Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2013 р. Справа № 805/12644/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Волгіної Н.П.,
розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Південнодонбаська № 3» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Територіальне управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції, звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі відокремленого підрозділу "Шахта "Південнодонбаська № 3", в якому просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі відокремленого підрозділу "Шахта "Південнодонбаська № 3" шляхом зупинення робіт з проведення вентиляційної виробки 8 західної лави пласту С102, у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначене наступне.
Відповідно до направлення на перевірку № 109 від 23 липня 2013 року 28 серпня 2013 року посадовими особами теруправління проведено планову перевірку суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) відокремленого підрозділу «Шахта «Південнодонбаська № 3» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» розташованого за адресою: Донецька область, м. Вугледар на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки , під час якої виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці, з яких вісім створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Позивач вважає. Що у зв'язку із виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей, є підстави для повного зупинення ведення гірничих робіт з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей.
Керуючись п. 2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11 серпня 2011 року № 826 (далі - Положення), позивач звернувся до суду з даним позовом (а.с. 2-4).
Ухвалою суду від 16 вересня 2013 року задоволено клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення по справі.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції повідомлялось належним чином. 14 жовтня 2013 року до канцелярії представник управління надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження без участі представника позивача та зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі (а.с. 55-56).
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Південнодонбаська № 3» повідомлено судом належним чином.14 жовтня 2013 року до канцелярії суду надійшла клопотання від представника підприємство, в якому просила провести розгляд справи без участі представника підприємства, зазначила, що із заявленими позовними вимогами не згодна та проти позову заперечує (а.с. 54).
Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що перешкод для розгляду справи, передбачених ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України не має (відсутня потреба заслуховування свідка чи експерта), представник позивача та представник відповідача в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись судом належним чином, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» зареєстроване 2 версня 2004 року, обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за кодом 33161769, місцезнаходження: 83001, Донецька обл., м. Донецьк, вул. Артема, буд. 63 (а.с. 32 - 34).
23 липня 2013 року Донецько-Макіївською державною регіональною гірничотехнічною інспекцією у вугільній промисловості Донецького гірничого округу прийнято наказ № 16 про проведення у серпні місяці 2013 року позапланових заходів по здійсненню державного надзору (контролю) в частині перевірки виконання шахтами актів або інших приписуючих документів, відносно усунення порушень вимог законодавства по охороні праці, виданих по результатам проведення планових заходів органами Держгірпромнагляду України на підприємствах підзвітнініх Донецько-Макіївській державній регіональній гірничотехнічній інспекції у вугільній промисловості Донецького гірничого округу (а.с. 19).
23 липня 2013 року Донецько-Макіївською державною регіональною гірничотехнічною інспекцією у вугільній промисловості Донецького гірничого округна ім'я директора відокремленого підрозділу «Шахта «Південнодонбаська № 3» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» Кудінової В.М. виписано направлення № 109 на проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням переробкою мінеральної сировини з 1 серпня 2013 року по 30 серпня 2013 року (а.с. 20).
20 вересня 2013 року головним державним гірничотехнічним інспектором Сидоровим С.А. на підставі наказу № 16 від 23 липня 2013 року та направлення на перевірку № 109 від 23 липня 2013 року проведено позапланову перевірку об'єкта - відокремленого підрозділу «Шахта «Південнодонбаська № 3» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» вентиляційної виробки 8 західної лави пласту С-10-2 на предмет дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. За наслідками проведення перевірки складено акт № 025П-11/274 від 28 серпня 2013 року, який отримано директором підприємства 28 серпня 2013 року.
