Постанова № 34194069, 15.10.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2013
Номер справи
810/4991/13-а
Номер документу
34194069
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 жовтня 2013 року 810/4991/13-а

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спиридонової В.О., за участю: секретаря судового засідання Тятькова І.А., представника позивача Авраменко О.Ю., відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом Броварського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю,

в с т а н о в и в:

16.09.2013 до Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Броварського міськрайонного центру зайнятості (далі - Позивач, Центр зайнятості) до ОСОБА_2 (далі - Відповідач) про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю в розмірі 1152,23 грн. у зв'язку із встановленням факту належності безробітної особи до категорії зайнятих.

Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що Відповідач перебував на обліку в Центрі зайнятості з 26.07.2012 в статусі безробітного та йому була призначена виплата допомоги по безробіттю відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення було встановлено, що Відповідач в період перебування на обліку в Центрі зайнятості перебував у трудових відносинах з ПАТ «Домобудівний комбінат №3» в період з 08.10.2012 по 31.10.2012, про що не повідомив Центр зайнятості, а тому у відповідності до чинного законодавства сума виплаченої відповідачу допомоги по безробіттю підлягає поверненню.

У судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні адміністративний позов визнав, просив встановити строки і порядок виконання рішення суду шляхом сплати вказаної вище суми частинами протягом 10 місяців.

Розглянувши доводи позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 перебував на обліку Центру зайнятості з 19.07.2012, з 26.07.2012 по 25.03.2013 ОСОБА_2 виплачувалася допомога по безробіттю, що підтверджується Витягом із наказів Центру зайнятості про прийняті рішення по ОСОБА_2 від 26.03.2013,

16.07.2013 посадовою особою Центру зайнятості складено Акт розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення №49 щодо ОСОБА_2, згідно з висновками якого останній працював в ПАТ «Домобудівний комбінат №3» та отримував дохід з 08.10.2012 по 31.10.2012.

Висновки Акту №49 від 16.07.2013 підтверджуються:

- листом ПАТ «Домобудівний комбінат №3» №395 від 20.06.2013;

- наказом ПАТ «Домобудівний комбінат №3» №475 від 19.09.2012 про прийом ОСОБА_2 на роботу електромонтажником з освітлення та освітлюваних мереж 3 розряду цеху №2;

- наказом ПАТ «Домобудівний комбінат №3» №604к від 29.10.2012 про звільнення ОСОБА_2 з роботи;

- розрахунковими листками ПАТ «Домобудівний комбінат №3» щодо ОСОБА_2 за жовтень та листопад 2012 року.

08.08.2013 директором Центру зайнятості видано Наказ №441 про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_2

Згідно з довідкою Центру зайнятості до наказу №441 від 08.08.2013 сума допомоги по безробіттю, яка підлягає поверненню ОСОБА_2 за період з 08.10.2012 по 31.10.2012, складає 1152,23 грн.

09.08.2013 Центром зайнятості на адресу Відповідача направлено Лист №783/02, яким Центр зайнятості просив ОСОБА_2 з'явитися для ознайомлення з документами по розслідуванню страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення.

На момент подачі даного адміністративного позову ОСОБА_2 відповіді на зазначений лист не надав, до Центру зайнятості не з'являвся.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Пунктом 1 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219, громадяни мають право на безоплатне сприяння державної служби зайнятості у працевлаштуванні. До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час.

Пунктом «є» частини першої статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що держава гарантує працездатному населенню у працездатному віці в Україні виплату безробітним в установленому порядку допомоги по безробіттю матеріальної допомоги по безробіттю, матеріальної допомоги по безробіттю членам сім'ї, які перебувають на їх утриманні, та інших видів допомоги.

Відповідно до пункту 1.2. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року № 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 року за № 915/5136, (далі - Порядок) допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітними підприємницької діяльності надається застрахованим та незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними.

Згідно з пунктом 5.5. Порядку виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного, зайняття підприємницькою або іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами (з дня працевлаштування, державної реєстрації як суб'єкта підприємницької або іншої діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами).

Пунктом 6.14 Порядку визначено, що якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.

Згідно зі статтею 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до статті 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги визнання Відповідачем адміністративного позову, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Броварського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Частиною першою статті 257 КАС України встановлено, що у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Як зазначалось вище, Відповідач у судовому засіданні просив розстрочити сплату 1152,23 грн. частинами протягом 10 місяців, у зв"язку з тим, що є безробітним та не має фінансової можливості одразу сплатити зазначену суму.

Суд вважає доводи Відповідача обгрунтованими, а прохання щодо визначення строків виконання судового рішення таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідач не надав суду доказів понесення ним яких-небудь судових витрат, тому такі витрати стягненню на його користь не підлягають.

Згідно положень частини 1 статті 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 254, 257 КАС України, суд,

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Броварського міськрайонного центру зайнятості (р/рахунок 34172001001756 банк ГУДК СУ в Київській області, код 22200774, МФО 821018) кошти у розмірі 1152 (одна тисяча сто п'ятдесят дві) грн. 23 коп.

Визначити строки і порядок виконання даної постанови шляхом сплати 1152 (однієї тисячі ста п'ятидесяти двох) грн. 23 коп. частинами протягом 10 місяців, а саме: по 115 (сто п'ятнадцять) грн. 22 коп., починаючи з жовтня 2013 року по червень 2014 року включно та 115 (сто п'ятнадцять) грн. 25 коп. у липні 2014 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Спиридонова В.О.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 17 жовтня 2013 р.