копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2013 р. Справа № 818/7249/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Осіпової О.О.,
за участю секретаря судового засідання - Сахно М.В.,
представника позивача - Сечіна С.О.,
представників відповідача - Челядіна С.В., Кобжева О.О. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/7249/13-a
за позовом Публічного акціонерного товариства "Сумиобленерго"
до Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
про визнання частково протиправним та скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство «Сумиобленерго» (надалі по тексту -позивач, ПАТ «Сумиобленерго») звернулось до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (надалі по тексту -відповідач, Сумське ОВ ФССТВП) про визнання протиправним та скасування рішення від 01.08.2013 року №140 в частині щодо повернення неправомірно витрачених страхових коштів у розмірі 37 499грн.20коп. та стягнення штрафу у розмірі 18 749грн.60коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що всі виявлені відповідачем під час перевірки недоліки у листках непрацездатності №756956 від 17.02.2012 р., № 749875 від 27.08.2012 р., №354679 від 22.02.2013 р., № 332114 від 16.11.2012 р., №279295 від 11.09.2012 р., №279398 від 21.09.2012 р., № 757809 від 14.03.2012 р., №747812 від 24.04.2012 р., №300246 від 28.03.2012 р., №353124 від 22.11.2012 р., №899547 від 10.04.2012 р., №747946 від 24.05.2012 р., №716740 від 05.05.2012 р. є формальними і не спростовують факту хвороби працівників. Вважає, що відповідальність за порушення порядку заповнення та видачі документів, що засвідчують непрацездатність громадян, повинні нести лікарі, а не ПАТ «Сумиобленерго».
Крім цього, позивач вважає, що відповідач безпідставно зробив висновок про порушення ним вимог ст.47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" внаслідок не перебування працівників ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 у відпустці протягом усього періоду лікування у санаторії, оскільки позивачем не був порушений порядок витрачання страхових коштів при видачі путівок. Зокрема, розпорядженнями №08/26 від 24.01.2013 року, №8/14 від 25.01.2013 року, №8/179 від 11.10.2012 року, №8/113 від 02.11.2013 року та наказом №864 від 27.08.2013 року вказаним працівникам надавалися інші дні відпочинку за роботу у вихідні дні, що є фактично відпусткою без збереження заробітної плати. Враховуючи, що усі перелічені працівники знаходилися на санаторно-курортному лікуванні в період відпустки, використавши весь термін путівки, ПАТ «Сумиобленерго» не повинно повертати суму їх вартості та сплачувати штраф у розмірі 50% від суми неприйнятих до зарахування витрат.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі із зазначених вище підстав.
В судовому засіданні представники відповідача позовні вимоги не визнали, заперечення надали у письмовій формі та просили суд у задоволені позову відмовити. В обґрунтування заперечень вказали, що оскаржуване рішення прийнято з урахуванням вимог чинного законодавства, оскільки відповідач, діяв в межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами (а.с.47-52).
Вислухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що посадовими особами відповідача проведена перевірка отримання фінансування та законності витрачання коштів бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у ПАТ «Сумиобленерго» за період з 01.04.2012 року до 31.03.2013 року.
За результатами проведення перевірки складено акт від №05-08-09/27 від 17.07.2013 року (а.с.8-20), в якому зафіксовані порушення позивачем вимог ч.1 ст.51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" та п.п.3.1, 3.13 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (надалі по тексту - Інструкція), а саме: на листках непрацездатності 756956 від 17.02.2012 р., № 749875 від 27.08.2012 р., №354679 від 22.02.2013 р., № 332114 від 16.11.2012 р., №279295 від 11.09.2012 р., №279398 від 21.09.2012 р., № 757809 від 14.03.2012 р., №747812 від 24.04.2012 р., №300246 від 28.03.2012 р., №353124 від 22.11.2012 р., №899547 від 10.04.2012 р., №747946 від 24.05.2012 р., №716740 від 05.05.2012 р. замість потрібної печатки закладу охорони здоров'я «Для листків непрацездатності» стоїть печатка «Для лікарняних листків», що призвело до неправомірного використання коштів на загальну суму 13048грн.90коп. (а.с.11-13)..
Також під час проведення перевірки встановлено порушення позивачем вимог ст.47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", п.4.2 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 року №12, а саме: працівники ПАТ «Сумиобленерго» ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 не перебували у відпустці протягом усього періоду лікування у санаторії, про що свідчать розпорядження №08/26 від 24.01.2013 року, №8/14 від 25.01.2013 року, №8/179 від 11.10.2012 року, №8/113 від 02.11.2013 року та наказ №864 від 27.08.2013 року про надання інших днів відпочину за роботу у вихідні дні, табелі обліку робочого часу, а також розрахункові листи за серпень-вересень 2012 року, за жовтень 2012 року, за листопад 2012 року, за січень-лютий 2013 року (а.с.15-18).
