Постанова № 34115449, 07.10.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.10.2013
Номер справи
819/2093/13-а
Номер документу
34115449
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УКРАЇНА

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 819/2093/13-a

"07" жовтня 2013 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Хрущ В. Л.,

за відсутності позивача та відповідача,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Збаразького міського комунального підприємства по благоустрою "Добробуд" про зобов'язання виконати вимоги,-

ВСТАНОВИВ :

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулась Державна фінансова інспекція в Тернопільській області (далі - позивач, ДФІ в Тернопільській області з адміністративним позовом до Збаразького міського комунального підприємства по благоустрою "Добробуд" (далі - відповідач, Збаразьке МКП «Добробут») про зобов'язання виконати пункти 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 року №19-17-13-14/756.

Позовні вимоги мотивовано тим, що Тернопільською об'єднаною державною фінансовою інспекцією проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Збаразького міського комунального підприємства по благоустрою "Добробуд" за період з 01.11.2009 року по 28.02.2013 року, за результатами якої встановлено ряд порушень, які зафіксовані в акті перевірки від 11.04.2013 року №17-22/112. На підставі п.7 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 №2939-ХІІ відповідачу було пред'явлено вимоги від 23.04.2013 року №19-17-13-14/756. Термін для виконання вимог був встановлений до 20.06.2013 року. Разом з тим, у встановлений термін відповідачем в повному обсязі виконання вимог забезпечено не було, у зв'язку з чим позивач просить суд зобов'язати відповідача виконати пункти 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 року №19-17-13-14/756.

Однак, до судового засідання, відкладеного (за клопотанням представників обох сторін) від позивача надійшло клопотання про уточнення позовних вимог, у якому зазначається про те, що станом на 07.10.2013 року відповідачем ряд вимог - виконано, з урахуванням чого позивач просить суд зобов'язати відповідача виконати пункти 2, 7, 9 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 року №19-17-13-14/756.

У судове засідання представник позивача не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, зазначив, що уточнені позовні вимоги - визнаються відповідачем.

З огляду на вжиття судом всіх залежних від нього заходів щодо повідомлення належним чином сторін про наявність судової справи з їх участю та можливість реалізації ними права захисту у судовому порядку їх прав та інтересів, зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, а також враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, - суд, у відповідності до положень статей 12, 41, частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за доцільне проводити розгляд справи в порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

Відповідно до Плану роботи на І квартал 2013 року, Тернопільською об'єднаною державної фінансовою інспекцією проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Збаразького міського комунального підприємства по благоустрою «Добробут» за період з 01.11.2009 року по 28.02.2013 року, за результатами якої складено акт від 11.04.2013 №17-22/112.

В процесі ревізії встановлено ряд порушень, які описані в акті ревізії №17/22/112, а саме:

- в порушення вимог пп. 134.1.1 п.134.1 ст.134, п.137.1 ст.137, п.185.1 ст.185, п.188.1 ст.188, пп..196.1.6 п.196.1 ст.196 Податкового кодексу України, за рахунок коштів міського бюджету, виділених за КФК «Благоустрій міст, сіл, селищ», за період з 01.01.2010 року по 28.02.2013 року відповідачем безпідставно сплачено до Державного бюджету податок на додану вартість, чим завдано матеріальної шкоди (збитків) міському бюджету на суму 188946,00 грн.

- в порушення пп. а п.15 Постанови Ради Міністрів СРСР «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» №1145 від 04.12.1981р., п.1 постанови КМУ №859 від 19.05.1999р. «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та об'єднань державних підприємств», начальнику підприємства проводилося нарахування заробітної плати з розрахунку 0,5 посади інженера. Вказане порушення призвело до зайвої виплати заробітної плати в сумі 10189,41 грн.

- в порушення ст. 105 Кодексу Законів про працю України, проводилося нарахування заробітної плати за виконання обов'язків тимчасом відсутнього працівника в сумі 997,16 грн.

- в порушення пп. 3 п. 1 постанови КМУ №859 від 19.05.1999 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та об'єднань державних підприємств» проведено нарахування премії в сумі 400,00 грн.

- в порушення п. 3, п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 №100, зайво нараховано заробітної плати за час відпустки в сумі 182,70 грн.

- в порушення п.2 Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій, затвердженого постановою КМУ №697 від 18.05.1998, протягом 2010 року при проведенні розрахунку із працівниками підприємства, проведено нарахування збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму заробітної плати (компенсації за невикористані дні відпусток), що нараховані працівникам в сумі 4340,48 грн.

- в порушення п.4.2.1.2 Правил визначення вартості будівництва, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174, завищено вартість виконаних підрядних робіт на загальну суму 13187,74 грн.

