Постанова № 3421585, 05.03.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2009
Номер справи
2-а-1062/08
Номер документу
3421585
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 березня 2009 року                                                                                 Справа № 2-а-1062/08       

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Мишенка В.В.,

суддів Гараня С.М., Лічевецького І.О.,

при секретарі – Чалій А.С.,

за участю представників:

відповідача – Аполонова О.В., Корницької Т.М., Сучила А.О. за довіреностями,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за закритого акціонерного товариства «Монастирищенський котельний завод» до державної податкової інспекції в Монастирищенському районі Черкаської області та головного управління Державного казначейства України в Черкаській області про стягнення суми бюджетного відшкодування,

ВСТАНОВИВ:

            Звернувшись до суду з адміністративним позовом позивач просить стягнути з державного бюджету України через головне управління Державного казначейства України в Черкаській області на користь закритого акціонерного товариства «Монастирищенський котельний завод» кошти бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за травень 2007 року в сумі 197372,00 грн. та понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 1700,00 грн.

            Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 21 травня 2007 року позивач подав до державної податкової інспекції у Монастирищенському районі Черкаської області декларацію з податку на додану вартість за квітень 2007 року, в якій було визначено податкових зобов’язань з податку на додану вартість 1620,00 грн., податкового кредиту 271982,00 грн. від’ємна різниця між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість поточного звітного (податкового) періоду в сумі 270362,00 грн. На виконання вимог п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначене від’ємне значення з податку на додану вартість за квітень позивач зарахував до податкового кредиту наступного податкового періоду – травня 2007 року.

20 червня 2007 року позивач подав до державної податкової інспекції у Монастирищенському районі декларацію з податку на додану вартість за травень 2007 року, в якій було визначено податкових зобов’язань з податку на додану вартість на 34147,00 грн., податкового кредиту – 142390,00 грн., від’ємну різницю між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість поточного звітного (податкового) кредиту 108243,00 грн. Позивач подав до відповідача заяву про перерахування 214538,00 грн. заявленої суми бюджетного відшкодування на поточний рахунок в банку, а органу державного казначейства надав копію податкової декларації з відміткою податкового органу про її прийняття. Державна податкова інспекція у Монастирищенському районі провела позапланову виїзну перевірку, про що був складений акт від 05.11.2007 року №83/23-009/31324315 з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника податку за травень, червень, липень 2007 року, яким підтвердив правильність визначення суми бюджетного відшкодування за травень 2007 року в розмірі 197372,00 грн. із заявлених 214538,00 грн. Про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування на 17166,00 грн. було прийняте податкове повідомлення рішення від 14.11.2007 року за № 0000512301/0, яке позивачем не оскаржувалось. Відповідачем не надано до органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню вказаної суми на користь позивача.

            В судове засідання представники позивача не з’явились, надавши письмове клопотання про підтвердження позовних вимог та розгляд справи без представників позивача, представники відповідачів позовних вимог не визнали та просили суд відмовити в їх задоволені.

            Вислухавши доводи представників відповідачів та ознайомившись з матеріалами справи судом встановлено наступне.

            Позивач, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців серії АА № 113361, зареєстрований 24 вересня 2001 року.

            19 червня 2007 року, разом з податковою декларацією з податку на додану вартість за травень місяць 2007 року та розрахунку суми бюджетного відшкодування, позивач подав до відповідача заяву про повернення суми бюджетного відшкодування на суму 214538,00 грн. визначеній у податковій декларації з податку на додану вартість за квітень 2007 року, з оригіналами п’яти аркушів вантажних митних декларацій. Державною податковою інспекцією у Монастирищенському районі не надано до органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню вказаної суми на користь позивача.

Державна податкова інспекція у Монастирищенському районі провела позапланову виїзну перевірку, про що був складений акт від 05.11.2007 року № 83/23-009/31324315 «Про результати виїзної позапланової перевірки закритого акціонерного товариства «Монастирищенський котельний завод» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника податку за травень, червень, липень 2007 року». Висновками вказаного акта підтверджено правильність визначення суми бюджетного відшкодування за травень 2007 року в розмірі 197372,00 грн. із заявлених 214538,00 грн. Про зменшення заявленої суми бюджетного відшкодування на 17166,00 грн. було прийняте податкове повідомлення рішення від 14.11.2007 року за №0000512301/0, яке позивачем не оскаржувалось. Державною податковою інспекцією у Монастирищенському районі сума заявлена позивачем, що підлягає відшкодуванню не заперечується.

В зв’язку з неподанням Державною податковою адміністрацією України Державному  казначейству України реєстру суб’єктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування податку на додану вартість з бюджету згідно спільного наказу Державної податкової адміністрації України, Державного казначейства України та Міністерства фінансів України № 451/501/132 від 03.08.2004 р., яким затверджено «Порядок взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики» стало причиною не повернення бюджетного відшкодування. Твердження позивача про те, що державна податкова інспекція в Монастирищенському районі не надала органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню із бюджету, тим самим порушила права позивача, на думку суду, є помилковими та спростовується супровідними листами державної податкової інспекції адресованих начальнику управління Державного казначейства про направлення на виконання висновків про суми відшкодування податку на додану вартість та самих висновків позивачу по справі.

Згідно з пп. 7.7.1, пп. 7.7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» у разі, коли за результатами звітного періоду сума, визначена як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку з будь-яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду та сумою податкового кредиту звітного періоду має від'ємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податку з Державного бюджету України протягом місяця наступного після подачі декларації.

Відповідно до пп. 7.7.3 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» підставою для отримання відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період.

Суми, не відшкодовані платнику податку протягом зазначеного в цій нормі строку, вважаються бюджетною заборгованістю. Платник податку має право у будь-який момент після виникнення бюджетної заборгованості звернутись до господарського суду з позовом про стягнення коштів з бюджету.

Згідно спільного наказу Державної податкової адміністрації України, Державного казначейства України та Міністерства фінансів України № 451/501/132 від 03.08.2004 р., відповідно до якого Державна податкова адміністрація України надає Державному казначейству України реєстр суб’єктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування податку на додану вартість з бюджету. Відшкодування податку на додану вартість здійснюється органами Державного казначейства на підставі висновків, згідно з реєстрами підприємницької діяльності на відшкодування податку на додану вартість, які надаються як регіональними податковими органами, так і Державною податковою адміністрацією України."

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 – 163 КАС України ,суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державного бюджету України через головне управління Державного казначейства України в Черкаській області на користь закритого акціонерного товариства «Монастирищенський котельний завод» (код ЄДРПОУ 31324315) кошти бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за травень 2007 року в сумі 197372,00 грн. (сто дев’яноста сім тисяч триста сімдесят дві грн. 00 коп.).

Стягнути з державного бюджету України на користь закритого акціонерного товариства «Монастирищенський котельний завод» понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий

Судді