На підставі Акту перевірки, за порушення вимог ч.2 ст.35, ч.2 ст.36, ч.1, ч.2 ст.47 ч.1 ст.51, Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ, п.п.3.1, п.3.13, абз.2 п.4.5 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406, п.4.1, п.4.2 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 року №12, п.2 наказу Міністерства охорони здоров'я, Фонду соціального страхування України від 11.05.2000 року №102/13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.05.2000 року за №296/4517, відповідачем винесено Рішення №140 від 01.08.2013 року, яким, на підставі положень статті 30 зазначеного Закону зобов'язано відшкодувати відповідачеві у повному обсязі неправомірно витрачену позивачем суму страхових коштів у розмірі 48 889грн.70коп. та сплатити штраф у розмірі 24 444грн.85коп. (а.с.7).
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
Відповідно до пунктів 1 та 6 статті 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" до видів матеріального забезпечення та соціальних послуг, які надаються згідно з цим Законом, належить в тому числі і допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), а також забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей).
Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати.
При цьому, статтею 51 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» визначено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.
Тобто, законодавець визначив, що для призначення допомоги по тимчасовій працездатності єдиною і необхідною умовою, що підтверджує юридичний факт наявності права на її отримання, є належним чином оформлений листок непрацездатності порядок і умови видачі, продовження та обліку, здійснення контролю за правильністю його видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за погодженням з Фондом.
З огляду на системний аналіз положень Інструкції у взаємозв'язку із положеннями Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" суд дійшов висновку, що листок непрацездатності є підставою для призначення допомоги лише у разі, якщо його зміст та форма відповідає вимогам, установленим Інструкцією.
Згідно підпункту 3.1 пункту 3 Інструкції у листку непрацездатності підкреслюється слово "первинний" або "продовження" із зазначенням номера та серії попереднього листка непрацездатності у разі його продовження. Чітко вказуються: назва і місцезнаходження закладу охорони здоров'я (повністю), що підтверджуються штампом та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності"; дата видачі листка непрацездатності (цифрою вказується число, після чого літерами - назва місяця, цифрою вказується рік), прізвище, ім'я, по батькові непрацездатного (повністю); число повних років (цифрами); стать підкреслюється; місце роботи: назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації (повністю).
Відповідно до п.3.13 Інструкції у графі "Стати до роботи" вказують словами число і місяць, коли приступити до роботи; посаду, прізвище лікаря, що засвідчується його підписом та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності". У разі продовження тимчасової непрацездатності підкреслюється "Продовжує хворіти" та зазначається номер нового ЛН.
Пунктом 1.9 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 року №455, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.12.2001 року за№1005/6196, встановлено, що листок непрацездатності (довідка) в амбулаторно-поліклінічних закладах видається лікуючим лікарем (фельдшером) переважно за місцем проживання чи роботи. У разі вибору особою лікуючого лікаря і лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються за наявності заяви-клопотання особи, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу, або його заступником, засвідченої підписом та круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу.
Проте, листки непрацездатності №756956 від 17.02.2012 р., № 749875 від 27.08.2012 р., №354679 від 22.02.2013 р., № 332114 від 16.11.2012 р., №279295 від 11.09.2012 р., №279398 від 21.09.2012 р., № 757809 від 14.03.2012 р., №747812 від 24.04.2012 р., №300246 від 28.03.2012 р., №353124 від 22.11.2012 р., №899547 від 10.04.2012 р., №747946 від 24.05.2012 р., №716740 від 05.05.2012 р. не відповідають встановленим законодавством вимогам, оскільки замість потрібної печатки закладу охорони здоров'я «Для листків непрацездатності» стоїть печатка «Для лікарняних листків» (а.с.33-45).
Як вбачається із матеріалів справи та не заперечувалось сторонами, на дату призначення позивачем допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам мала місце невідповідність оформлення листків непрацездатності, встановленому п.п.3.1, п.п.3.13 п.3 Інструкції порядку заповнення листків непрацездатності, за якими позивачем призначено допомогу у розмірі 13048грн.90коп.
А отже, позивач, призначаючи допомогу застрахованим особам, у цьому випадку, порушив норми статті 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", а відтак, неправомірно витратив зазначену суму страхових коштів.
Статтею 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» передбачено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
Суд не приймає до уваги твердження позивача про неправомірність рішення відповідача у зв'язку з тим, що відповідальність за порушення порядку заповнення та видачі документів, що засвідчують непрацездатність громадян, повинні нести лікарі, а не ПАТ «Сумиобленерго», з огляду на наступне.
Відповідно до абзаців 1, 2 частини 3 статті 50 Закону України № 2240-14 рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається ) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб).
Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг
Пунктом 2.15. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 р. № 88 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року № 168/704) первинні документи бухгалтерського обліку підлягають обов'язковій перевірці працівниками, які ведуть бухгалтерських облік, за формою і змістом, тобто перевіряється наявність у документі обов'язкових реквізитів та відповідальність господарської операції діючому законодавстві (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам (п. 2.16. Положення № 88, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Оскільки у порушення вимог чинного законодавства, позивач нарахував та сплатив допомогу по тимчасовій непрацездатності за листками непрацездатності, які були видані та оформлені неналежним чином, відповідач правомірно прийняв рішення від 01.08.2013 року №140 щодо повернення коштів фонду у сумі 13 048грн.90коп. та застосування фінансових санкцій за порушення позивачем законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності в сумі 6524грн.45коп.
