Постанова № 34202455, 09.10.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2013
Номер справи
817/3210/13-а
Номер документу
34202455
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/3210/13-а

09 жовтня 2013 року 09год. 49хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. за участю секретаря судового засідання Климчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Ткачук В.В.;

відповідача: представник Казмірук А.С..;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державна фінансова інспекція у Рівненській області до Клеванський професійний ліцей про зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач - Державна фінансова інспекція в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Клеванський професійний ліцей про зобов'язання вчинення певних дій.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позовній заяві. Вказав, що відповідачем не виконаний у повному обсязі пункт 4 Вимоги, який є обов'язковим до виконання. При цьому зазначив, що відповідачем вживались певні дії для виконання вказаного пункту 4 Вимоги ДФІ.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, подав письмові заперечення у справі та, зокрема, пояснив, що оплата виробничої практики учнів на підприємствах у багатьох випадках неможлива з об'єктивних причин. З ряду професій обов'язковою умовою виконання виробничих завдань є досягнення особою 18 років. При тому, як середній вік учнів професійно-технічних навчальних закладів - 15-17 років. Тому оплачена виробнича практика учнів на підприємствах може здійснюватись не у всіх випадках, як того вимагає стаття 29 ЗУ "Про професійно-технічну освіту". В зв'язку з цим вважає пункт 4 Вимоги ДФІ неправомірним та таким, що не підлягає виконанню.

Разом з тим, представник відповідача будь-яких доказів оскарження Вимоги ДФІ не надав та погодився з її чинністю.

Заслухавши думку представників сторін, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, суд прийшов до висновку, що позов належить задовольнити повністю, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ДФІ в Рівненській області проведено ревізію фінансового-господарської діяльності Клеванського професійного ліцею за період з 01.01.2011 по 31.12.2012 року, за результатами якої складено акт від 25.03.2013 року № 17-03-06/24, в якому зафіксовано ряд виявлених ревізією порушень (а.с. 9-26).

Зокрема, ревізією встановлено, що у 2011-2012 роках по 108 договорах, укладених з роботодавцями щодо проходження практики 146 учнів на умовах оплати, не забезпечено надходження коштів на зміцнення навчально-матеріальної бази Ліцею в розмірі 50% від заробітної плати учнів, чим порушено умови укладених договорів, ст. 629 Цивільного кодексу України, ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, ст. 29 Закону України „Про професійно-технічну освіту", п. 3.10 Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, затверджено наказом Міністерства освіти і науки України 30.05.2006 № 419 (далі Положення № 419); п.п. 9.11.17,18 Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.1999 № 992. В результаті, з розрахунку мінімальної заробітної плати, Ліцеєм у 2011 - 2012 роках по 108 договорах втрачено 91326,21 грн., які за умовами договірних зобов'язань підлягали перерахуванню роботодавцями на зміцнення навчально-матеріальної бази у вигляді 50% від заробітної плати учнів.

Пунктом 7 статі 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Державній фінансовій інспекції в Рівненській області, надано право, за результатами проведеної ревізії, пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства.

24.04.2013 року за № 17-03-17/2759 Державною фінансовою інспекцією в Рівненській області для керівника Ліцею пред'явлено вимоги про усунення порушень, пункт 4 яких стосується вищезазначеного порушення та з метою його усунення зобов'язано: „стягнути з роботодавців 91326,21 грн., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи" (а.с. 36).

Строк зворотного інформування про виконання Клеванським професійним ліцеєм пред'явлених вимог встановлено до 26 серпня 2013 року.

Листом від 21.08.2013 року № 439 директор Ліцею проінформував ДФІ в області про те, що до роботодавців ним направлено 103 претензійні листи до роботодавців, які в основному роботодавцями залишено без задоволення та 2 організації перерахували Ліцею 776,3 гривні. Факт перерахування коштів підтверджується копіями виписок з банківських рахунків відповідача (а.с. 108).

Тобто, у визначений вимогами строк та станом на час звернення до суду пункт 4 вимог про усунення виявлених ревізією фінансових порушень ДФІ в Рівненській області у повній мірі не виконано, зокрема не стягнуто з роботодавців 90549,91 грн.

На даний час вимога №17-03-17/2759 від 24.04.2013 року в судовому порядку не оскаржувалася, а відтак, - є чинною та такою, що належить до виконання.

Статтею 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" визначено, що Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань.

У відповідності до ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Крім того, згідно з абз. 3 п.п. 4 п. 4 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 року № 499/2011, Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і належать до задоволення повністю.

Суд не бере до уваги твердження представника відповідача щодо протиправності пункту 4 Вимоги ДФІ, оскільки на даний час вказана Вимога є чинною та в судовому порядку не оскаржувалась.

Судові витрати по справі згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Клеванський професійний ліцей (код ЄДРПОУ 02547205) виконати у повному обсязі пункт 4 вимоги від 24.04.2013 року №17-03-17/2759 Державної фінансової інспекції в Рівненській області про усунення виявлених ревізією порушень, а саме: стягнути з роботодавців 90549,91 грн., у тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Борискін С.А.