Постанова № 34262915, 11.10.2013, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
11.10.2013
Номер справи
227/5131/13-а
Номер документу
34262915
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

11.10.2013

227/5131/13-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 жовтня 2013 року м. Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючий суддя Діденко С.О.

при секретарі Сухіна О.Ю.

представника Новодран К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Добропілля адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду у м. Добропіллі та Добропільському районі про визнання неправомірною відмову в перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

23 вересня 2013 року ОСОБА_2 звернулась до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Добропілля та Добропільському районі Донецької області про визнання неправомірною відмову в перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити певні дії, посилаючись в позовній заяві на те, що їй 19 липня 2010 року Управлінням ПФУ в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області було призначено пенсію за віком як державному службовцю відповідно до Закону України «Про державну службу».

В липні 2013 року вона звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди та індексації заробітної плати з дати призначення їй пенсії.

Однак, відповідач згідно листа від 23.08.2013 № 119/С-17-01-04 відмовив позивачці у перерахунку пенсії, мотивуючи це тим, що відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу», пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. При цьому, згідно із ст. 33 Закону України «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Також відповідач в листі зазначив, що допомога на оздоровлення, матеріальна допомога та грошові винагороди передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 212, не є складовою частиною заробітної плати держслужбовця, а тому не можуть бути враховані при обчисленні пенсії.

Вона не згодна з відмовою відповідача в перерахунки їй пенсії, також не погоджується та вважає таку відмову протиправною з наступних підстав.

Відповідно до частини 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХП, заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

04 лютого 2003 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» від 16 січня 2003 року N 432-ІУ, яким внесено зміни до Закону № 3723-ХП та доповнено його статтею 37-1, якою визначено порядок і умови перерахунку пенсії державним службовцям. Зокрема, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до статті 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» - на Кабінет Міністрів України було покладено обов'язок у тримісячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року № 432-ІУ «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку:

1/пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2/іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання «заслужений», за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

За змістом статті 37 Закону № 3723-ХІІ (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У частині першій статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95 ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону № 3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода та індексація заробітної плати входила до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-ХП «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

На суми виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, а також індексації нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що відображено у наданій відповідачу довідці від 16.07.2013 № 09-37 форми N 5-1.

На цих підставах, вона вважає, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, включається до складу заробітної плати державного службовця, враховується при обчисленні розміру його пенсії, оскільки перевага має надаватись не положенням законів № 3723-ХІІ та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними, а спеціальним нормам, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин - стаття 41 Закону № 1058-ІУ та стаття 66 Закону № 1788-ХП.

Зазначені висновки узгоджуються з правовою позицію Верховного Суду України, яка викладена в постанові від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11.

Частиною першою ст. 244-2 КАС України передбачено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

З довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» вих. № 09-37 від 16.07.2013р. вбачається, що за період з 01.10.2008р. до 30.06.2010р. позивачці було нарахована та виплачена матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 3094 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань - 6532,43 грн., грошова винагорода - 4313,93 грн. та сума індексації - 303,57 грн.

Позивач ОСОБА_2 в позовній заяві просить визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Добропілля та Добропільському районі Донецької області в перерахунку їй пенсії з урахуванням нарахованих та виплачених сум матеріально-побутових питань, грошової винагороди та індексації заробітної плати. Також зобов'язати УПФУ в м. Добропілля та Добропільському районі Донецької області провести з 19 липня 2010 року перерахунок та виплату позивачці пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, які враховуються при обчисленні пенсії та з яких сплачено страхові внески з урахуванням фактично отриманих сум відповідно до Закону України «Про державну службу».

Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, надала заяву до суду про слухання справи у її відсутність, свої позовні вимоги підтримує.

Вислухавши представника відповідача, вивчивши матеріали справи, також керуючись ч. 2 ст. 128 КАС України, суд вважає, що можливо слухання справи в відсутність позивача, направивши після розгляду справи копію постанови.

Представник відповідача Новодран К.В., яка діє на підставі довіреності, вимоги ОСОБА_2 не визнали, вважають їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню по наступним підставам:

- позивач ОСОБА_2 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Добропіллі та Добропільському р-ні Донецької області та отримує пенсію, відповідно до норм Закону України «Про державну службу» з 19.07.2010 року.

24 липня 2013 року до управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області надійшло письмове звернення ОСОБА_2 щодо надання роз'яснення можливості перерахунку пенсії як державному службовцю з урахуванням матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди та індексації заробітної плати, до звернення було надано довідку про складові заробітної плати, що подається при призначенні пенсії відповідно до Закону України "Про Державну службу".

Згідно п.37 "Порядку надання й оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії" від 25.11.2005року №22-1 орган, що призначає пенсії розглядає питання про перерахунок пенсії при зверненні особи з відповідною заявою і при наявності до неї всіх необхідних документів. Заява про перерахунок пенсії надається за установленою формою. Заяви осіб реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Заявнику видається розписка-повідомлення із зазначенням дати приймання заяви, а також перелік одержаних і відсутніх документів.

Заяву встановленого зразку та документи, необхідні для перерахунку пенсії позивач до управління ПФУ в м.Добропіллі та Добропільському р-ні Донецької області, не надавала.

- позивачка просить зобов'язати управління ПФУ в м.Добропіллі та Добропільському р-ні Донецької області провести перерахунок пенсії з 19.07.2010 року, з урахуванням довідки від 16.07.2013 року №09-37, тобто з моменту призначення їй пенсії згідно ЗУ "Про Державну службу", що є неможливим, оскільки, на момент призначення пенсії (19.07.2010 року), ОСОБА_2., довідка про складові заробітної плати від 16.07.2013 року №09-37, не була надана, отже Управління Пенсійного фонду України вважає свої дії правомірними.

- Письмове звернення ОСОБА_2 від 17.07.2013 року було розглянуто управлінням та надана відповідь за №119/С-17-01-04 від 23.08.2013, якою було роз'яснено умови перерахунку згідно чинного пенсійного законодавства, оскільки:

Відповідно до ч.2 ст.ЗЗ Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок (за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників тощо).

Регулювання питань оплати праці державних службовців, встановлення розмірів посадових окладів, надбавок, доплат, матеріальної допомоги покладається на Кабінет Міністрів України.

Стаття 1 Закону України "Про оплату праці" визначає заробітну плату як винагороду, обчислену, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.,

Стаття 2 цього Закону, яка визначає структуру заробітної плати, не містить вказівки на те, що матеріальна допомога входить до структури заробітної плати. У зазначеній нормі Закону відсутнє таке поняття як матеріальна допомога. Матеріальні виплати, зазначені в цій нормі, і матеріальна допомога це не ідентичні поняття, а тому законних підстав для віднесення матеріальної допомоги до складу заробітної плати державного службовця немає.

Оскільки матеріальна допомога (на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань тощо) є одноразовою виплатою і не зазначена в переліку складових заробітної плати, передбачених ст.33 Закону України «Про державну службу», то вона не включається до заробітку, що враховується при перерахунку пенсії державним службовцям.

Відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.

Порядок обчислення заробітної плати для розрахунку пенсії державного службовця встановлений постановами Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. №865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" та від 23.04.2003 №581 "Про внесення змін до постанови КМУ від 31.05.2000 р. №865".

Виходячи з положень зазначених нормативних документів індексація грошових доходів державних службовців не враховується при обчисленні йому розміру пенсії .

Факт утримання із суми допомоги та індексації збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, не є підставою для включення їх до складу заробітної плати державного службовця та врахування при обчисленні розміру пенсії державного службовця.

Також відповідно до положення пункту 1 оглядового листа ВАСУ від 14.08.2008 року №1406/100/13-08-"...судами попередніх інстанцій безпідставно включено матеріальну допомогу на оздоровлення до заробітної плати державного службовця."

Враховуючи, що Закони України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" та "Про державну службу" мають рівну юридичну силу, відсутні підстави для застосування норм, зазначених в першому, ігноруючи норми другого.

Відповідно до п.18 ч.1 ст.5 ЗУ "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI органи Пенсійного фонду України звільнені від сплати судового збору.

Просить відмовити ОСОБА_2 у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

В судовому засіданні допитаний свідок ОСОБА_3, яка працює в УПФУ в м. Добропілля та Добропільському районі Донецької області в якості головного спеціаліста відділу по зверненню громадян, яка пояснила відповідно до заявлених вимог ОСОБА_2, що її відділом розглядалось звернення ОСОБА_2 від 23 липня 2013 року, яке надійшло до УПФУ 24 липня 2013 року поштою, а не особисте звернення, як те передбачає чинне законодавство щодо призначення та перерахунку пенсії.

Відповідно до Закону України «Про оплату праці» визначені питань оплати праці працівників, а саме:

Стаття 1 Закону України "Про оплату праці" визначає заробітну плату як винагороду, обчислену, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.,

Відповідно до ст. 2 вказаного закону встановлює структуру заробітної плати: Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Обумовлена структура не містить вказівки на те, що матеріальна допомога входить до структури заробітної плати. У зазначеній нормі Закону відсутнє таке поняття як матеріальна допомога. Матеріальні виплати, зазначені в цій нормі, і матеріальна допомога це не ідентичні поняття, а тому законних підстав для віднесення матеріальної допомоги до складу заробітної плати державного службовця немає.

Регулювання питань оплати праці державних службовців, встановлення розмірів посадових окладів, надбавок, доплат, матеріальної допомоги покладається на Кабінет Міністрів України та відповідно до ЗУ «Про державну службу» (із внесеними змінами та доповненнями).

Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, свідка, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що в задоволенні позовних вимоги необхідно відмовити.

Так, судом встановлено, ОСОБА_2 19 липня 2010 року Управлінням ПФУ в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області було призначено пенсію за віком як державному службовцю відповідно до Закону України «Про державну службу». Ця обставина сторонами не оспорюється, тому наведена обставина з урахуванням положення ч. 3 ст. 72 КАС України не потребує доказування в судовому засіданні.

