КОПІЯ
УХВАЛА
09 жовтня 2013 р. 804/13281/13-а
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Горбалінський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову приватного підприємства «АРХ-ІОН» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області про скасування постанови № КР-40-10 про накладення штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
08.10.2013 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява приватного підприємства «АРХ-ІОН» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області про скасування постанови № КР-40-10 про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності в розмірі 103 230,00 грн.
Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, а ч. 3 ст. 106 встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Перевіривши на відповідність вимогам ст. 106 КАС України позовної заяви приватного підприємства «АРХ-ІОН» суд зазначає наступне.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем заявлено вимогу про скасування постанови про накладення штрафу в розмірі 103 230,00 грн.
До позовної заяви додано платіжне доручення № 124 від 03.10.2013 року, згідно якої позивачем сплачено судовий збір у розмірі 35,00 грн. за подання адміністративного позову.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних осіб чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. При цьому окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Згідно статті 1 вказаного Закону судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Статтею 2 цього Закону передбачено, що платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Розмір ставок судового збору визначається відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору за подання позовної заяви до адміністративного суду визначаються відповідно до закону, та складають: з позовних заяв майнового характеру 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; з позовних заяв немайнового характеру 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Оскільки, позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору в розмірі, визначеному законодавством, а саме - відсутні докази сплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, суд вважає, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву приватного підприємства «АРХ-ІОН» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області про скасування постанови № КР-40-10 про накладення штрафу - залишити без руху.
Позивачеві в строк до 11 листопада 2013 р. усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати до суду документ, що підтверджує факт сплати судового збору за позовні вимоги майнового характеру, сплативши за наступними реквізитам:
Отримувач: УДКСУ у Красногвардійському р-ні м. Дніпропетровська, Дніпропетровської обл.
Код ЄДРПОУ(отримувача): 37989253
Рахунок: 31210206784008 за кодом бюджетної класифікації 22030001
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
МФО: 805012
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) В.В. Горбалінський З оригіналом згідно Ухвала не набрала законної сили станом на 09.10.2013 року Суддя В.В. Горбалінський