Ухвала суду № 33980819, 14.02.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.02.2013
Номер справи
822/844/13-а
Номер документу
33980819
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/844/13-а

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

14 лютого 2013 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Фелонюк Д.Л., ознайомившись з позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Транс 2004" до Управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому про скасування вимоги від 06.02.2013 року № Ю 77,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Транс 2004" звернулось в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому про скасування вимоги про сплату боргу №Ю 77 від 06.02.2013 року.

Нормами ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначені вимоги щодо позовної заяви, зокрема, п.6 ч.1 - у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших матеріалів, що додаються; ч.3 - до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати; ч.5 - одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Згідно ст.56 КАС України законними представниками органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Згідно ст.58 КАС України повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану посаду.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій, платежів, тощо, є майновою.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Оскільки предметом даного спору є вимоги майнового характеру, тому судовий збір має бути сплачений позивачем за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру.

Оглядом даної позовної заяви та доданих до неї матеріалів, встановлено, що адміністративний позов підписано директором товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Транс 2004" ОСОБА_1, при цьому не подано документ, що підтверджує повноваження останнього; не додано документу про сплату судового збору за вимогу майнового характеру; до позовної заяви не додано копій всіх документів, що приєднуються до неї відповідно до кількості відповідачів, про що складено відповідний акт від 13.02.2013 року.

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків відповідно до кількості відповідачів.

За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 27 лютого 2013 шляхом подання: документів, що підтверджують займану посаду особи, яка підписала адміністративний позов; копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів; доказу сплати судового збору за вимогу майнового характеру або обґрунтування підстав звільнення від його сплати.

Керуючись ст.ст. 106, 108, 165 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Транс 2004" до Управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому про скасування вимоги від 06.02.2013 року № Ю 77, залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 27 лютого 2013 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк