8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 жовтня 2013 року Справа № 812/7328/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Кисельової Є.О.,
при секретарі: Гришиній О.Ю.,
в присутності сторін:
представника позивача: Адамович І.О.,
відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу в загальному розмірі 87152,95 грн.,
ВСТАНОВИВ:
20 серпня 2013 року Стахановська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області (надалі - Стахановська ОДПІ, позивач) звернулася до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (надалі - ОСОБА_2, відповідач), в якому просить стягнути з відповідача суму податкового боргу в загальному розмірі 87152,95 грн.
В обґрунтування вимог позивач посилається на наступне.
ОСОБА_2 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа і в даний час реєстрація не скасована і не припинена.
ОСОБА_2 не сплатила до бюджету узгоджену суму податкового боргу у розмірі 87152,95 грн. Зазначена сума складається з наступних сум: податок на додану вартість - основний платіж за деклараціями № 9071885240 від 15.11.2012р. в сумі 3238,00 грн.; № 9080375383 від 20.12.2012р. в сумі 2650,00грн., штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням № 0001071701 від17.10.2012р. в сумі 29934,71 грн., пеня-36,17грн.; податок на доходи фізичних осіб - штрафні санкції за податковим повідомленням - рішенням № 0000431701 від 21.09.2011р. в сумі 5737,5 грн.; надходження від викидів забруднюючих в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення - основний платіж за деклараціями №8283 від 11.11.2011р.на суму 8,90грн.; № 9983 від 10.02.2012р.на суму 8,90грн.; № 2043 від 10.05.2012р.на суму 8,90грн.; № 2553 від 11.07.2012р. на суму 8,90грн.; № 9060798583 від 05.10.2012р. на суму 8,90грн; штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, обігу, готівки, ліцензування, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 000021704 від 09.07.2013р., на суму 44842,07грн.; та податковим повідомленням-рішенням № 0000011704 від 09.07.2013р. на суму 680,00грн.
Податкова вимога № 3 від 17.10.2013р. була направлена ОСОБА_2 та повернуто 23.10.2012р. за закінчення терміну зберігання.
03 жовтня 2013 року від позивача на адресу суду надійшла заява про зміну позовних вимог, в якій зазначено, що у зв'язку з частковою сплатою податкового боргу Стахановська ОДПІ просить стягнути з ФОП ОСОБА_2 суму податкового боргу в розмірі 60244,50 грн.: податок на додану вартість за штрафними санкціями по податковому повідомленню-рішенню №0001073170 від 17.10.2012 на суму 8984,93 грн., податок на доходи фізичних осіб за штрафними санкціями по податковому повідомленню-рішенню №0000431701 від 21.09.2011 на суму 5737,50 грн.; штрафні санкції за порушення Закону України «Про патентування» в сумі 45522,07 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві та у заяві про зміну позовних вимог, просив уточнені вимоги задовольнити повністю.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним ичном, прчини неявки суду не повідомив.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом (підпункт 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України); визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
П. п. 54.3.2 п. 54.3. ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Відповідно до п.п. 123.1. ст. 123 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Відповідно до п. 119.2. ст. 119 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.
Відповідно до п. 127.1. ст. 127 Податкового кодексу України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
В судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Стахановською ОДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення №00001071701 від 17 жовтня 2012 року, відповідно до якого згідно з підпунктом 54.3.2 пунктом 54.3 ст. 54, п. 123.1 статті 123 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ на підставі акта перевірки №97/17-0113/НОМЕР_1 від 28.09.2012 встановлено порушення п. 198.1, п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України у зв'язку з чим ОСОБА_2 було збільшено суму податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в розмірі 344809,50 грн., у тому числі за основним платежем 22993,00 грн., за штрафними санкціями - 11496,50 грн.(а.с.11).
Стахановською ОДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000431701/0 від 21 вересня 2011 року, відповідно до якого згідно з підпунктом 54.3.5 пунктом 54.3 ст. 54, п. 119.2 статті 119, абз.2 п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ на підставі акта перевірки №29/17-0113/НОМЕР_1 від 31.08.2011 встановлено порушення п.п. 164.2 п. 164.2 ст. 164, п.п. 168.1.1 п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168, п. 171.1 ст. 171 Податкового кодексу України у зв'язку з чим ОСОБА_2 було збільшено суму податкового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб від інших видів діяльності в розмірі 5737,50 грн., у тому числі за основним платежем 4182,00грн., за штрафними санкціями - 1555,50грн.(а.с.12).
