Постанова № 33984263, 01.10.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
01.10.2013
Номер справи
801/7199/13-а
Номер документу
33984263
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ЕВПАТОРІЙСЬКА КЕЧ РАЙОНУ
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 жовтня 2013 р. Справа №801/7199/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря судового засідання Магері М.В., представника позивача Малежик Н.В., представника відповідача - Котлярової О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Євпаторійської квартирно - експлуатаційної частини району до Євпаторійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим про скасування податкових повідомлень - рішень,

В С Т А Н О В И В:

Євпаторійська квартирно - експлуатаційна частина району звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до ДПІ у Чорноморському районі АР Крим ДПС, в якому просила скасувати акт камеральної перевірки по своєчасності сплати податкових зобов'язань з податку на землю № 405/15-3/07786127 від 27.09.2012 року та прийняті на його підставі податкові повідомлення - рішення про застосування штрафних санкцій від 08.10.2012 року № 0001341503; № 0001361503 та № 0001351503 як такі, що суперечать вимогам діючого законодавства.

Ухвалою суду від 26.07.2013 року позов Євпаторійської квартирно - експлуатаційної частини району в частині вимог про скасування акту камеральної перевірки було залишено без розгляду.

Ухвалою суду від 25.09.2013 року провадження у справі за позовом Євпаторійської квартирно - експлуатаційної частини району в частині вимог про скасування податкового повідомлення - рішення № 0001341503 від 08 жовтня 2012 року було закрито.

Позовні вимоги щодо визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень № 0001361503 та № 0001351503 від 08.10.2012 року мотивовані тим, що ДПІ у Чорноморському районі було проведено камеральну перевірку позивача, в ході якої було виявлено порушення строків сплати податкових зобов'язань з плати за землю, починаючи з 30.01.2009 року та при визначенні позивачу штрафних санкцій за це порушення відповідачем було застосовано штрафні санкції за межами граничних строків їх застосування, передбачених ст. 102 ПК України. Крім того, застосований відповідачем розмір штрафних санкцій за допущені порушення не відповідав законодавству, діючому на момент їх застосування. Також представник позивача зазначив, що узгоджені податкові зобов'язання сплачуються ними своєчасно, але зараховуються відповідачем в рахунок погашення невідомих їм платежів.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, надав письмові заперечення, в яких зазначив, що на його думку порушення податкового законодавства Євпаторійською квартирно - експлуатаційною частиною району були встановлені перевіркою відповідно до норм діючого податкового та іншого законодавства та є обґрунтованими і правомірними.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача та заперечення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, яких він повинен дотримуватись при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом встановлено, що 27.09.2012 року Державною податковою інспекцією у Чорноморському районі АР Крим ДПС було проведено камеральну перевірку своєчасності сплати Євпаторійською квартирно - експлуатаційною частиною району узгоджених податкових зобов'язань до бюджету, за результатами якої складено акт № 405/15-3/07786127 від 27.09.2012 року.

Зазначеною перевіркою було встановлено порушення позивачем п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України, яке виразилось в несвоєчасній сплаті Євпаторійською КЕЧ району узгодженої суми податкового зобов'язання з земельного податку, а саме:

- податковий борг в сумі 2047 гривен, який виник 30.01.2009 року сплачено 31.08.2009 року, тобто з затримкою на 213 днів;

- податковий борг в сумі 2522,72 гривень, який виник 02.03.2009 року сплачено 31.08.2009 року, тобто з затримкою на 182 дня;

- податковий борг в сумі 2047,02 гривень, який виник 02.03.2009 року сплачено 30.09.2009 року, тобто з затримкою на 212 днів;

- податковий борг в сумі 2522,70 гривень, який виник 30.03.2009 року сплачено 30.09.2009 року, тобто з затримкою на 184 дні;

- податковий борг в сумі 0,10 гривень, який виник 30.03.2009 року сплачено 28.10.2009 року, тобто з затримкою на 212 днів;

- податковий борг в сумі 2046,92 гривень, який виник 30.03.2009 року сплачено 30.10.2009 року, тобто з затримкою на 214 днів;

- податковий борг в сумі 2522,70 гривень, який виник 30.04.2009 року сплачено 30.10.2009 року, тобто з затримкою на 183 дні;

- податковий борг в сумі 2047,04 гривень, який виник 30.04.2009 року сплачено 30.11.2009 року, тобто з затримкою на 214 днів;

- податковий борг в сумі 2651,68 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 01.02.2010 року, тобто з затримкою на 245 днів;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 25.02.2010 року, тобто з затримкою на 269 дня;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 01.06.2009 року, сплачено 30.03.2010 року, тобто з затримкою на 302 дня;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, якій виник 01.06.2009 року, сплачено 29.04.2010 року, тобто з затримкою на 332 дні;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, якій виник 01.06.2009 року сплачено 28.05.2010 року, тобто з затримкою на 361 день;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 30.06.2010 року, тобто з затримкою на 394 дня;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 30.07.2010 року, тобто з затримкою на 424 дня;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 27.08.2010 року, тобто з затримкою на 452 дня;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 30.09.2010 року, тобто з затримкою на 486 днів;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 28.10.2010 року, тобто з затримкою на 514 днів;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 29.11.2010 року, тобто з затримкою на 546 днів;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 27.12.2010 року, тобто з затримкою на 574 дня;

- податковий борг в сумі 1916,83 гривень, який виник 01.06.2009 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 1122 дня;

- податковий борг в сумі 4569,71 гривень, який виник 30.06.2009 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 1093 днів;

- податковий борг в сумі 4569,71 гривень, який виник 30.07.2009 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 1063 днів;

- податковий борг в сумі 4569,71 гривень, який виник 31.08.2009 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 1031 днів;

- податковий борг в сумі 4569,71 гривень, який виник 30.09.2009 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 1001 днів;

- податковий борг в сумі 4569,71 гривень, який виник 30.10.2009 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 971 день;

- податковий борг в сумі 4569,71 гривень, який виник 30.11.2009 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 940 днів;

- податковий борг в сумі 4569,71 гривень, який виник 30.12.2009 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 910 днів;

- податковий борг в сумі 4569,71 гривень, який виник 01.02.2010 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 877 днів;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 30.03.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 483 дні;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 30.03.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 455 днів;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 30.04.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 424 дні;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 30.05.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 394 дні;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 30.06.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 363 дні;

- податковий борг в сумі 0,12 гривень, який виник 30.07.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 333 днів;

- податковий борг в сумі 10,46 гривень, який виник 30.07.2011 року, сплачений 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 333 днів;

- податковий борг в сумі 12,19 гривень, який виник 30.08.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 302 дні;

- податковий борг в сумі 12,19 гривень, який виник 30.09.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 271 день;

- податковий борг в сумі 12,19 гривень, який виник 30.10.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 241 день;

- податковий борг ви сумі 12,19 гривень, який виник 30.11.2011 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 210 днів;

- податковий борг в сумі 12,19 гривень, який виник 30.12.2011 року сплачений 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 180 днів;

- податковий борг в сумі 12,15 гривень, який виник 30.01.2011 року сплачений 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 149 днів;

- податковий борг в сумі 61,13 гривень, який виник 01.03.2012 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 118 днів;

- податковий борг в сумі 61,13 гривень, який виник 30.03.2012 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 89 днів;

- податковий борг в сумі 61,13 гривень, який виник 30.04.2012 року сплачено 27.06.2012 року, тобто з затримкою на 58 днів.

На підставі цих встановлених під час проведення перевірки порушень та на підставі ст.. 126 Податкового Кодексу України, 08.10.2012 року ДПІ у Чорноморському районі АР Крим ДПС були винесені податкові повідомлення - рішення:

- № 0001361503, яким за затримку на 1122 календарних днів суми грошового зобов'язання в розмірі 38742,18 гривень Євпаторійську КЕЧ району зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% в сумі 7748,36 гривень (а.с. 5);

- № 0001351503, яким за затримку на 574 календарних днів суми грошового зобов'язання в розмірі 18409,20 гривень, Євпаторійську КЕЧ району зобов'язано сплатити штраф в сумі 9204,60 гривень (що складає 50% від суми грошового зобов'язання) (а.с. 6).

Виходячи з доданого до акту перевірки розрахунку штрафних санкцій, сума штрафу у розмірі 9204,60 гривень, виходячи зі ставки - 50% була нарахована позивачу за порушення граничних строків погашення податкових зобов'язань з плати за землю за період виникнення - з 30.01.2009 року по 01.06.2009 рік.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(якій був діючим на час цих правовідносин) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування" було встановлено, що платники податків були зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України (якій набув чинності 01.01.2011 року), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку до 2011 року були передбачені Законом України "Про плату за землю" від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону (що діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості в 2009 році) використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України "Про плату за землю" сплачують земельний податок.

