Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
07 жовтня 2013 року справа № 814/3891/13-а
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Марич Є. В. розглянув у порядку письмового провадження справу за
адміністративним позовомНовоодеського районного центру зайнятості, вул. Леніна, 214, м. Нова Одеса, Миколаївська область, 56602
до ОСОБА_1, АДРЕСА_1
простягнення надміру сплачених коштів у сумі 5 653,00 грн
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Новоодеський районний центр зайнятості, звернувся до суду з позовом до відповідача, ОСОБА_1, про стягнення надміру сплачених коштів у сумі 5 653,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що відповідач звернувся до районного центру зайнятості із заявою про надання йому допомоги у працевлаштуванні, внаслідок чого, йому було надано статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю, однак, на момент його реєстрації у службі зайнятості він належав до зайнятого населення, тому не мав законного права на одержання соціальної допомоги по безробіттю.
Позивач в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення суду не подав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
З врахуванням положень частини 4 та 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Суд дослідив матеріали і обставини справи, якими обгрутовуються позовні вимоги, і встановив наступне.
Відповідно до пунктів 5-6 частини 2 статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року N 1533-III (далі - Закон N 1533-III) районні центри зайнятості контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, а також представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
Статтею 7 зазначеного вище закону встановлено, що видами забезпечення за цим Законом є, зокрема, допомога по безробіттю.
06.09.2012 до центру зайнятості звернувся відповідач з метою надання йому допомоги у працевлаштуванні.
13.09.2012 відповідач подав до центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, в якій зазначив, зокрема, що в даний час не має інших передбачених законодавством доходів (акр. справи 23). Крім того, у пам'ятці про права та обов'язки останній зазначив, що не проходить професійну підготовку (арк. справи 9).
В подальшому, позивачем було встановлено, що відповідач з 01.09.2012 по 27.06.2013 навчався в навчальному закладі на денній формі навчання за бюджетним замовленням, що підтверджується листом відокремленого підрозділу "Миколаївське професійно-технічне училище «Морехідна школа»" Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного від 05.07.2013 № 35-02-07/159, витягом з наказу від 31.08.2012 № 35-06-02/01 (арк. справи 10, 11).
07.03.2013 відповідача було знято з обліку, що підтверджується витягом із наказів (арк. справи 8).
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 31 Закону N 1533-III виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
За змістом частини 1 статті 34 Закону N 1533-III Фонд має право стягувати відповідно до закону кошти Фонду, виплачені особам, зареєстрованим як безробітні, у вигляді матеріального забезпечення на випадок безробіття та витрачені на надання соціальних послуг безробітним у разі встановлення факту їх отримання на підставі недостовірних відомостей, поданих особою.
Відповідно до положень частини 2 та 3 статті 36 Закону N 1533-III застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. У разі виїзду особи, зареєстрованої в установленому порядку як безробітна, за межі України з метою працевлаштування чи здійснення іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, така особа зобов'язана повідомити про це державну службу зайнятості.
Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
У зв'язку із вказаними обставинами позивач надіслав на адресу відповідача лист-претензію від 09.07.2013 № 03-1014/03 про необхідність сплати 6353, 25 грн за період з 13.09.2012 по 07.03.2013 (арк. справи 14).
Проте, відповідач добровільно повернув лише 700, 25 грн (арк. справи 25), тому станом на час розгляду справи сума до сплати становить 5653, 00 грн.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 Кодексу.
Згідно із статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, заперечення на позов або доказів погашення боргу суду не подав.
З огляду на зазначене вище, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та їх належить задовольнити.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 11, 71, 128, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Новоодеського районного центру зайнятості (код за ЄДРПОУ 20902972) р/р 37174001000482 у ГУДКСУ в Миколаївській області, МФО 826013 нараховану та виплачену допомогу по безробіттю в сумі 5 653 грн (п'ять тисяч шістсот п'ятдесят три гривні).
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду.
Суддя Є. В. Марич