В липні 2013 року вона звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди та індексації заробітної плати з дати призначення їй пенсії.

Однак, відповідач згідно листа від 23.08.2013 № 119/С-17-01-04 відмовив позивачці у перерахунку пенсії.

Пунктом 1 частини 3 ст. 2 КАС України Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пенсійний фонд України діє у відповідності до Положення «Про Пенсійний фонд України» і здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління.

Відповідно до Законну України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районними управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

Згідно з ст. 33 Закону України «Про державну службу» оплата праці державних службовців повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання службових обов'язків, сприяти укомплектуванню апарату державних органів компетентними і досвідченими кадрами, стимулювати їх сумлінну та ініціативну працю. Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Стаття 1 ЗУ «Про оплату праці» визначає заробітну плату як винагороду, обчислену, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Стаття 2 цього Закону, яка визначає структуру заробітної плати, і не містить вказівки на те, що матеріальна допомога входить до структури заробітної плати і у зазначеній нормі Закону відсутнє таке поняття як матеріальна допомога. Матеріальні виплати, зазначені в цій нормі, і матеріальна допомога це не ідентичні поняття, а тому законних підстав для віднесення матеріальної допомоги до складу (структури) заробітної плати державного службовця немає.

Таким чином, матеріальна допомога носить разовий характер та не є складовою частиною заробітної плати у розумінні ч.2 ст. 33 ЗУ «Про державну службу», а сам факт утримання із суми допомоги збору на обов'язкове державне пенсійне страхування не є підставою для включення її до складу заробітної плати державного службовця та врахування при обчисленні розміру пенсії державного службовця.

Відповідно до п.1.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України № 5 від 13.01.2004 р., для оцінки розміру заробітної плати найманих працівників застосовується показник фонду оплати праці. До фонду оплати праці включаються нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі (оцінені в грошовому вираженні) за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу, незалежно від джерела фінансування цих виплат. Фонд оплати праці складається з: фонду основної заробітної плати; фонду додаткової заробітної плати; інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Згідно із п. 2.3.3 цієї ж Інструкції, матеріальна допомога, що має систематичний характер та надається всім або більшості працівників на оздоровлення, належить до інших заохочувальних та компенсаційних виплат і не є заробітною платою.

Крім того, в п. 1 оглядового листа Вищого адміністративного суду України від 14.08.2008 р. №1406/100/13-08 «Про практику застосування законодавства з питань пенсійного забезпечення (за результатами справ, розглянутих Вищим адміністративним судом України у касаційному порядку)» зазначено, що допомога на оздоровлення не є складовою заробітної плати, а тому не враховується при призначенні пенсій державним службовцям. Аналогічна правова позиція Вищого адміністративного суду України міститься в Узагальненнях судової практики розгляду справ, пов'язаних з перерахунком пенсій деякими категоріями державних службовців та науковим (науково - педагогічним) працівникам Вищого адміністративного суду України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" передбачено, що посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років при призначенні пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", враховуються в розмірах, що виплачуються на день звільнення з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії, що відповідачем було в повному обсязі виконано.

Щодо дій відповідача по неврахуванню при розрахунку пенсії сум індексації доходів, суд вважає, що вказані виплати є одноразовими та не зазначені у переліку складової заробітної плати передбачених ст. 33 ЗУ «Про державну службу» та постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2000 року № 865, такі виплати не належать до інших надбавок, тому підстав для врахування цих виплат при розрахунку спеціального виду пенсії - пенсії держслужбовця яку отримує позивач, немає.

Відповідно до "Порядку надання й оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії" від 25.11.2005року №22-1, п.1, де обумовлене звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, Заява про призначення пенсії непрацюючим громадянам і членам їх сімей подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації), або законним представником відповідно до законодавства за місцем проживання (реєстрації) заявника.

Як вбачається з наданих документів та суті позовної заяви, позивач ОСОБА_2 звернулась з вимогами про визнання неправомірною відмовою в перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити певні дії, але відповідно до матеріалів справи вбачається, що позивач звернулась до відповідача - УПФУ в м. Добропілля та Добропільському районі неналежним чином для перерахунку пенсії, як обумовлено в "Порядку надання й оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії" від 25.11.2005року №22-1, що тільки особисто громадянин має право звернення до УПФУ, а ОСОБА_2 звернулась до УПФУ в формі звернення, листом, оформленим не належним чином, тому їй було надано роз'яснення, а не відмова в перерахунку пенсії.

Таким чином, враховуючи викладене вище, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши у сукупності докази по справі, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Добропілля та Добропільському районі Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 22 Конституції України, ст. ст. 1-4, 6-9, 18, ч.2 ст. 41, 71, 99, 158-163 КАС України, Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу», Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95 «Про оплату праці», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду у м. Добропіллі та Добропільському районі про визнання неправомірною відмову в перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити певні дії, відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання постанови сторонами.

Складено одноособово у нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Головуючий суддя С.О.Діденко