ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
08 жовтня 2013 року № 826/15838/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Престиж-94"
до
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору
Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного
управління Міндоходів у м. Києві
Головне управління державної казначейської служби України в м. Києві
про
визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, зокрема, зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Як видно з позовної заяви, позивачем викладено зміст позовних вимог до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві та до Головного управління державної казначейської служби України в м. Києві, проте в якості відповідача зазначено лише податковий орган, натомість казначейську службу зазначено у якості третьої особи, з урахуванням чого суд приходить до висновку про невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Разом з тим, за змістом ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Також до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як видно з матеріалів справи, позивачем не додано до позову копії всіх документів, що приєднані до нього, для направлення їх відповідачу та третій особі, а саме: статуту ТОВ "Престиж-94", зареєстрованого 23.06.2011 за № 10731450000020934 та додатку № 2 до протоколу № 1-2011.
Водночас, з матеріалів справи видно, що позивачем додано до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору у розмірі 926,15 грн., що фактично є сплатою за майнові вимоги.
Враховуючи викладене, а також те, що позивачем заявлено вимоги немайнового та майнового характеру, при цьому до позовної заяви додано документ про сплату судового збору лише за майнові вимоги, а документу про сплату судового збору за немайнові вимоги до позовної заяви не додано, суд приходить до висновку про порушення позивачем вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані судом недоліки повинні бути усунені шляхом сплати судового збору у розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір", уточнення суб'єктного складу позовної заяви або позовних вимог та подання до суду відповідних документів згідно з положеннями ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу необхідно усунути вказані у мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання відповідних документів до суду, протягом трьох днів з моменту отримання даної ухвали.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя К.С. Пащенко