За наслідками проведення ревізії, з метою усунення виявленого порушення, на підставі пункту 7 статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, відповідачу було пред'явлено вимоги від 23.04.2013 року №19-17-13-14/756 про усунення порушень законодавства, виявлених ревізією.

Термін для виконання відповідачем вищезазначених вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції - був встановлений до 20.06.2013 року.

Судом встановлено, що станом на час розгляду справи Збаразьким міським комунальним підприємством по благоустрою "Добробуд" виконано пункти 3, 4, 5, 6, 8 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 року №19-17-13-14/756, таким чином, невиконаними залишаються пункти 2, 7, 9 обов'язкових вимог.

Вищезазначені обставини у ході розгляду справи - визнані відповідачем (як у судовому засіданні 02.10.2013 року - представником відповідача, так і у клопотанні про розгляд справи за його відсутності та визнання позовних вимог), а тому доказування - не потребують.

Перевіривши матеріали справи, розглянувши доводи, викладені в позові та запереченні, надавши їм належну правову оцінку, проаналізувавши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними належним чином та підлягають задоволенню, -з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.

Відповідно до п. 1 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право: перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо).

Як вбачається із матеріалів справи, за результатами ревізії встановлено ряд порушень, які зафіксовані в акті перевірки від 11.04.2013 року №17-22/112 та визнаються відповідачем.

Відповідно до п. 7 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" - органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Відповідно до ст. 15 Закону "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю - є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

Як вже було зазначено вище, обов'язкові вимоги Тернопільської ОДФІ відповідачем виконано частково.

Відповідно до п. 10 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право: звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 69 та ч. 1 ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними - є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Згідно зі ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 3 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Водночас, згідно з положеннями частини 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України - судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу. Тобто, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Як вже було зазначено вище, станом на час розгляду справи Збаразьким міським комунальним підприємством по благоустрою "Добробуд" виконано пункти 3, 4, 5, 6, 8 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 року №19-17-13-14/756.

Проте, пункти 2, 7, 9 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 року №19-17-13-14/756 - залишаються не виконаними, і необхідність їх виконання - відповідач визнає.

Відтак, беручи до уваги усе вищевикладене, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази, які мають юридичне значення для її розгляду і вирішення спору по суті, в їх сукупності, а також враховуючи те, що покладений на відповідача обов'язок щодо виконання в повному обсязі обов'язкових вимог державної фінансової інспекції - є визначальним для вирішення даного спору, і на час судового розгляду справи вказаний обов'язок відповідачем в повному обсязі - не виконаний, а також, враховуючи визнання уточнених вимог ДФІ відповідачем, - суд, приходить до висновку, що позовні вимоги - є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а тому - підлягають задоволенню шляхом зобов'язання відповідача виконати пункти 2, 7, 9 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 року №19-17-13-14/756.

Враховуючи вимоги статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України - судові витрати у цій справі з відповідача - не стягуються.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 12, 41, 69-71, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов - задовольнити.

2. Зобов'язати Збаразьке міське комунальне підприємство по благоустрою «Добробут» (вул. Д. Галицького, м. Збараж, Збаразький район, Тернопільська область, 47302, код за ЄДРПОУ - 32807813) виконати пункт 2 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 №19-17-13-14/756, а саме: провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сплати ПДВ та повернути зайво сплачені кошти в сумі 188946,00 грн., які перерахувати до міського бюджету на рахунок 31412544700199 по коду бюджетної класифікації доходів 21080500 «Інші надходження», код одержувача 37753768.

3. Зобов'язати Збаразьке міське комунальне підприємство по благоустрою «Добробут» (вул. Д. Галицького, м. Збараж, Збаразький район, Тернопільська область, 47302, код за ЄДРПОУ - 32807813) виконати пункт 7 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 №19-17-13-14/756, а саме: провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фондів та повернути зайво сплачені кошти в сумі 3130,00 грн.;

4. Зобов'язати Збаразьке міське комунальне підприємство по благоустрою «Добробут» (вул. Д. Галицького, м. Збараж, Збаразький район, Тернопільська область, 47302, код за ЄДРПОУ - 32807813) виконати пункт 9 обов'язкових вимог Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції від 23.04.2013 №19-17-13-14/756, а саме: стягнути в установленому законом (судовому) порядку з ПМП «Венера» кошти - в сумі 7159,00 грн., з ПП ОСОБА_2 - кошти в сумі 2750,00 грн., та перерахувати до міського бюджету на рахунок 31411535700002 по коду бюджетної класифікації доходів 21080500 «Інші надходження», код одержувача 37977726.

Постанова набирає законної сили за правилами статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Хрущ В. Л.

Копія вірна:

Суддя Хрущ В. Л.