Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2013 р. Справа №818/7606/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Кунець О.М.
розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Прокурора Білопільського району в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Прокурор Білопільського району в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні", звернувся до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради, в якому просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 5100,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що під час проведення перевірки за дотриманням чинного законодавства було виявлено порушеня, внаслідок чого відповідачу було видано обов’язковий до виконання припис № 07/30-05-ОС 19/13 від 26.03.2013 року. За невиконання припису до відповідача було застосовано штраф в сумі 5100,00 грн.
До суду від Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" надійшла заява про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, зазначивши, що на час розгляду справи заборгованість відповідача залишається не сплаченою.
Прокурор Білопільського району повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи в судове засідання не з’явився.
Відповідач, повідомлений про час, дату та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, в судове засідання не з’явився. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст.121 Конституції України та ст. 36 Закону України „Про прокуратуру" прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави в особі органів державної влади або органів місцевого самоврядування, яким законом надано повноваження органів державної влади.
Згідно з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.99р. №1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство „Національна енергетична компанія „Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.
Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Згідно зі ст. 9 зазначеного закону та п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. №929 із змінами та доповненнями, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
У ході перевірки ВП „Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням чинного законодавства 02.07.2013р. інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області було проведено позапланову перевірку виконання раніше виданого припису № 07/30-05 ОС 19/13 від 04.12.2012р. з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії енергетичних об’єктів КП "Сумижитло" Сумської міської ради.
Зрезультатами позапланової перевірки було встановлено, що вищевказаний перевіряємий припис про усунення виявлених порушень відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № 07/30-05-0302 від 02.07.2013 року (а.с.31).
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" та „ Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання ", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.99р. із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008року №970, накладено штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 5100 грн. 00 коп., про що було винесено постанову № 07/30-05 ОС 50/13 від 16.07.2013 року (а.с. 34).
Відповідно до п.10 Положення „Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. №1312 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008року №970, суб'єкт господарювання за порушення законодавства в галузі електроенергетики повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу постанову відповідачем не виконано, відомостей про сплату не надходило.
Ненадходження, а також несвоєчасне надходження штрафних санкцій до бюджету зачіпає інтереси держави, оскільки відбувається недофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що створює загрозу стабільності соціальної політики держави.
Штрафи, накладені Державною інспекцією з енергетичного нагляду спрямовуються до державного бюджету України. Згідно з Положенням Державного казначейства, затвердженим Постановою КМУ №590 від 31.07.99р., організовує і здійснює виконання державного бюджету Державне казначейство і його управління. Липоводолинський районний центр зайнятості був зобов'язаний перерахувати зазначену суму згідно з такими реквізитами: Отримувач коштів - м. Суми 21081100, р/р 31119106700002 банк - ГУДКСУ у Сумській області, МФО 837013, ОКПО отримувача 37970593.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Білопільського району в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради про стягнення заборгованості –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради (40000, м. Суми, вул. Горького, 21, р/р 2600306047274 в ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 337546, код ЄДРПОУ 37654796) у доход державного бюджету штраф у сумі 5100 грн.(п’ять тисяч сто) грн. 00 коп. Отримувач коштів - м. Суми 21081100, р/р 31119106700002 банк - ГУДКСУ у Сумській області, МФО 837013, ОКПО отримувача 37970593.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець