Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-10274/12/0170/28
09.10.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Санакоєвої М.А.,
суддів Іщенко Г.М. ,
Омельченка В. А.
секретар судового засідання Даніліна К.В.
за участю сторін:
представник відповідача - Державної податкової інспекції у м. Євпаторії АР Крим Державної податкової служби - Юсупова Ніяра Іскандерівна, довіреність № 669/10/10-24 від 09.09.13
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Євпаторії АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Калініченко Г.Б. ) від 29.05.13 у справі № 2а-10274/12/0170/28
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (АДРЕСА_1,96555)
до Державної податкової інспекції у м. Євпаторії АР Крим Державної податкової служби (вул. Д.Ульянова, 2 Б, Євпаторія, Автономна Республіка Крим,97416)
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.05.13 позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у м. Євпаторії АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задоволені.
Визнані протиправними та скасовані податкові повідомлення - рішення № 0002211702 від 11.09.2012 р. та № 0002201702 від 11.09.2012 р., прийняті Державною податковою інспекцією у м. Євпаторія АР Крим ДПС.
Стягнуто з Державного бюджету України на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 суму 663,83 грн. судового збору, шляхом списання із рахунку суб'єкта владних повноважень - Державної податкової інспекції у м. Євпаторія АР Крим ДПС.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.05.13 та прийняти нове рішення.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
В судовому засіданні 09.10.13 представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги з підстав, зазначених в ній.
Позивач не з'явився, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.
Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Під час апеляційного розгляду справи була здійснена заміна відповідача - Державної податкової інспекції у м. Євпаторії АР Крим Державної податкової служби на належного відповідача - Євпаторійську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у АР Крим.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Державною податковою інспекцією у м. Євпаторії АР Крим ДПС проведено позапланову виїзну документальну перевірку Фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 з питань правомірності формування валових доходів та валових витрат з податку на доходи фізичних осіб по контрагентам ПП "Визит - Торг", ПП "Ротонда-Торг" за 2010 р.
За результатами перевірки ДПІ у м. Євпаторії складений акт № 1279/17-02-2627205693 від 29.08.2012 р., яким виявлені наступні порушення:
-п. 5 ст. 203, п. 1,2 ст. 215 Цивільного кодексу України, таким чином правочини між ПП "Визит-Торг", ПП "Ротонда-Торг" та ФОП ОСОБА_4 здійснені без мити настання реальних наслідків і в силу ст. 216 ЦК України не створюють юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з їх недійсністю;
-ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок із громадян" № 13-92 від 26.12.1992 р., (із змінами та доповненнями), в результаті чого донараховано податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за 4 кв. 2010 року по взаємовідносинах з ПП "Ротонда - Торг", ПП "Візіт - Торг";
-п.п.7.2.1, п.п. 7.2.3 п. 7.2 ст. 7, п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), в результаті чого донараховано податку на додану вартість у сумі 35608 грн.
На підставі встановлених актом перевірки порушень, відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0002211702 від 11.09.2012 року на загальну суму 21873,75 грн., № 0002201702 від 11.09.2012 року на загальну суму 44510 грн.
Відповідачем зазначено, що матеріалами перевірки не підтверджено реальність здійснення фінансово - господарських операцій ФОП ОСОБА_4 з ПП "Визит - Торг", ПП "Ротонда-Торг", право на податковий кредит з податку на додану вартість та віднесення до валових витрат у ФОП ОСОБА_4 не виникає. Відповідач посилається на те, що взаємовідносини ФОП ОСОБА_4 з ПП "Визит - Торг", ПП "Ротонда-Торг" не спрямовані на реальне настання правових наслідків, в результаті чого правочини, здійснені між ними мають ознаки нікчемності.
