ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 жовтня 2013 року № 826/11163/13-а
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І,
відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Київського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення коштів у розмірі 625,30 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів у розмірі 625,30 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.07.2013 р., відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, суддею Добрянською Я.І. було відкрито скорочене провадження у справі № 826/11163/13-а та запропоновано відповідачу у строк до 02.08.2013 року або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі № 826/11163/13-а була 19.07.2013 р. скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу відповідача, зазначену у адресні частині адміністративного позову та підтверджується матеріалами справи, а саме: 003067, АДРЕСА_1.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Однак, судова кореспонденція, яка скеровувалася відповідачу на адресу, що підтверджується даними матеріалами справи, була 20.08.2013 р. повернута до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Таким чином, ні станом на 02.08.2013 р., ні станом на час розгляду справи по суті 07.10.2013 р., жодних заперечень на позовну заяву та/або заяв чи клопотань від відповідача до суду не надходило.
Згідно вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Таким чином, розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 05.04.2013 р. звернувся до Солом'янського районного центру зайнятості Київського місткого центру зайнятості із заявою про надання йому статусу безробітного, в якій зазначив, що він не зареєстрований як фізична особа - підприємець, а 12.04.2013 р. звернувся із заявою про призначення виплати допомоги по безробіттю.
Наказом Солом'янського районного центру зайнятості від 09.04.2013 р. за № НТ 13004091, ОСОБА_1 на підставі заяви був наданий статус безробітного, а також наказом від 12.04.2013 р. за № НТ 130412 була призначена допомога по безробіттю з 12.04.2013 р., у відповідності до ч. 2 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» та ч. 3 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Солом'янським районним центром зайнятості 21.05.2013р. була отримана довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідно до якої в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців записів про проведення реєстраційних дій стосовно ОСОБА_1 не знайдено. Однак, оскільки Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців знаходиться у стані формування, то інформація про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстрованих до 01.07.2004 р. та не включених до ЄДР отримується в органі виконавчої влади, в якому проводилась державна реєстрація. Тому, державним реєстратором до довідки з ЄДР додано лист № 1949/06 від 08.05.2013 р. відповідно до якого встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець Жовтневою районною в м. Києві державною адміністрацією 04.02.2000 р. та документи щодо проведення припинення зазначеної фізичної особи до органу державної реєстрації не подавались. Згідно ч. З ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців відсутній запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ОСОБА_1
Відповідно до ч. З ст. З Закону України «Про зайнятість населення» зайнятість населення забезпечується шляхом встановлення відносин, що регламентуються трудовими договорами (контрактами), провадження підприємницької та інших видів діяльності, не заборонених законом. П. 1 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.
Згідно з ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ч. З ст. 44 Закону України «Про зайнятість населення» відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
Згідно вищевикладеного, фізичні особи - підприємці є зайнятими особами, а отже не можуть бути визнані безробітними і отримувати допомогу по безробіттю.
Отже, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості гр. ОСОБА_1 приховав свій статус підприємця, чим порушив норми ч. 2 ст. 36 Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Згідно з ч. З ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.
Таким чином, згідно довідки розрахунку № 4764 від 09.07.2013р. ОСОБА_1 була нарахована допомога по безробіттю за період з 12.04.2013р. по 16.05.2013 р. в сумі 625,30 грн., яка підлягає поверненню.
Солом'янський районний центр зайнятості 03.06.2013 р. ознайомив гр. ОСОБА_1 з повідомленням № 3514 від 21.05.2013 р., про добровільне повернення коштів у розмірі 625,30 грн. на протязі 15 календарних днів після отримання повідомлення, однак кошти на даний час не повернуто.
Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Згідно п. 2 ст. 12 цього ж закону, функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Несплата вищевказаної суми наносить суттєвої шкоди державі, так як перешкоджає в повному обсязі Київському міському центру зайнятості забезпечувати соціальний захист громадян шляхом виплати допомоги по безробіттю та матеріальну допомогу у передбачених законодавством випадках.
Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач (що був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в даній справі) жодних заперечень щодо стосовно даного спору суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з ОСОБА_1 коштів у сумі 625,30 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, адреса: 03067, АДРЕСА_1) на користь Київського міського центру зайнятості кошти у розмірі 625 грн. 30 коп. (шістсот двадцять п'ять грн. 30 коп.)
Стягувач - Київський міський центр зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 ГУДКУ м. Києва, МФО 820019, код ЄДРПОУ 03491091).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська