Постанова № 34017388, 20.09.2013, Новоайдарський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
20.09.2013
Номер справи
419/730/13-а
Номер документу
34017388
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 419/730/13-а

Провадження № 2-а/419/28/2013

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 вересня 2013 року смт. Новоайдар

Новоайдарський районний суд Луганської області у складі :

головуючого - судді Мальченко І.В.,

при секретарі - Свистула О.М.,

за участю позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Суворової К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Новоайдар адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Новоадарському районі Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з даним позовом, вказуючи про те, що він є пенсіонером та отримує пенсію за віком з 18 травня 2011 року за Законом України «Про зайнятість населення».

03 травня 2013 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перехід на пенсію за Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», оскільки він працював на виборній посаді в органах місцевого самоврядування протягом двох повних скликань, починаючи зі скликання 1990 року, на посаді голови виконавчого комітету Гречишкинської сільської Ради.

10 травня 2013 року відповідач відмовив ОСОБА_1 в задоволенні його заяви, посилаючись на те, що він, працюючи на посаді голови Гречишкинської сільської Ради, має стаж 07 років 11 місяців 18 днів, що є меншим зазначених у Законі восьми років, в зв'язку із чим вважає, що позивач не відбув на посаді двох повних скликань, а тому вважає, що підстави для перерахунку пенсії відсутні.

Позивач вважає відмову Управління Пенсійного фонду неправомірною, посилаючись на ч.8 ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», відповідно до якої посадовим особам місцевого самоврядування призначається пенсія відповідно до цього закону, якщо вони працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування, зокрема, протягом двох повних скликань.

На підставі викладеного позивач просить визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі протиправними та зобов'язати Управління превести йому перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» з 03.05.2013 року.

В судовому засіданні позивач уточнив позовні вимоги в повному обсязі, наполягав на їх задоволенні.

Представник відповідача позов не визнав, та просить відмовити в позові в повному обсязі, вказуючи, що позивач перебуває на обліку в Управлінні ПФУ та отримує пенсію за віком з 18 травня 2011 року за Законом України «Про зайнятість населення».

Управлінням Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі було відмовлено в задоволенні вимог позивача про перерахунок пенсії через те, що ОСОБА_1, працюючи головою Гречишкинської сільської ради, має стаж роботи меншим за 8 років, як про те зазначено у Законі України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Суд, вислухавши позивача, представника відповідача, дослідивши пенсійні справи, дійшов висновку про наступне.

Згідно наданої пенсійної справи на ім'я ОСОБА_1, яка була досліджена в судовому засіданні, позивачу призначена та виплачується пенсія за віком з 18 травня 2011 року за Законом України «Про зайнятість населення».

03 травня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача за заявою про перехід на інший вид пенсії - за Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Управління Пенсійного фонду України в Новайдарському районі за листом від 10 травня 2013 року повідомило про відсутність підстав для переходу на зазначений позивачем вид пенсії, пояснивши, що ця норма закону може бути застосована лише до посадових осіб, які відпрацювали в органах місцевого самоврядування на виборних посадах протягом восьми років, тоді як позивач відпрацював 7 років 11 місяців 18 днів та, на думку відповідача, не відпрацював протягом двох повних скликань.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до записів в трудовій книжці, позивач працював на посаді голови Гречишкинської сільської ради народних депутатів Новоайдарського району Луганської області: 19 квітня 1990 року обраний головою виконавчого комітету, 07 квітня 1998 року - звільнений з даної посади за рішенням І сесії Гречишкинської сільради від 07 квітня 1998 року, в зв'язку зі сплиненням строку повноважень (а.с. 6).

Відповідно до ст.3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посадами в органах місцевого самоврядування є, зокрема, виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою.

Таким чином, Гречишкинська сільська рада народних депутатів Новоайдарського району у зазначений період була органом місцевого самоврядування, бо обиралась місцевою громадою, а не призначалась централізовано, відповідно, посада голови сільської ради - виборною посадою.

Згідно ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше, або протягом повних двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 року, за винятком припинення повноважень з причин, визначених статтею 78, пунктами 2,3,4 частини першої, частиною другою статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пунктами 1, 2, 6 частини першої і пунктом 1 частини другої статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", за наявності страхового стажу необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається пенсія відповідно до цього Закону незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії. У цих випадках пенсія обчислюється у порядку, передбаченому для державних службовців, із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, за останньою займаною виборною посадою на день призначення пенсії.

Положення ч.8 ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» свідчать про те, що для призначення пенсії відповідно до цього Закону, особа повинна мати статус посадової особи органу місцевого самоврядування та наявність страхового стажу необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.

Разом з тим, ч.8 ст.21 даного Закону встановлено, що пенсія обчислюється у порядку, передбаченому для державних службовців, із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, за останньою займаною виборною посадою на день призначення пенсії.

Відповідно до п.2 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» дія Закону України "Про державну службу" поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.

Статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» встановлено порядок і умови перерахунку пенсії державним службовцям, якою, зокрема передбачено, що у зв'язку із набуттям права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Тобто, підставою для перерахунку раніше призначеної пенсії є набуття права особою на пенсію за цим Законом і законодавством не встановлено залежності права та такий перерахунок від часу досягнення особою пенсійного віку, оскільки в даному випадку йдеться про перерахунок, а не призначення пенсії.

Суд вважає встановленим, що на час призначення пенсії - 18 травня 2011 року, позивачу виповнилось 59 років 4 місяці 17 днів, позивач має 39 років 10 місяців 10 днів загального трудового стажу, з них 10 років 4 місяці 26 днів - стажу державної служби та в органах місцевого самоврядування, що дає суду підстави вважати, що позивач працював на виборній посаді протягом двох повних скликань, а пенсійного віку досяг під час дії Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_1 має право на пенсію за Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

За вимогами ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на іншій здійснюється з дня подання заяви.

А тому, суд приходить до висновку про обґрунтованість доводів позивача щодо наявності у нього права на перерахунок пенсій за документами пенсійних справ за станом на час звернення за перерахунком, а порушене право підлягає судовому захисту.

Таким чином відповідач повинен зробити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 03 травня 2013 року.

Керуючись ст.ст. 6-12,14,18,19,23,41,42,70,71,79,122,159-163 КАС України, ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Уточнений адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання переведення на інший вид пенсії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області щодо відмови перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - неправомірними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» з 03 травня 2013 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду за правилами визначеними ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В.Мальченко