Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2013 р. Справа №805/13450/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.
при секретарі Сапєгіній А.Г.
за участю :
представника позивача - не з'явився,
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач, Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області, звернулась до суду з позовною заявою до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
В обґрунтування позову зазначив, що станом на момент звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом складає 299077,68 гривень.
Зазначає, що відповідач не сплачуючи заборгованість порушує інтереси держави, тому враховуючи викладене просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, згідно до якої просив розглянути справу без його участі.
З огляду на зазначені обставини, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутність представника позивача.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
У поданій суду заяві зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.
З огляду на зазначені обставини, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутність представника відповідача.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі про що надав суду відповідну заяву.
Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 41.2 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Таким чином, позивач Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області, - є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом.
Відповідач, Державне підприємства «Красноармійськвугілля» (вул. Ватутіна, 1, м. Димитров, Донецька область, 85323, ІК,- 32087941), - є юридичною особою, з 31.03.2003 року взятий на податковій облік, станом на момент розгляду справи перебуває на податковому обліку позивача .
Заборгованість відповідача перед бюджетом, на суму 24352,32 гривень складається з несплачених податку на додану вартість у сумі 203823,00 гривень, та земельного податку у сумі 95254,68 гривень.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25.02.2013 року у справі № 805/813/13-а задоволено позовні вимоги Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Державного підприємства "Красноармійськвугілля" про стягнення заборгованості, внаслідок чого стягнуто кошти з платника податків Державного підприємства «Красноармійськвугілля», яке має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 203 823,00 грн. та по земельному податку з юридичних осіб у сумі 95254,68 грн.
На виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25.02.2013 року у справі № 805/813/13-а податковим органом направлені до установ банків інкасові доручення (розпорядження) (а.с. 18-25).
Вказані інкасові доручення (розпорядження), повернуто установами банків без виконання у зв'язку із відсутністю коштів згідно п.12.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Таким чином суд погоджується із обставинами неможливості виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 25.02.2013 року у справі № 805/813/13-а.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що станом на момент розгляду справи, відповідачем заборгованість щодо якої пред'явлено позовні вимоги, не погашена.
Згідно п. 95.2. Податкового кодексу України,- стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Судом вставлено, що на адресу відповідача направлено, а відповідачем отримано першу та другу податкові вимоги № 1/36 від 05.04.2003 року, № 2/52 від 07.05.203 року, які станом на момент розгляду справи не є відкликаними (а.с. 30, 37).
Актом опису активів № 1 від 03.07.2009 року, проведено опис майна Державного підприємства «Красноармійськвугілля» на загальну суму 34594869,93 гривень (а.с. 36).
Згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 03.08.2009 року, активи Державного підприємства «Красноармійськвугілля», описані актом опису майна № 1 від 03.07.2009 року, перебувають у податковій заставі, термін дії 03.08.2014 року (а.с. 34).
Актом опису активів № 9 від 18.09.2012 року, проведено опис майна Державного підприємства «Красноармійськвугілля» на загальну суму 8655546,68 гривень (а.с. 39).
Згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 21.09.2012 року, активи Державного підприємства «Красноармійськвугілля», описані актом опису майна № 9 від 18.09.2012 року, перебувають у податковій заставі, термін дії до 21.09.2017 року (а.с. 40).
Відповідно до п. 16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України,- обов'язком платника податків є сплата податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»,- однією з функцій державної податкової інспекції є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Пунктом 89.2 ст.89 ПК України встановлено, що з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому цією статтею.
Право податкової застави не поширюється на майно, визначене підпунктом 87.3.7 пункту 87.3 статті 87 цього Кодексу, на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов'язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов'язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.
Джерелами погашення податкового боргу платника податків, згідно з пунктами 87.1 і 87.2 статті 87 ПК України, є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу майна.
Відповідно до пункту 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України,- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Таким чином, з огляду на вищенаведене, суд надає позивачу дозвіл на погашення суми податкового боргу за рахунок майна Державного підприємства «Красноармійськвугілля».
За таких обставин, суд приходить висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,- задовольнити.
Надати Красноармійській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу на суму 299077,68 гривень за рахунок майна Державного підприємства «Красноармійськвугілля» (вул. Ватутіна, 1, м. Димитров, Донецька область, 85323, ІК,- 32087941), що перебуває у податковій заставі відповідно до актів опису майна № 1 від 03.07.2009 року, № 9 від 18.09.2012 року.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 07 жовтня 2013 року.
Повний текст постанови складений 12 жовтня 2013 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.