Ухвала суду № 34164852, 03.10.2013, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2013
Номер справи
826/3962/13-а
Номер документу
34164852
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/3962/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Васильченко І.П.; Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.

У Х В А Л А

Іменем України

03 жовтня 2013 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Сорочко Є.О.

Суддів: Земляна Г.В.

Межевич М.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державного підприємства "Об'єднання спортивно-господарських споруд" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 квітня 2013 року у справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва до Державного підприємства "Об'єднання спортивно-господарських споруд" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва (далі - УПФУ в Печерському районі) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державного підприємства "Об'єднання спортивно-господарських споруд" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 136056,34 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 квітня 2013 року позов задоволено, стягнуто з Державного підприємства "Об'єднання спортивно-господарських споруд" на користь УПФУ в Печерському районі заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 136056,34 грн.

На вказану постанову Державне підприємство "Об'єднання спортивно-господарських споруд" подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, та згідно п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України підлягає розгляду в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до матеріалів справи, Державне підприємство "Об'єднання спортивно-господарських споруд" перебуває на обліку в УПФУ в Печерському районі як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Станом на 01.01.2013 за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 136056,34 грн., що підтверджується копією звіту, карткою особового рахунку та розрахунком боргу відповідача.

У зв'язку з несплатою боргу з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад 2012 року, УПФУ в Печерському районі сформовано та направлено відповідачу вимогу про сплату боргу від 04.01.2013 №Ю-673/8 на суму 136056,34 грн., яка отримана останнім 29.01.2013, що підтверджується копією зворотного поштового повідомлення.

Відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відповідач набув обов'язок платника єдиного внеску з дня державної реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців».

Частина 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачає, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Згідно ч. 4 ст. 8 цього Закону порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається виключно цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

Порядок нарахування та сплати єдиного внеску регламентується Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 №21-5.

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, однак відповідач в порушення вказаної норми Закону своєчасно не сплатив суму єдиного внеску.

Згідно ч. 4 ст. 25 цього Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Відповідно до пункту 6.2 - 6.3. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 4.3.6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 4.5.2, підпунктом 4.5.3 пункту 4.5 та підпунктом 4.6.2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Органи Пенсійного фонду надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки у випадках, зокрема якщо платник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати єдиного внеску.

Відповідно до ст. 25 цього Закону платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Як вбачається з матеріалів справи, вищезазначена вимога відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржувалася, а тому вважається узгодженою.

Таким чином, оскільки відповідачем не надано доказів сплати заборгованості в сумі 136056,34 грн. або її частини, така заборгованість підлягає стягненню з Державного підприємства "Об'єднання спортивно-господарських споруд".

Щодо посилання відповідача на порушення судом першої інстанції порядку розгляду справи, повідомлення про дату, час, і місце розгляду, що позбавило відповідача можливості надати пояснення та доводи на свій захист, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи, суд першої інстанції постановив ухвалу від 27 березня 2013 року про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, якою зобов'язав відповідача надати протягом 10 днів з дня отримання цієї ухвали заперечення проти позову, докази на обґрунтування заперечень та необхідні документи або заяву про визнання позову, яка згідно зворотного поштового повідомлення отримана відповідачем 02.04.2013, про що також зазначено в апеляційній скарзі.

Згідно частини 4 вказаної статті КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.

Отже, судом першої інстанції були дотримані норми процесуального права щодо порядку розгляду позовної заяви, а посилання відповідача на позбавлення його права надати суду докази та заперечення є необґрунтованими.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позову, а тому апеляційну скаргу Державного підприємства "Об'єднання спортивно-господарських споруд" необхідно залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 квітня 2013 року - без змін, оскільки вона ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 41, 160, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Державного підприємства "Об'єднання спортивно-господарських споруд" залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 квітня 2013 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Сорочко Є.О.

Судді: Земляна Г.В.

Межевич М.В.

Головуючий суддя Сорочко Є.О.

Судді: Земляна Г.В.

Межевич М.В.