Відповідно вказаного Акту перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 025П-11/274 від 28 серпня 2013 року під час проведення перевірки виявлені порушення вимог законодавства, а саме:
1.1. на ПК-3 мається витік води з пожежного трубопроводу, що є пор. п. 3 гл. 1 p. ІХ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
1.2. на розподільному пункті вентиляторів на електроустаткуванні відкладення вугільного пилу, що є пор. п. 1 гл. 7 p. VІ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
1.3. пожежний трубопровід відстає від вибою виробки на 50 м, що є пор. п. 3 гл. 1 p. ІХ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
1.4. на 5 рамах металево аркового кріпленні не затягнуті боки виробки, що є пор. п. 1 гл. 6 p. V. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
1.5. на кінці пожежного трубопроводу відсутні пожежні рукава, що є пор. п. 3 гл. 1 p. ІХ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
1.6. на кінці вентиляційного трубопроводу не встановлений спрямляючий каркас, що є пор. п. 4 гл. 4 p. VІ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
1.7. відсутній трос зазаемленн вентиляційного трубопроводу на останніх 20 м від вибою виробки, що є пор. п. 5 гл. 1 p. VІІІ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
1.8. на протязі всій виробки відсутні вогнегасники, що є пор. п. 3 гл. 1 p. ІХ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
1.9. на останніх 4 рамах металево аркового кріпленні в замкових зєднаннях встановлено по одній з'єднувальній скобі, що є пор. п. 1 гл. 6 p. V. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
2. на 28 серпня 2013 року шахта не забезпечена вогнегасниками: порошковими: потрібно - 1176 шт., мається - 994 шт., не вистачає - 182 шт; пінними: потрібно - 473 шт, мається - 341 шт, не вистачає - 132 шт, що є пор. п. 1 гл. 1 p. ІХ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10;
3. звернено увагу на недостатній контроль зі сторони ІТП підприємства за виконанням вимог ПБ, що є пор. п. 2 гл. 1 p. ІV. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01.-10 (а.с. 21-22).
Приписом Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції № 025П-11/274 від 28 серпня 2013 року запропоновано відокремленому підрозділу «Шахта «Південнодонбаська № 3» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» усунути порушення, виявлені під час перевірки об'єкту підприємства та проінформувати письмово про усунення кожного із порушень уповноважену особу Держгірпромнагляду. Припис отримано директором підприємства Кудіновим В.М. 28 серпня 2013 року (а.с. 23).
Як зазначила представник відповідача у судовому засіданні, яке відбулось 11 жовтня 2013 року, підприємством усунуті всі порушення окрім порушень, зазначених у п. 2 таблиці, що міститься на другій сторінці припису позивача від 28 серпня 2013 року (а.с. 23), а саме -станом на час розгляду справи шахта не забезпечена вогнегасниками у кількості, яка вимагається діючим законодавством.
При прийнятті рішення суд керується наступним.
Статтею 19 Конституції України, встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 408/2011 (далі - Положення № 408) Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України. Держгірпромнагляд України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.
Згідно п. 6 Положення № 408, Держгірпромнагляд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у місті обласного значення Кривий Ріг.
Відповідно до п. 1 Положення про територіальне управління Держгірпромнагляду України у Донецькій області, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 2 грудня 2011 року № 186-к, ТУ Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області є територіальним органом, який діє у складі Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у та їй підпорядковується.
Згідно із ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Статтею 38 Закону України "Про охорону праці" від 14 жовтня 1992 № 2694-XII (далі - Закон № 2694-XII), визначено, що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Таким чином, позивач у справі є органом владних повноважень, якому чинним законодавством України надані владні управлінські функції щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці.
Положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, поряд з іншими правовими актами регулює Закон України "Про охорону праці".
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 2694-XII охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.
Згідно з ч. 1 ст. 6 цього Закону умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.
Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці (ч. 1 ст. 13 Закону № 2694-XII).
Статтею 27 Закону № 2694-XII передбачено, що нормативно-правові акти з охорони праці - це правила, норми, регламенти, положення, стандарти, інструкції та інші документи, обов'язкові для виконання.
Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22 березня 2010 року N 62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 червня 2010 року за 398/17693, затвердженні Правила безпеки у вугільних шахтах (далі - Правила). Ці Правила встановлюють порядок безпечного ведення гірничих робіт і використання гірничошахтного, транспортного та електротехнічного обладнання, провітрювання та протиаварійного захисту гірничих виробок, забезпечення пилогазового режиму, виробничої санітарії та охорони праці.
Відповідно до п. 2 гл. 1 розділу IV Правил проектування, будівництво, реконструкція та експлуатація вугільних шахт проводяться з дотриманням вимог Законів України "Про охорону праці", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про об'єкти підвищеної небезпеки", Гірничого Закону України, вимог цих Правил та інших нормативно-правових актів.
Пунктом 1 гл. 6 розділу V Правил встановлено, що технічний стан горизонтальних і похилих діючих виробок має перевірятися (для виробок із анкерним кріпленням - із записами у журнал встановленого зразка) посадовими особами дільниць, у веденні яких вони знаходяться: гірничими майстрами дільниць - щозмінно, начальниками дільниць або їх заступниками (помічниками) - щодобово, гірничими майстрами ВТБ - під час контролю стану рудникової атмосфери. Усі діючі виробки протягом всього строку експлуатації мають утримуватися в справному стані, чистоті та відповідати вимогам цих Правил.
Щорічно маркшейдерська служба станом на 1 число наступного року повинна проводити облікові та вимірювальні роботи щодо визначення загальної довжини гірничих виробок, у тому числі із незадовільним станом, за перерізом, зазорами, висотою, та виробок з локомотивною відкаткою за профілем рейкових колій. Результати вимірювальних робіт повинні бути розглянуті комісією під головуванням головного інженера. На шахті повинна розроблятися програма скорочення гірничих виробок із незадовільним станом.
Відповідно до п. 4 гл. 4 розділу VІ Правил відстань від кінця вентиляційних труб до вибою в газових шахтах не повинна перевищувати 8 м, а в негазових - 12 м. Наприкінці гнучких повітропроводів повинні навішуватися труби із жорсткого матеріалу довжиною не менше 2 м або акумулятори вентиляційних труб або повинні вставлятися жорсткі розпірні кільця (не менше двох), що забезпечують нормальний переріз вихідного отвору труби. Гнучкий повітропровід повинен приєднуватися до ВМП за допомогою металевого перехідного патрубка довжиною не менше 1 м.
Як вбачається з п.1 гл. 7 розділу VІ Правил на кожній шахті повинні здійснюватися заходи щодо знепилювання повітря відповідно до проекту комплексного знепилювання шахти, передбаченого ДСП 3.3.1.095-2002, а на шахтах, небезпечних за вибухами вугільного пилу, додатково, заходи щодо пиловибухозахисту гірничих виробок відповідно до вимог чинного законодавства.
Згідно з п. 5 гл. 1 розділу VІІІ Правил захист працівників від ураження електричним струмом має здійснюватися із застосуванням захисного заземлення, а в підземних електроустановках - також й апаратів захисту від витікання струму з автоматичним відключенням пошкодженої мережі напругою до 1140 В. Загальний час відключення пошкодженої мережі напругою 380 В, 660 В і контактних мереж не повинен перевищувати 0,2 с, напругою 1140 В - 0,12 с. Для мереж напругою 127 і 220 В, а також зарядних мереж час спрацьовування апаратів захисту від витоків струму мереж не повинен перевищувати 0,1 с.
Пунктом 1 гл. 1 розділу ІХ Правил встановлено, що на кожній шахті повинен бути розроблений проект протипожежного захисту відповідно до вимог НАПБ Б.01.009-2004. ППЗ шахти має бути спроектований і виконаний так, щоб запобігти виникненню пожежі, а у разі її появи - забезпечувалась можливість її ефективної локалізації та гасіння на початковій стадії.
Відповідно до п. 3 гл. 1 розділу ІХ Правил у підземних виробках і надшахтних спорудах мають використовуватися технологічні процеси, матеріали та обладнання, що забезпечують пожежобезпеку. Вогневі роботи в підземних виробках і надшахтних спорудах мають виконуватися тільки за наявності дозволу територіального органу Держгірпромнагляду України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 року № 1631, а також за умови дотримання заходів безпеки, передбачених НАПБ Б.01.009-2004, та вимог чинного законодавства. Кількість і вид технічних засобів ППЗ, вогнегасні засоби, що вживаються, джерела і засоби подавання води для пожежогасіння, запас спеціальних вогнегасних речовин визначаються НАПБ Б.01.009-2004 та відповідними вимогами чинного законодавства.
Як вбачається з акту перевірки та припису відповідачем порушені положення наведених вище нормативно-правових актів.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону № 2694-XII державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює, серед інших, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці яким є Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) в силу п. 1 Положення про цю службу, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 408/2011.
З метою впорядкування організації та здійснення державного нагляду Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України та її територіальними органами розроблено Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, що затверджено Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України № 826 від 11 серпня 2011 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2011 року за № 1531/20269). Згідно пункту 2.26 цього Положення виявлення під час перевірки порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки є підставою заборони виконання робіт.
Пунктом 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного контролю у сфері здійснення господарської діяльності" повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції.
При цьому суд вважає за необхідне роз'яснити відповідачу, що згідно ч. 8 п. 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного контролю у сфері здійснення господарської діяльності" застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.
Відповідно до ч.ч. 12-13 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої п. 5 ч. 1 цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України "Про охорону праці", Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та ст. 2, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 112, ст. 122-154, ст. 158-163, ст. 167, ст. 183-2, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Південнодонбаська № 3» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - задовольнити.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (код ЄДРПОУ 33161769) в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Південнодонбаська № 3».
Зупинити роботи з проведення вентиляційної виробки 8 західної лави пласту С-10-2 на відокремленому підрозділі «Шахта «Південнодонбаська № 3» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», який розташований за адресою: 85670, Донецька область, м. Вугледар.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Волгіна Н.П.