Згідно п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п. 58.3. ст. 58 податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Зазначені податкові повідомлення - рішення у встановлений законом строк відповідачем не оскаржені та на час розгляду справи сума заборгованості в повному обсязі не сплачена. Відповідно до розшифровки податкового боргу станом на 13.09.2013 податковий борг по податку на додану вартість складає 8984,93 грн., по податку на доходи фізичних осіб - 5737,50 грн. (а.с.73), що також підтверджується обліковими картками платника податків ОСОБА_2 з ПДВ та з податку на доходи фізичних осіб (а.с.75-78, 81).
Відповідно до п. 2.6 Положення «Про ведення касових операцій в національній валюті в Україні» затвердженого Постановою Правління НБУ №637 від 15.12.2004 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Підприємствам, яким Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Відповідно до статтей 3, 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №365/95-ВР від 06.07.1995 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
За порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання.
Відповідно до п.п. 2 п. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 р. №436/95 «Про застосування штрафних санкцій» за порушення норм з регулювання обігу готівки встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Стахановською ОДПІ були прийняті податкові повідомлення-рішення №0000021704 від 09 липня 2013 року, №0000011704 від 09 липня 2013 року, відповідно до яких на підставі акта перевірки №2/17-0113/НОМЕР_1 від 01.07.2013 встановлено порушення п. 2.6 п. 2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ №637 від 15.12.2004 та п. 9 ст. 3 Закону України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995, у зв'язку з чим до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 було застосовано суму штрафних санкцій в загальному розмірі 45522,20 грн.(а.с.13-14).
Зазначені податкові повідомлення - рішення у встановлений законом строк відповідачем не оскаржені та на час розгляду справи сума заборгованості в повному обсязі не сплачена. Відповідно до розшифровки податкової заборгованості станом на 16.09.2013 сума нарахованих штрафних санкцій за вищезазначеними податковими повідомленнями-рішеннями складає 45522,07 грн.(а.с.74).
Відповідно до п. 59.1, 59.3, 59.4, 59.5 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Позивачем винисено відносно відповідача податкову вимогу від 17 жовтня 2012 року № 3, яку було направлено на адресу відповідача зазначену у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, однак повернута на адресу Стахановської ОДПІ 23.10.2012 з позначкою поштвого відділення - «за зазначеною адресою не проживає» (а.с.8).
Податкова вимога є чинною (сторонами не надано суду доказів відкликання чи оскарження податкових вимог).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Приймаючи до уваги те, що фізична особа - підприємець ОСОБА_2 станом на дату розгляду та вирішення позову у добровільному порядку податковий борг в сумі 60244,50 грн. не сплатила, уточнені вимоги податкового органу про стягнення зазначених коштів за податковим боргом з рахунків обслуговуючих такого платника, суд визнає обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Уточнений адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу в загальному розмірі 87152,95 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) суму податкового боргу в розмірі 60244,50 грн. (шістдесят тисяч двісті сорок чотири гривні 50 копійок), у тому числі
- з податку на додану вартість в розмірі 8984,93 грн. (вісім тисяч дев'ятсот вісімдесят чотири гривні 93 копійки) до Державного бюджету України на р/р №31112029700023, ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код одержувача 37325108, УК у м. Кіровську;
- з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 5737,50 грн. (п'ять тисяч сімсот тридцять сім гривень 50 копійок) до місцевого бюджету на р/р №33210800700023, ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код одержувача 37325108, УК у м. Кіровську;
- з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 45522, 07 грн. (сорок п'ять тисяч п'ятсот двадцять дві гривні 07 копійок) до державного бюджету на р/р №31112104700023, МФО 804013, банк ГУ ДКСУ у Луганській області, код одержувача 37325108, УК у м. Кіровську.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21 жовтня 2013 року.
Суддя Є.О. Кисельова