Матеріалами справи підтверджено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_4 зареєстрований як платник ПДВ у відповідності із п.2.2 ст.2 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97 від 03.04.1997 із змінами і доповненнями, згідно наданої в ДПІ м. Євпаторії заяви про реєстрацію платника ПДВ, зареєстровано свідоцтво платника ПДВ НОМЕР_4 від 13.09.2010. Індивідуальний податковий номер платника ПДВ НОМЕР_3.
Судом встановлено, що між ФОП ОСОБА_4 (Покупець) та ПП "Візіт-торг" (Продавець) укладені наступні договори: Договір купівлі - продажу №158/26 від 01.09.2010р., згідно умов якого Продавець зобов'язується поставити, а Покупець прийняти та сплатити свіже м'ясо та м'ясопродукти на умовах обумовлених в цьому договорі; №1 від 01.09.2010 додаток до договору від 01.09.2010, Постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти товар: м'ясо яловичина, сало свиняче ціна.
Між ФОП ОСОБА_4 (Покупець) та ПП "Ротонда - торг" (Продавець) укладені наступні договори: Договір купівлі - продажу № 158 від 01.09.2010, згідно умов якого Продавець зобов'язується поставити, а Покупець прийняти та сплатити свіже м'ясо та м'ясопродукти, на умовах обумовлених в цьому договорі, №1 від 01.09.2010 додаток до договору від 01.09.2010, згідно якого Постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти товар: м'ясо яловичина 1 категорії, сало свиняче.
На виконання умов вищезазначених договорів, згідно видаткових накладних, ПП "Ротонда-Торг", ПП "Візіт-Торг" було поставлено на адресу ФОП ОСОБА_4 м'яса та м'ясопродуктів за період з вересня 2010 по грудень 2010 на суму без ПДВ - 218590 грн., ПДВ - 43 718,00 грн., всього - 262 308,00 грн. (додаток 1 до даного висновку), у т.ч. за період з 01.10.2010 по 31.12.2010 (4 квартал 2010 року ) в сумі без ПДВ - 145 825,00 грн., ПДВ - 29 165,00 грн., всього з ПДВ - 174 990,00 грн.; за період з 01.09.2010 по 30.09.2010 в сумі без ПДВ - 72 765,00 грн., ПДВ - 5 53.00 грн., всього з ПДВ - 87 318,00 грн.;
Зазначені видаткові накладні підписані від імені Покупця - ФОП ОСОБА_4, постачальників - ПП "Ротонда-Торг", ПП "Візіт-Торг" та скріплені відтисками печаток ПП "Ротонда-Торг", ПП "Візіт-Торг".
Таким чином, згідно видаткових накладних ФОП ОСОБА_4, отримав товарів від постачальників - ПП "Ротонда-Торг", ПП "Візіт-Торг" за період з 01.09.2010 по 31.12.2010 на загальну суму 262 308,00 грн., у тому числі: ПП "Ротонда-Торг"- 151 212 грн., у т.ч. ПДВ 25202 грн., ПП "Візіт-Торг" - 111096 грн., у т.ч. ПДВ 18516 грн.
Згідно ст. 13 Розділу IV "Особливості оподаткування доходів від зайняття підприємницькою діяльністю та інших доходів" Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.1992 N 13-92 (зі змінами та доповненнями), оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян, не передбачені як об'єкти оподаткування у розділах II та III цього Декрету.
Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий доход, тобто різниця між валовим доходом (виручки у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу. Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами, визначеними Головною державною податковою інспекцією України за погодженням з Міністерством економіки України та Державним комітетом України по сприянню малим підприємствам та підприємництву.
До складу витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) або підлягають амортизації згідно з Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про" оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.97 № 283/97-ВР зі змінами та доповненнями (далі Закону України № 283/97), валові витрати виробництва та обігу - сума любих витрат платника податку в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, які здійснюються у якості компенсації вартості товарів (робіт, послуг), які придбаються (виробляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Як встановлено п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 вищезазначеного Закону, до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) на протязі звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) та захистом труда, в тому числі витрати по придбанню електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, встановлених пунктами 5.3-5.7 цієї статті.
Не включаються до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення та зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку(п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 283/97).
Відповідно до п.п. 11.2.1 п. 11.2 ст. 11 Закону України № 283/97, датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) вважається дата, яка припадає на податковий період, на протязі якого відбувається будь-яка з подій, яка відбулася раніше:
- або дата списання коштів з банківських рахунків платника податку в сплату товарів (робіт, послуг), а у випадку їх придбання за готівкові - день їх видачі з каси платника додатку;
- або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (услуг).
Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Згідно пункту 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95року № 88 у відповідності з ч. 2 ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинні документи - це письмові свідоцтва, які фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження і дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.
Як встановлено п.2. ст. 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Відповідно до п.1. ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку. Операції в іноземній валюті відображаються також у валюті розрахунків та платежів по кожній іноземній валюті окремо.
Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожні відповідним рахункам синтетичного заліку на перше число кожного місяця.
У відповідності до вимог Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку, затвердженому наказом Мінфіну України від 24.05.1995 № 88, господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.
Отже, з залучених до матеріалів справи належним чином завірених копій податкових накладних встановлено, що вони виписані зареєстрованими платниками ПДВ, оформлені належним чином, мають всі обов'язкові реквізити та відповідають усім вимогам до первинного документу податкового обліку.
Висновки відповідача, покладені в основу спірних податкових повідомлень-рішень, про нікчемність укладених позивачем з контрагентами правочинів на підставі ст. 228 та ч. 2 ст. 215 ЦК України, є необґрунтованими з огляду на наступне.
Відповідно до статті 228 ЦК України, правочин, спрямований на незаконне заволодіння майном держави, вважається таким, що порушує публічний порядок (частина 1), а отже, є нікчемним (частина 2). Як встановлено в ч. 2 ст. 215 цього Кодексу, визнання судом нікчемних правочинів недійсними не вимагається. Відповідно до ч. 1 ст. 216 зазначеного Кодексу, недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю.
Судова колегія вважає, що суперечність правочину моральним засадам суспільства або спрямованість його на незаконне заволодіння майном держави, за даних обставин, може мати місце у разі наявності наміру сторін, який спрямований на неправомірне отримання податкової вигоди, шляхом штучного формування податкового кредиту і валових витрат.
Відповідачем не надано жодних доказів наявності такого наміру у позивача, не підтверджено належними та допустимими доказами факт нікчемності угоди та правомірність і обґрунтованість своїх дій щодо прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Законодавство України не ставить в залежність виникнення у платника ПДВ права на податковий кредит від дотримання вимог податкового законодавства іншим суб'єктом господарювання. Зазначена позиція узгоджується із практикою Європейського суду з прав людини, яку суди повинні застосовувати як джерело права, відповідно до положень статті 17 Закону України від 23.02.2006 року №3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини".
Таким чином, первинними документами бухгалтерського обліку, а саме видатковими накладними отримання товару ФОП ОСОБА_4 від ПП "Ротонда-Торг" та ПП "Візіт- торг" підтверджується в сумі без ПДВ - 218 590 грн., ПДВ - 43718,00 грн., всього з ПДВ - 262308,00 грн.
Згідно фіскальних чеків ФОП ОСОБА_4, які містяться у матеріалах справи, у повному обсязі було сплачено за м'ясо та м'ясопродукти, які надійшли від постачальників: ПП "Ротонда-торг", ПП "Візіт-Торг" за період з 01.09.2010 по 31.12.2010 в розмірі 262 308,00 грн., в тому числі ПДВ, а саме: ПП "Ротонда-Торг" в сумі 151 212,00 грн., в тому числі: у вересні 87318,00грн.; у жовтні 63894,00 грн.; ПП "Візіт-Торг" в сумі 111096,00 грн., в тому числі: у листопаді 59 568,00 грн.; у грудні 51 528,00 грн.
Також, ФОП ОСОБА_4 (Постачальник) були укладені договори на закупівлю товарів за державні кошти з Державним закладом "Дитячий спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій ім. Н.К. Крупської" МОЗ України (Замовник), а саме: №158/29 від 01.09.2010р. про закупівлю товарів за державні кошти; №1 від 13.09.2010р. додаткова угода до договору № 15 від 24.03.2010; №242 від 20.09.2010р про закупівлю товарів за державні кошти., №1 від 24.12.2010р. додаткова угода до договору №242 від 20.09.2010р.
На виконання умов вищезазначених договорів, згідно видаткових накладних, ФОП ОСОБА_4 було поставлено на адресу ДЗ "Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій ім. Н.К. Крупської" МОЗ України м'яса та м'ясопродуктів за період з вересня 2010р. по грудень 2010 на суму без ПДВ - 235751,50 грн., ПДВ - 41001,00 грн., всього - 276753 грн.
Згідно наданих банківських виписок ПАТ ЛБ "Приватбанк" по клієнту ОСОБА_4, за період з 01.09.2010 по 31.12.2010, ДЗ "Дитячий спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій ім. Н.К. Крупської" МОЗ України у повному обсязі було сплачено за м'ясо та м'ясопродукти, які надійшли від постачальників ФОП ОСОБА_4 в розмірі 276753,00 грн.
Згідно податкових накладних, відповідно до умов договорів на закупівлю товарів за державні кошти, а також додатків до них, за період вересень, жовтень, листопад, грудень 2010 року ФОП ОСОБА_4 було поставлено м'яса та м'ясопродуктів на адресу ДЗ "Дитячий спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій ім. Н.К. Крупської" МОЗ України на загальну суму без ПДВ - 205007,50 грн., ПДВ - 41001,50 грн.
Відповідно до пп.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 № 168/97-ВР (далі Закон № 168), податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межі господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у господарській діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого податкового періоду.
Датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається: дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником товарів (робіт, послуг).
Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами), згідно з пп.7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону № 168.
Підпунктом п.п.7.2.3 п.7.2 ст.7 Закону № 168 передбачено, що податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування, складаються окремі дві накладні.
Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом.
Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів . послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладній у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань. Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, встановленого законодавством для зобов'язань із сплати податків.
Як встановлено п.п. 7.2.6. п. 7.2 ст. 7 Закону № 168, податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту.
Судом встановлено, що по справі було проведено судово-економічну експертизу, висновок якої долучений до матеріалів справи.
Так, висновком експертизи № 263-09/11З встановлено, що за операціями, що відбувались у вересні, жовтні, листопаді та грудні 2010 року ФОП ОСОБА_4 надавали податкові накладні Постачальники - ПП "Ротонда-Торг" та ПП "Візіт-Торг", саме до їх обов'язку входило надання податкових накладних покупцю.
Згідно податкових накладних, відповідно до умов договорів на постачання м'яса та м'ясопродуктів за період вересень, жовтень та грудень 2010 року ПП "Ротонда-Торг" та ПП "Візіт-Торг" було поставлено м'яса та м'ясопродуктів на адресу ФОП ОСОБА_4 на загальну суму без ПДВ - 178040,00грн., ПДВ 35608 грн., всього 213648 грн.
Вищезазначені документи також досліджені судовою колегією та встановлено, що первинні документи мають усі необхідні реквізити, оформлені у відповідності з вимогами Закону України "Про податок на додану вартість" та Наказу Державної податкової адміністрації України "Про затвердження форми Податкової накладної та Порядку її заповнення" від 30.05.1997 №165 (із змінами та доповненнями).
Всі податкові накладні, що підтверджують суму податку на додану вартість у розмірі 35608 грн., включені ФОП ОСОБА_4 до вартості м'яса та м'ясопродуктів у жовтні, листопаді та грудні 2010 року і відображені у Додатку 5 до податкових декларацій і відповідно включені в податковий кредит Декларації з ПДВ.