Статтею 17 цього Закону було передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податкові декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

З 01.01.2011 року порядок, підстави та строки сплати земельного податку та податку з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності передбачені Податковим кодексом України.

Пунктом 285.1 статті 285 Податкового кодексу України передбачено, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Згідно з 286.2. ст.. 86 Податкового кодексу України Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно із п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Статтею 17 (п.п.17.1.7.) Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181, якій був діючим до 01.01.2011 року було передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Як випливає з Рішення Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року

№ 1/99-рп, частину першу статті 58 Конституції України щодо дії нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Відповідно, правомірність поведінки особи, зокрема, дотримання нею норм податкового законодавства, слід визначати із застосуванням законодавства, яке діяло на момент вчинення відповідних дій або бездіяльності такої особи.

При цьому заходи відповідальності, які можуть бути застосовані до особи - порушника, слід визначати на підставі законодавства, яке є чинним на момент виявлення та застосування відповідних санкцій.

Як слідує з матеріалів справи, несвоєчасну сплату позивачем його податкових зобов'язань з плати за землю в 2009-2010 роках відповідачем було виявлено 27.09.2012 року, під час проведення камеральної перевірки, а податкове повідомлення - рішення за результатами цієї перевірки винесене 08 жовтня 2012 року, тобто коли норми Закону № 2181 вже втратили чинність.

Станом на 01 січня 2011 року набув чинність Податковий Кодекс України, згідно з п. 126.1 ст. 126 якого передбачено, що, у разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Тобто, такого розміру штрафних санкцій як 50%, який був застосований до позивача податковим повідомленням - рішенням № 0001351503 від 08.10.2012 року взагалі не було передбачено діючим на час його винесення законодавством, а тому застосування цього розміру штрафних санкцій є протиправним.

Що стосується податкового повідомлення - рішення № 0001361503 від 08.10.2012 року, то ним застосовано до позивача штрафну санкцію за затримку сплати грошового зобов'язання на 1122 календарних днів.

В той же час, згідно з п.п. 15.1.1. п. 15.1 ст. 15 Закону України № 2181, за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

На момент проведення відповідачем перевірки позивача набув чинності Податковий Кодекс України, п. 102.1 ст. 102 ПК України якого також передбачено, що контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Як вбачається з розрахунку штрафних санкцій, частково відповідачем в жовтні 2012 року застосовані до позивача штрафні санкції за несвоєчасну сплату грошових зобов'язань, яке мале місце до жовтня 2009 року, а також зарахування 27 червня 2012 року коштів в рахунок сплати податкового боргу, що виник 01.06.2009 року, тобто поза межами 1095 днів, а тому визначення цих штрафних санкцій відповідачем за межами граничних строків, наданих законодавством контролюючому органу для самостійного визначення суми грошових зобов'язань також є протиправним.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд неодноразово пропонував відповідачу, в обґрунтування правомірності прийнятих ним рішень, надати докази наявності у позивача узгодженого податкового боргу та в якій сумі, в рахунок сплати якого протягом 2009-2012 років зараховувались оплати, що здійснювались КЕЧ району за іншими призначеннями платежів, але жодних належних та допустимих доказів цього в розумінні ст. 70 КАС України суду надано не було, а тому достовірно встановити, в якій сумі в межах 1095 днів у позивача існував узгоджений податковий борг, в рахунок якого відповідачем зараховувались платежі та відповідно були нараховані штрафні санкції за його несвоєчасну сплату, за відсутності відповідних пояснень та доказів з боку відповідача неможливо, у зв'язку з чим винесені ДПІ податкові повідомлення - рішення підлягають скасуванню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень.

Оскільки позивач просить лише скасувати винесені ДПІ у Чорноморському районі податкові повідомлення - рішення, суд вважає необхідним відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України вийти за межі позовних вимог та визнати їх протиправними та скасувати.

В судовому засіданні 01.10.2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У повному обсязі постанову складено 07.10.2013 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Євпаторійської квартирно - експлуатаційної частини району - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення, винесені 08.10.2012 року ДПІ у Чорноморському районі АР Крим ДПС № 0001361503 про визначення штрафних санкцій в сумі 7748,36 гривень та № 0001351503 про визначення штрафних санкцій в сумі 9204,60 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ю.С. Кононова