ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №668/11459/13-а
Пров. №2-а/668/381/13
08.10.2013 р.
Суворовський районний суд м. Херсона у складі:
головуючого судді - Гаврилова Д.В.,
при секретарі - Беріл А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м.Херсоні про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Херсоні, в якому просила визнати протиправними дії Управління пенсійного фонду Україні у м. Херсоні щодо відмови у проведенні нарахування та виплаті державної соціальної допомоги у вигляді підвищення пенсії у розмірі 30% від розміру прожиткового мінімуму щодо осіб, що втратили працездатність, та зобов'язати відповідача здійснити виплату недоплаченої соціальної допомоги як «дитини війни» за період з січня 2013 року по червень 2013 року з урахуванням виплаченого.
Позовна заява мотивована тим, що позивач має статус «дитина війни». Розмір соціальної допомоги відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» становить 30% від мінімальної пенсії за віком. Мінімальна пенсія за віком, відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму щодо осіб, які втратили працездатність. Натомість відповідач всупереч вимог Закону проводить доплату їй лише 7% від мінімальної пенсії за віком.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просила суд їх задовольнити з підстав, зазначених у позовні.
Представник відповідача позов не визнала, проти його задоволення заперечувала, надала суду письмові заперечення.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши та оцінивши докази у справі у їх сукупності, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з урахуванням наступного.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.
Статтею 7 цього Закону визначено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» положення статей 5 та 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.
Зазначені положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» відповідають правовій позиції Конституційного Суду України, викладеній в рішенні від 25.01.2012 року № 3рп/2012. Зокрема, в п. 2 резолютивної частини цього Рішення встановлено, що повноваження Кабінету Міністрів України щодо розробки проекту закону про Державний бюджет України та забезпечення виконання відповідного закону пов'язані з його функціями, в тому числі щодо реалізації політики у сфері соціального захисту та в інших сферах. Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» з 01.01.2012 року підвищення до пенсії дітям війни встановлено у розмірі 7 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного законом для осіб, які втратили працездатність.
Судом встановлено, що відповідачем нарахована пенсія позивачу та регулярно проводяться відповідні виплати в повному обсязі з урахуванням вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» та вказаної Постанови Кабінету Міністрів України.
У зв'язку з чим дії відповідача вчиненні у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, виданими у межах його компетенції‚ а тому в задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Херсоні про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії даної постанови.
СуддяГаврилов Д. В.