583/3899/13-а
2-а/583/145/13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2013 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Ярошенко Т.О.
при секретарі Горлач В. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 до Сумського обласного військового комісаріату про стягнення грошової компенсації за речове майно -
ВСТАНОВИВ:
07 жовтня 2013 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він проходив військову службу в Охтирсько - Великописарівському об'єднаному міському військовому комісаріаті на посаді заступника військового комісара, військове звання майор. Наказом командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 14 грудня 2012 року №619 був звільнений з військової служби в запас. При звільнення в запас повний розрахунок з ним проведено не було, ас аме не виплачена грошова компенсація за не отримане речове майно на загальну суму 10236, 75 коп.
Просить стягнути з Сумського обласного військового комісаріату на його користь 10236, 75 грн., в рахунок грошової компенсації не отриманого речового майна станом на 21 грудня 2012 року.
Позивач та представник позивача в судове засідання не з'явились справу просили розглядати без їх участі.
Представник відповідача Сумського обласного військового комісаріату в судове засідання не з'явився але надав суду заперечення в якому просить справу розглядати без його участі та відмовити в задоволенні позовних вимог позивача так як позивач відповідно до наказу №143 був звільнений з військової служби 21 грудня 2012 року, а заяву щодо виплати грошової компенсації за не отримане речове майно він подав 18 березня 2013 року, тобто вже будучи особою, звільненою з військової служби, тому відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог позивача.
За даних обставин суд вважає за можливе провести розгляд справи без здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписуючого засобу, відповідно до ст. 41 КАС України.
Суд проаналізувавши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Наказом заступника військового комісара від 21 грудня 2012 № 143 ОСОБА_1 було звільнено з військової служби у запас відповідно до пункту „б" частини шостої статті 26 Закону України „Про військовий обов'язок і військову службу" з правом носіння військової форми одягу, з 21 грудня 2012 року виключено із списків особового складу Охтирсько - Великописарівського об'єднаного міського військового комісаріату. (а. с. 4).
Згідно довідки Охтирсько - Великописарівського об'єднаного міського військового комісаріату від 21 грудня 2012 року на одержання грошової компенсації замість речового майна, що підлягає видачі позивачу, була нарахована грошова компенсація замість речового майна у сумі 10 236, 75 грн. На час розгляду справи у суді заборгованість відповідачем не погашена.
Наказом Міністра оборони України N 45 31.01.2006 року було затверджено «Порядок відпуску речового майна військовим частинам та застосування норм забезпечення військовослужбовців».
Згідно ст. 18 ч. 1 п. 4 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з
суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно частини 2 статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-12 "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (в редакції, що діяла до 01 січня 2007 року, оскільки Закон України від 03 листопада 2006 року №328-5 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори і деяких інших осіб" набрав чинності 01 січня 2007 року) - військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них.
Дію статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-12 "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" було призупинено в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків або за їх бажанням грошової компенсації замість них та замість речового майна (за винятком військовослужбовців Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони та Головного управління Міністерства внутрішніх військ України, що використовують цивільний одяг, який зашифровує особу та відомчу належність військовослужбовців) згідно з Законом України від 17 лютого 2000 року №1459 "Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів".
Законом України від 03 листопада 2006 року №328-5 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори і деяких інших осіб", який набрав чинності 01 січня 2007 року, у Законі України від 20 грудня 1991 року №2011-12 "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" статтю 9 викладено в новій редакції та Закон доповнено статтею 9-1 "Продовольче, речове та інше забезпечення військовослужбовців".
Згідно із пунктом 2 статті 9-1 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-12 "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом або перебувають на кадровій військовій службі, мають право на отримання замість належних їм за нормами забезпечення предметів речового майна грошової компенсації в розмірі вартості зазначених предметів. Порядок виплати грошової компенсації визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 152 Конституції України, закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційними Судом України рішення про їх неконституційність.
Таким чином, на час виникнення спірних правовідносин речове майно та грошова компенсація за речове майно були передбачені законодавством України в період з 10 січня 1992 року, тобто з моменту введення в дію Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-12 "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" до 11 березня 2000 року (дати набрання чинності Закону України від 17 лютого 2000 року №1459 "Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів" та з 22 травня 2008 року, тобто дати ухвалення рішення Конституційним Судом України від 22.05.2008 року, щодо неконституційності положень пункту 67розділу 2 Закону України від 28 грудня 2007 року №107-6 "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
Згідно з довідкою №1 від 18 лютого 2013р. на отримання грошової компенсації замість належного до видачі речового майна звільненому ОСОБА_1 за підписом начальника відділення забезпечення Сумського ОВК О. А. (а.с.5), сума грошової компенсації складає 10236, 75 грн.
Таким чином, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги в частині стягнення з відповідача на користь позивача грошової компенсації замість належного до видачі речового майна в сумі 10236, 75 грн.
Враховуючи вище викладене суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України, враховуючи, що рішення приймається на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про необхідність стягнення документально підтверджених судових витрат з держбюджету на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6-14, 69-71,94, 99, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Сумського обласного військового комісаріату про стягнення грошової компенсації за речове майно, задовольнити.
Стягнути з Сумського обласного військового комісаріату, код 08269552 на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 грошову компенсацію за не отримане речове майно в сумі 10 236, 75 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 сплачений позивачем судовий збір в сумі 114 грн. 70 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області. Апеляційна скарга на постанову Охтирського міськрайонного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої Ст. 160 КАС України скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду : Т.О. Ярошенко