Таким чином, податковими документами, а саме податковими накладними, включеними до складу податкового кредиту ФОП ОСОБА_4 отримання товару від ПП "Ротонда-Торг" та ПП "Візіт-Торг" підтверджується всього з ПДВ - 213648,00 грн.
Таким чином, первинними бухгалтерськими та податковими документами ФОП ОСОБА_4, отримання товару (робіт, послуг) за період з 01.09.2010 по 31.12.2010 від ПП "Ротонда-Торг" та ПП "Візіт-Торг" та їх подальше використання в особистій господарській діяльності підтверджується.
Отримання товару (робіт, послуг) в період з 01.09.2010 по 31.12.2010 від ПП "Ротонда торг" та ПП "Візіт-Торг" підтверджується: первинними бухгалтерськими документами, а саме видатковими накладними в сумі без ПДВ - 218590 грн., ПДВ - 43718,00 грн., всього - 262308,00 грн., податковими документами, а саме податковими накладними в сумі без ПДВ - 178040 грн., ПДВ - 35608,00 грн., всього з ПДВ - 213648,00 грн.
Подальше використання товару (робіт, послуг) отриманого ФОП ОСОБА_4 за період з 01.09.2010р. по 31.12.2010р. від ПП "Ротонда-Торг" та ПП "Візіт-Торг" підтверджується документально згідно: видаткових накладних, виписаних ФОП ОСОБА_4 на адресу ДЗ "Дитячий (спеціальний) клінічний санаторій ім. Н.К. Крупської" МОЗ України за період з 01.09.2010р. по 31.12.2010 на загальну суму 235751,50 грн.; податкових накладних, виписаних ФОП ОСОБА_4 на адресу ДЗ "Дитячий (спеціальний) клінічний санаторій ім. Н.К. Крупської" МОЗ України на без ПДВ - 205007,50 грн., ПДВ - 41001,50 грн., всього з ПДВ - 246009,00 грн.
ФОП ОСОБА_4 було сплачено в рахунок оплати м'яса та м'ясопродуктів від ПП "Ротонда-Торг" та ПП "Візіт-Торг" грошових коштів, згідно фіскальних чеків в розмірі 262308,00 грн. в тому числі ПДВ.
Всі податкові накладні, що підтверджують суму податку на додану вартість у розмірі 35608,00 грн., включені ФОП ОСОБА_4 до вартості м'яса та м'ясопродуктів у жовтні, листопаді та грудні 2010 року і відображені у Додатку 5 до податкових декларацій (додаток 1 до цього висновку) і відповідно включені в податковий кредит Декларації з ПДВ.
Таким чином, первинними бухгалтерськими та податковими документами ФОП ОСОБА_4 правильність формування сум податкового кредиту за період жовтень, листопад та грудень 2010 року підтверджується в сумі 35 608,00 грн., а висновки акту перевірки ДПІ у м. Євпаторія від 29.08.2012 № 1279/17-02 про заниження податку на доходи в сумі 21873,75 грн. та заниження суми податку на додану вартість на суму 35608 грн. не підтверджується.
З огляду на зазначене, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, що висновки податкового органу, викладені в Акті перевірки від 25.01.2012 № 631/23-4/33848871 про порушення платником податків вимог Податкового законодавства України, не відповідають дійсним обставинам справи, внаслідок чого існують підстави для визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відповідача від № 0002211702 від 11.09.2012 та № 0002201702 від 11.09.2012 року.
Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.
Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.
Згідно статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198,205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Євпаторії АР Крим Державної податкової служби - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.05.13 у справі № 2а-10274/12/0170/28 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 14 жовтня 2013 р.
Головуючий суддя підпис М.А.Санакоєва
Судді підпис Г.М. Іщенко
підпис В.А.Омельченко
З оригіналом згідно
Головуючий суддя М.А.Санакоєва