П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2013 р. № 820/8036/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бабаєва А.І.
при секретарі судового засідання Тверитнікові О.О.
за участі:
представника позивача Баришевського О.В.
представника відповідача Подобайло І.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросвіт Експорт" до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агросвіт Експорт" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, в якому після уточнення вимог просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби від 20.06.2013 року № 1217 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання".
- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року, за результатами якої було складено акт перевірки від 08.07.2013 року №51/22.2-07/34391363.
- зобов'язати Державну податкову інспекцію у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області поновити в Інформаційних базах даних та особовій картці ТОВ "Агросвіт Експорт", показники податкової звітності ТОВ "Агросвіт експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом виключення даних, внесених на підставі Акта перевірки від 08.07.2013 року № 51/22.2-07/34391363.
В обґрунтування позовних вимог товариство зазначило, що ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області не мала визначених Податковим кодексом України підстав для винесення оскаржуваного наказу та проведення перевірки, оскільки на запит податкової було надано пояснення та документи в повному об'ємі.
В судове засідання представник позивача прибув, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити позов.
Відповідач, ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області проти позову заперечувала. В обґрунтування заперечень зазначила, що оскаржуваний наказ та перевірка проведені на підставі п. 78.1.1 ст. 78, п. 79.2 ст. 79 Податкового кодексу України та виявлено порушення ТОВ "Агросвіт Експорт", які зафіксовані в акті перевірки.
В судове засідання представник відповідача прибула, проти позову заперечувала та просила відмовити у задоволенні позову.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності прийшов до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, товариство з обмеженою відповідальністю "Агросвіт Експорт" (код ЄДРПОУ 34391363) пройшло встановлену процедуру державної реєстрації та зареєстроване ВК Харківської міської ради 03.07.2006 року. Перебуває на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з 04.07.2006 року за № 2313. Зареєстроване платником ПДВ згідно свідоцтва № 200121158 про реєстрацію платника податку на додану вартість від 16.04.2013 року.
13.06.2013 року ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області за №8696/10/22-215 направлено позивачу запит про надання інформації та її документального підтвердження взаємовідносин ТОВ "Агросвіт Експорт" з ТОВ "Саноіл Торг" (код ЄДРПОУ 37269136) за період листопад 2010 року (а.с.52-53).
18.06.2013 року ТОВ "Агросвіт Експорт" надано відповідь на запит ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області № 8696/10/22-215 від 13.06.2013 року, яка містить в собі пояснення з приводу запитаної інформації та надано документальні підтвердження наведених пояснень. Відповідь отримана ДПІ у Київському районі м. Харкова 18.06.2013 року, про що свідчить відтиск штампа відповідача (а.с. 54-56).
20.06.2013 року ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області видано наказ № 1217 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання" (а.с. 57).
Фахівцем ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання.
За результатом перевірки ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області складено Акт "Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання" № 51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року.
Згідно висновків Акту перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт" порушено:
- п.п.14.1.27, п.п. 14.1.36, п.п. 14.1.56 ст. 14, п. 138.4, п. 138.8 ст. 138, п.п. 139.1.9 ст. 139, п. 135.2 ст. 135 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року, що призвело до завищення доходу за період з 01.11.2010 р. по 30.11.2010 р. на загальну суму 9916833,35 грн. при реалізації ТМЦ на адресу контрагента-покупця наведеного у додатку №1 акта перевірки, та завищення витрат на загальну суму 9916833,35 грн. при придбанні ТМЦ у ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 р. по 30.11.2010 р.;
- ст. 185, ст. 188, ст. 192, ст. 198 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року, що призвело до завищення податкових зобов'язань за період з 01.11.2010 р. по 30.11.2010 р. на суму 1983366,67 грн. при реалізації ТМЦ на адресу контрагента-покупця наведеного у додатку №1 акта перевірки та завищення податкового кредиту на суму 1983366,67 грн. при придбанні ТМЦ у ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 р. по 30.11.2010 р.
За інформацією представника відповідача податкові повідомлення-рішення на підставі Акту перевірки не виносились, але висновки Акту перевірки внесені до Інформаційних базах даних.
Відповідно до ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.
Відповідно до п. 78.1. ст. 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин:
- за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;
- платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом;
- платником податків подано органу державної податкової служби уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся органом державної податкової служби;
- виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
- платником податків подано в установленому порядку органу державної податкової служби заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об'єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження;
- розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;
- платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень. Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень;
- щодо платника податку подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної у разі ненадання таким платником податків пояснень та документального підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня його отримання;
- отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону;
- органом державної податкової служби вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Рішення про проведення документальної позапланової перевірки в цьому випадку приймається органом державної податкової служби вищого рівня лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення;
- у разі отримання інформації про ухилення податковим агентом від оподаткування виплаченої (нарахованої) найманим особам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, інших виплат та відшкодувань, що підлягають оподаткуванню, у тому числі внаслідок неукладення платником податків трудових договорів з найманими особами згідно із законом, а також здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали підставою для проведення такої перевірки.
Судом встановлено, що підставою для призначення позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області визначено п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України.
Згідно положень п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України підставою документальної позапланової перевірки є виявлення фактів за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Судом встановлено, що ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області в запиті за №8696/10/22-215 від 13.06.2013 року вимагала від ТОВ "Агросвіт Експорт" надати інформацію та її документальне підтвердження взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг" (код ЄДРПОУ 37269136) за період листопад 2010 року. Наказом ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області № 1217 від 20.06.2013 року призначено проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання".
Суд зазначає, що позивачем у відповідності та в межах строку, встановленого п. 78.1.1 ст. 78 ПК України, було надано пояснення з питань, що було поставлено податковою інспекцією та надано наявні документи, які підтверджують надані пояснення.
Також, суд зазначає, що в Акті перевірки №51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року зазначено про не нездійснення в ході перевірки отримання ревізором копій фінансово-господарських документів ТОВ "Агросвіт Експорт" в порядку п.п. 20.1.2 п. 20.1 ст. 20, п. 85.4 ст. 85 ПК України. Відповідно, на час перевірки ревізор вважав наявні документи, що були надані позивачем у відповідь на запит достатніми для здійснення перевірки.
Доказів не надання чи не повного надання позивачем пояснень та їх документальних підтверджень, відповідачем до суду не надано.
Враховуючи вище зазначене, суд вважає, що наказ Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області № 1217 від 20.06.2013 року винесений за відсутності підстав передбачених п. 78.1.1 ст. 78 ПК України та підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам органу державної податкової служби право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Судом встановлено, що наказ ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова Харківської області ДПС № 1217 від 20.06.2013 року винесений за відсутності підстав передбачених п. 78.1.1 ст. 78 ПК України, за таких обставин дії відповідача по проведенню документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року є незаконними.
Також, суд зазначає, що згідно вступної частини Акту №51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року, перевірку проведено на підставі п.п. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Доказів існування судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесеної ними відповідно до закону, відповідачем до суду не надано.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не надано доказів правомірності прийняття наказу № 1217 від 20.06.2013 року та проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року, за результатами якої було складено акт перевірки від 08.07.2013 року №51/22.2-07/34391363.
Враховуючи вище зазначене суд вважає, що позовні вимоги ТОВ "Агросвіт Експорт" щодо визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року, за результатами якої було складено акт перевірки від 08.07.2013 року №51/22.2-07/34391363, підлягають задоволенню.
Крім того суд зазначає, що Акт №51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року містить висновки про відсутність реальності вчинення господарських операцій між ТОВ "Агросвіт експорт" та ТОВ "Саноіл Торг" та підприємствами - покупцями зазначеними у додатку № 1 до акту. Разом з тим, Акт №51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року не містить жодного посилання на договори та первинну документацію складену ТОВ "Агросвіт експорт" з ТОВ "Саноіл Торг" та підприємствами - покупцями зазначеними у додатку № 1 до акту та аналіз вказаних документів. Відповідно, висновки про відсутність реальності вчинення господарських операцій між ТОВ "Агросвіт експорт" та ТОВ "Саноіл Торг" та підприємствами - покупцями зазначеними у додатку № 1 до акту зроблений без аналізу договорів та первинної документації є неправомірними.
Щодо позовних вимог про зобов'язання ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області поновити в Інформаційних базах даних та особовій картці ТОВ "Агросвіт Експорт", показники податкової звітності ТОВ "Агросвіт експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом виключення даних, внесених на підставі Акту перевірки від 08.07.2013 року № 51/22.2-07/34391363, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до електронних інформаційних баз внесено відомості про зняття показників податкового зобов'язання та податкового кредиту в розрізі контрагентів на підставі Акту перевірки № 51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року.
Згідно статті 74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом державної податкової служби. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.
Наказом ДПА України "Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" № 266 від 18.04.2008 року затверджено Порядок взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у контрагентів (далі по тексту - Порядок № 266).
Згідно п.1.3 розділу 1 зазначеного Порядку № 266 для його реалізації створені відповідні програмні продукти, у тому числі "Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України", яка формується на підставі подання платниками податку на додану вартість розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів.
Пунктом 2.8 Наказу № 266 встановлено, що працівники органу державної податкової служби несуть відповідальність за відповідність інформації у базах податкової звітності даним податкових документів, наданих платником ПДВ.
Відповідно до п.2.21 Наказу № 266 підсумки перевірок за результатами автоматизованого співставлення податкової звітності з ПДВ на центральному рівні відображаються в додатку до акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з одним контрагентом та фіксуються в АС "Аудит". По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з ПДВ за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення.
Оскільки за наслідками перевірки податкові повідомлення-рішення не приймались, а відповідно податкові зобов'язання не узгоджувались, то відповідачем безпідставно було анулювало показники відповідної податкової звітності позивача з податку на додану вартість за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року. За таких підстав відповідачем безпідставно внесено зміни до інформаційних баз даних щодо задекларованих позивачем податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ.
Положеннями статті 74 Податкового кодексу України та Наказу ДПА № 266 передбачено, що ця система повинна відображати фактичні задекларовані позивачем показники своєї господарської діяльності, її корегування можливе лише за наслідками узгодження податкових зобов'язань та податкового кредиту, а органи ДПС України використовують вказану систему у своїй роботі, в тому числі, й для співставлення показників, які задекларовані позивачем та його контрагентами, розбіжності в яких призводять до створення штучних підстав для проведення перевірок суб'єктів господарської діяльності.
Тобто, діями відповідача щодо внесення до інформаційних баз даних та особової картки ТОВ "Агросвіт Експорт" показників податкової звітності ТОВ "Агросвіт Експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом внесення даних на підставі висновку Акту перевірки № 51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року створено для позивача негативні наслідки, усунути які можливо лише поновивши у зазначеній системі раніше видалені відомості, що відповідають даним податкової звітності ТОВ "Агросвіт Експорт".
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про зобов'язання ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області поновити в Інформаційних базах даних та особовій картці ТОВ "Агросвіт Експорт" показники податкової звітності ТОВ "Агросвіт експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом виключення даних, внесених на підставі Акту перевірки від 08.07.2013 року № 51/22.2-07/34391363, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 94, ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 163, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросвіт Експорт" до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати наказ Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби від 20.06.2013 року № 1217 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання".
Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року, за результатами якої було складено акт перевірки від 08.07.2013 року №51/22.2-07/34391363.
Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області поновити в Інформаційних базах даних та особовій картці ТОВ "Агросвіт Експорт", показники податкової звітності ТОВ "Агросвіт експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом виключення даних, внесених на підставі Акта перевірки від 08.07.2013 року № 51/22.2-07/34391363.
Стягнути з Державного бюджету України (р/р 31217206784011, отримувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, код 37999628, банк ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросвіт Експорт" (адреса: 61002, м. Харків, вул. Маршала Бажанова, буд. 5, літера "Б-3", код ЄДРПОУ 34391363) судові витрати у розмірі 34,41 (тридцять чотири грн., 41 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бабаєв А.І.
Повний текст постанови виготовлений 16.10.2013 року.