ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601 м. Київ, вул. К. Каменєва, 8, корпус 1
>У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
17 жовтня 2013 року №826/16265/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пісоцька О.В., перевіривши матеріали
за позовною заявою
Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до
відкритого акціонерного товариства «Каскад»
про
стягнення штрафу в розмірі 85000грн. 00коп.,
ВСТАНОВИЛА:
Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – Департамент Нацкомісії, позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства «Каскад» (далі – ВАТ «Каскад», відповідач), в якій просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 85000грн. 00коп.
Також у позові Департамент Нацкомісії просить звільнити його від сплати судового збору за подання даної заяви.
Позов та додані матеріали обліковуються Окружним адміністративним судом міста Києва за №826/16265/13-а і передані на розгляд судді 15 жовтня 2013 року.
Однак зазначена позовна заява Департаменту Нацкомісії підлягає залишенню без руху, а вказане клопотання про звільнення від сплати судового збору – без задоволення з наступних підстав.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено вимоги до позовної заяви. Так, згідно з вказаною статтею Кодексу до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (частина 3).
З даного позовного матеріалу вбачається, що Департаментом Нацкомісії не виконані вище зазначені вимоги статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, статтею 2 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI (далі – Закон України №3674) визначено, що платниками судового збору є, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Перелік дій та документів, які є об’єктами справляння державного мита, міститься у статті 3 Закону України №3674, водночас, за якою судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
У даному позовному матеріалі міститься прохання позивача про звільнення від сплати судового збору,- поданого на підставі частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України. В обґрунтування зазначено вказано про включення Департаменту Нацкомісії до Реєстру неприбуткових установ та організацій та до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів, що, на думку позивача, може свідчити про відсутність можливості сплатити судовий збір згідно з вимогами чинного законодавства.
Так частиною 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Водночас, враховуючи наведене, є наявними наступні висновки.
Прохання Департаменту Нацкомісії не підлягає задоволенню з огляду на те, що включення позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій та до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів не вказує на відсутність можливості сплатити судовий збір згідно з вимогами чинного законодавства чи на відсутність відповідного бюджетного фінансування або його обмеженість (з урахуванням того, що обов’язок звернення позивача до суду з позовом про стягнення штрафу прямо передбачено статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР).
Таким чином, несплата Департаментом Нацкомісії судового збору за подання даної заяви є недоліком позову, який підлягає усуненню у встановленому законом порядку.
Крім того, всупереч частині 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України Департаментом Нацкомісії не додано доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення позовної заяви та доданих документів відповідачу, що також є недоліком даного позову, який потребує усунення.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, вище зазначені недоліки є підставою для залишення позовної заяви Департаменту Нацкомісії без руху з наданням п’ятиденного строку з дня отримання копії даної ухвали суду для їх усунення шляхом подання до відділу документального обігу та контролю Окружного адміністративного суду міста Києва (01601 м. Київ, вул. К.Каменєва, 8, корпус 1, блок «Б»):
- документу, який свідчить про сплату позивачем судового збору;
- доказів відправлення відповідачу позовних матеріалів, а саме: опису вкладення поштового відправлення, повідомлення про вручення відповідного поштового відправлення та квитанції (чеку), що підтверджує здійснення відповідної послуги відділенням поштового зв’язку.
Керуючись статями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
УХВАЛИЛА:
Залишити без руху позовну заяву Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Каскад» про стягнення штрафу в розмірі 85000грн. 00коп., - встановивши п’ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали суду.
Попередити Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про наслідки недотримання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію даної ухвали суду направити на адресу Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) О.В. Пісоцька