 Закону 481/95-ВР).
Відповідно до частини четвертої статті 17 Закону № 481/95-ВР рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві для контролю за надходженням до Державного бюджету суми сплачених штрафів листом від 21 лютого 2012 року за № 212/7/32-109 надіслало на адресу Державної податкової інспекції у м. Києві рішення про застосування фінансових санкцій від 21 лютого 2012 року № 260186/32-129/0085 та № 260187/32-129/0086.
З метою стягнення суми штрафу в розмірі 8 500 грн. Державною податковою інспекцією у м. Києві сформовано податкову вимогу від 31 липня 2012 року № 1300.
Згідно пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5. статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Вказана вимога направлена на адресу відповідача 16 січня 2013 року, що підтверджується копією фіскального чеку УДППЗ "Укрпошта".
Проте, ОСОБА_1 сума фінансових санкцій в розмірі 8 500 грн. не сплачено.
Під час розгляду справи відповідач вказані обставини не заперечила та визнала позовні вимоги в повному обсязі.
Беручи до уваги те, що суму штрафних санкцій до Державного бюджету у розмірі 8 500 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 98, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м. Києві задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету України фінансові санкції в розмірі 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) грн. на розрахунковий рахунок № 33115341700003 до Дарницького УДК м. Києва, код 38021179 у банку ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 21081100.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя (підпис) М.А. Бояринцева
Повний текст постанови складений 21 жовтня 2013 року.