8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 жовтня 2013 року Справа № 812/8188/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді - Ковальової Т.І.
при секретарі судового засідання - Вороніній Г.М.
за участю:
представника позивача - Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції
Головного управління Міндоходів у Луганській області - Бухорського К.П.
представника відповідача - Антрацитівського міського комунального підприємства
«Теплокомуненерго» - Шкуліпи С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 717838,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
24 вересня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 717838,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Антрацитівське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» зареєстроване виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 21.05.1996 року.
Відповідач взятий на податковий облік Антрацитівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Луганській області 09.01.1996 року та є платником податку на додану вартість.
Станом на 19.09.2013 року сума несплаченого податкового зобов'язання відповідачем з податку на додану вартість становить 717838,00 грн. за основним платежем.
Просить суд стягнути кошти Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» на суму податкового боргу з податку на додану вартість за період з 30.06.2013 року у розмірі 717838, 00 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив суд задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі, проти задоволення позовних вимог не заперечував, просив суд встановити спосіб і порядок виконання рішення шляхом розстрочення його виконання, розстрочити податковий борг в сумі 717838,00 грн. на 24 місяців зі сплатою рівними частинами щомісячно згідно графіку розстрочення.
Представник позивача в судовому засіданні проти клопотання представника відповідача про розстрочення податкового боргу в сумі 717838,00 грн. не заперечував.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Судом встановлено, що Антрацитівське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» зареєстроване в якості юридичної особи виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 21.05.1996 року, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР - 13791200000000481 (а.с.30).
Антрацитівське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» є юридичною особою з організаційно - правовою формою - комунальне підприємство, що підтверджується довідкою управління статистики у м. Антрацит Луганської області № 320746 від 15.09.2011 року (а.с.28,29).
Відповідач взятий на податковий облік Антрацитівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Луганській області 09.01.1996 року за № 29, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 15.09.2011 року № 471 та є платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва № 16146474 від 11.07.2003 року (а.с.26,27).
Антрацитівським міським комунальним підприємством «Теплокомуненерго» було подано до Антрацитівської ОДПІ :
- податкову декларацію з ПДВ № 9036786264 від 20.05.2013 року за травень 2013 року на суму 341084,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ № 9041290739 від 11.07.2013 року у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2013 року на суму 604,00 грн. та 18,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ №9042194751 від 15.07.2013 року у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за травень 2013 року на суму 250000,00 грн. та 7500,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ № 9042215740 від 15.07.2013 року, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2013 року на суму 43117,00 грн. та 1294,00 грн.;
- податкову декларацію з ПДВ № 9044088394 від 22.07.2013 року за червень 2013 року на суму 1414,00 грн.;
- податкову декларацію з ПДВ № 9051865831 від 20.08.2013 року за липень 2013 року на суму 72807,00 грн. (а.с.8-22).
Станом на 19.09.2013 року сума несплаченого податкового зобов'язання відповідачем з податку на додану вартість становить 717838,00 грн., у тому числі за основним платежем 717838,00 грн. (а.с.6,7).
Боржнику направлено дві податкові вимоги : № 1\22 від 05.10.2001 року та друга податкова вимога № 2/189 від 08.11.2001 року, які були вручені посадовій особі платника податків згідно вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.00 № 2181 - ІІІ (а.с.23).
Згідно п.п. 14.1.156 п.14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.2 ст. 57 Податкового кодексу України у разі, коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1. ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.
У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:
а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;
б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Боржнику направлено дві податкові вимоги : № 1\22 від 05.10.2001 року та друга податкова вимога № 2/189 від 08.11.2001 року, які були вручені посадовій особі платника податків згідно вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.00 № 2181 - ІІІ (а.с.23). Тобто 60 днів з моменту надіслання (вручення) минуло, відповідачем вищезазначені вимоги не оскаржені, не скасовані та є такими, що підлягають виконанню.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).
Сума податкового боргу відповідачем добровільно не сплачена.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі, про що зазначив у письмовому зверненні до суду.
В силу ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
У частинах 3, 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
З урахуванням клопотання відповідача та відсутністю заперечень позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання даного судового рішення шляхом розстрочення Антрацитівському міському комунальному підприємству «Теплокомуненерго» сплати заборгованості з податку на додану вартість в сумі 717838,00 грн. строком на двадцять чотири місяці, шляхом сплати податкового боргу рівними частинами щомісячно, починаючи з листопада 2013 року по вересень 2015 року включно по 29909,91 грн., листопад 2015 року - 29910,07 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 717838,00 грн., - задовольнити.
Стягнути з Антрацитівського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника на суму податкового боргу з податку на додану вартість за період з 30.06.2013 року по 19.09.2013 року у розмірі 717838, 00 грн. (сімсот сімнадцять тисяч вісімсот тридцять вісім гривень) на користь Державного бюджету України на р\р 31114029700010, код платежу 14010100, отримувач : Антрацитівське УД КСУ Луганської області, код отримувача 37983403, банк : ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013.
Розстрочити Антрацитівському міському комунальному підприємству «Теплокомуненерго» сплату заборгованості з податку на додану вартість в сумі 717838,00 грн. (сімсот сімнадцять тисяч вісімсот тридцять вісім гривень) строком на двадцять чотири місяці, шляхом сплати податкового боргу рівними частинами щомісячно, починаючи з листопада 2013 року по вересень 2015 року включно по 29909,91 грн. (двадцять дев'ять тисяч дев'ятсот дев'ять гривень 91 коп.), листопад 2015 року - 29910,07 грн.( двадцять дев'ять тисяч дев'ятсот десять гривень 07 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 14 жовтня 2013 року.
Суддя Т.І. Ковальова