Разом з цим суд звертає увагу на ту обставину, що при оформленні листків непрацездатності, відповідно до положень Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, позивач має право на повторне звернення до Фонду для відшкодування суми виплаченої за ними допомоги по тимчасовій працездатності.
Що стосується рішення в частині не прийняття до заліку в рахунок страхових внесків витрат у сумі 24 450 грн.30коп. та накладення штрафу за порушення порядку витрачання страхових коштів в розмірі 12 225грн.15коп. то, на переконання суду, рішення відповідно в цій частині також є обґрунтованим і відповідає чинному законодавству.
Зокрема, згідно зі ст.47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, встановлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду. Надання послуг застрахованим особам, пов'язаних із санаторно-курортним лікуванням, здійснюється за наявності медичних показань. Обсяг коштів для забезпечення оздоровчих заходів визначається бюджетом Фонду.
Згідно п.4.1 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 року №12, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2009 року за №339/16355, рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі - комісія (уповноважений) із соціального страхування), на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма N 070/о , затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)") (далі - медична довідка).
Пунктом 4.2 зазначеного Порядку встановлено, що відповідно до рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємство, установа, організація (далі - підприємство), яке є основним місцем роботи застрахованої особи, видає путівку до санаторію в період відпустки, а до санаторію-профілакторію - в період відпустки, без відриву від виробництва, за умови часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду.
З матеріалів справи вбачається, що на момент прийняття рішення про виділення путівок працівникам ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були наявні медичні довідки про потребу санаторно-курортного лікування та сплачено 20% вартості путівок (а.с.60, 65,66, 73,74,79,80-81, 86-88, 94-95,100).
Проте, під час перевірки було встановлено, що вказані вище працівники не перебували у відпустці протягом усього періоду лікування у санаторії, про що свідчать розпорядження №08/26 від 24.01.2013 року, №8/14 від 25.01.2013 року, №8/179 від 11.10.2012 року, №8/113 від 02.11.2013 року та наказ №864 від 27.08.2013 року про надання інших днів відпочину за роботу у вихідні дні , табелі обліку робочого часу, зворотні талони до путівки, а також розрахункові листи за серпень - листопад 2012 року, за січень-лютий 2013 року (а.с.61-64, 67-72,75-78, 82-85, 89-93, 96-99, 104-138).
Тобто, працівникам ПАТ «Сумиобленерго» було видано путівки на санаторно-курортне лікування за відсутності наказів про надання відпусток на весь термін перебування в санаторно-курортному закладі, що підтверджується розрахунковими листами за серпень-вересень 2012 року, за жовтень 2012 року, за листопад 2012 року, за січень-лютий 2013 року, згідно яких ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 нараховувалась заробітна плата за дні їх перебування у санаторії (а.с.107,114,115,121,122,129,130,137,138), та копіями табелів обліку робочого часу за серпень-листопад 2012 року (а.с.104-106, 108-113, 116-119), за січень-лютий 2013 року (а.с.123-128, 131-136), де у відповідних графах стоять позначки «ІН», що означає «інший невідпрацьований час, передбачений законодавством», а не «відпустка», чим порушені вимоги п. 4.2 Порядку, де зазначено, що путівка до санаторію видається застрахованій особі в період відпустки.
При цьому, варто зауважити, що дні відпочинку, надані працівникам за раніше відпрацьований час, у порядку компенсації за роботу у вихідні дні на підставі ст.72 КЗпП України, не є різновидом відпусток, визначених Законом України «Про відпустки».
Відповідно до п.6.2 Порядку сума витрат Фонду за путівки, що видані з порушенням цього Порядку, у тому числі не використані, не приймається до заліку та відшкодовується за рахунок страхувальника.
Таким чином, позивачем було видано путівки на санаторно-курортне лікування застрахованим особам ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 до санаторіїв за відсутності наказу про надання відпустки на весь термін перебування у санаторно-курортних закладах, що є порушенням п.4.2 Порядку.
Відповідно до ст.30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» за порушення порядку витрачання страхових коштів накладається штраф у розмірі 50 відсотків належної до сплати суми страхових внесків.
Тому штрафні санкції застосовані до позивача на законних підставах.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оцінивши докази, наявні у матеріалах справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень довів правомірність прийнятого ним рішення на підставі наявних у нього на дату його прийняття документів та пояснень, щодо яких у нього не виникало сумнівів стосовно їх достовірності.
Водночас, докази подані позивачем, не підтверджують обставини, на які позивач посилається в обґрунтування позовних вимог, та були спростовані доводами відповідача.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача не є обґрунтованими, а його вимоги такими, що не підлягають задоволенню.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності його витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з позивача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Публічне акціонерне товариство "Сумиобленерго" до Сумське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання протиправним та скасування рішення №140 від 01.08.2013 року в частині щодо повернення неправомірно використаних страхових коштів у сумі 37 499грн.20коп. та застосування фінансових санкцій у сумі 18 749грн.60коп. -відмовити .
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.О. Осіпова
З оригіналом згідно О.О. Осіпова
Повний текст постанови складено та підписано 18 жовтня 2013 року