8.1.5
УХВАЛА
07 жовтня 2013 року Справа № 812/4733/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Цицюри О.О.,
при секретарі судового засідання: Запорожцевій І.В.,
за участю представників сторін:
позивач: не прибув,
відповідач: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про зміну порядку та способу виконання рішення суду шляхом розстрочення податкового боргу у справі за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м.Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про стягнення заборгованості в сумі 1118955,08 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
25 вересня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про зміну порядку та способу виконання рішення суду від 03.06.2013 у справі № 812/4733/13-а за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м.Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про стягнення заборгованості в сумі 1118955,08 грн. шляхом розстрочення виконання вказаного судового рішення.
В обґрунтування заяви про розстрочення виконання судового рішення зазначено, що ПАТ «Лисичанськвугілля» є планово-збитковим підприємством, яке отримує державну підтримку на собівартість. Фактична собівартість на 1 тону вугільної продукції складає 4820,43 грн., при плановій 2415,56 грн., що перевищує планову у сумі 2404,87 грн. Недостатність власних обігових коштів складає 1009583 тис.грн. Станом на 01.07.2013 податкова заборгованість складає 9704,0 тис.грн. За період півріччя 2013 року нараховано податків у сумі 32385 тис.грн., а сплачено до бюджету 2873 тис.грн., відсоток сплати складає 8,9%, а згідно п. 87.9 ст.87 ПК України, податковий орган зарахував сплачені суми в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення. Таким чином, наявність податкового боргу за попередні періоди, призводить до постійного та безперервного процесу збільшення податкового боргу за рахунок пені та штрафних санкцій.
ПАТ «Лисичанськвугілля» має кредиторську заборгованість до Пенсійного фонду та інших фондів соціального страхування станом на 01.07.2013 у сумі 184136 тис.грн., з яких: єдиний внесок - 43774,0 тис.грн.; Пенсійний фонд - 1385,0 тис.грн.; Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві - 13716,0 тис.грн.; страхування на випадок безробіття - 1665,0 тис.грн.; відшкодування пільгових пенсій - 114431,0 тис.грн.; штрафи і пені до єдиного внеску - 3844,0 тис.грн.; штрафи і пені до Пенсійного фонду - 229,0 тис.грн.; штрафи і пені по фондам соц. страхування - 5092,0 тис.грн.
ПАТ «Лисичанськвугілля» не зможе здійснювати поточні платежі єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, оскільки це зробить неможливим здійснення планових закупівель обладнання та засобів індивідуального захисту працівників для нормального функціонування підприємств з видобутку вугілля, а також ускладнить виплату заробітної плати у повному обсязі працівникам, що є першочерговою задачею для підприємств вугільної промисловості.
У зв'язку з чим, ПАТ «Лисичанськвугілля» просить задовольнити заявлене клопотання у повному обсязі.
Представник заявника у судове засідання не прибув, про дату, час і місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, надав суду клопотання про розгляд заяви без його участі.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, надав суду клопотання про розгляд заяви без його участі. Крім того надав суду відзив на заяву в якому не заперечував проти задоволення заяви про зміну порядку та способу виконання рішення суду.
Дослідивши заяву про зміну порядку та способу виконання рішення суду та матеріали справи, суд приходить до такого.
Постанова Луганського окружного адміністративного суду від 03.06.2013 про задоволення позовних вимог Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби України до Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про стягнення заборгованості в сумі 1 118 955,08 грн. сторонами оскаржена не була та набрала законної сили.
Згідно зі ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, який видав виконавчий документ, із поданням, а сторона виконавчого провадження із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може розглянуто також за ініціативою суду. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з викликом заявника та осіб, які беруть участь у справі і у виняткових випадках може відстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 «Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження» при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст.263 КАС України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).
Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.
Крім того, при вирішенні даної заяви, суд вважає за необхідне зазначити, що заявником повинно також бути зазначено економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення зазначеного боргу внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління чи збутом такого заявника.
В даному випадку такі події у заявника відсутні.
Посилання на тяжке фінансове становище, як на підставу для розстрочення виконання судового рішення, судом до уваги не беруться, оскільки, на думку суду, не є винятковою обставиною, у розумінні ст.263 КАС України.
Доказів наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, заявником до суду не надано.
Враховуючи, що тільки у винятковому випадку, залежно від обставин справи суд має розстрочити виконання рішення, приймаючи до уваги недоведеність заявником необхідності надати розстрочку виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03.06.2013, неможливості виконати рішення у встановлений законом строк, суд, керуючись ст.263 КАС України,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про зміну порядку та способу виконання рішення суду шляхом розстрочення податкового боргу у справі за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м.Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про стягнення заборгованості в сумі 1118955,08 грн. відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя О.О. Цицюра