Копія
Справа № 2270/6095/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 жовтня 2012 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіНіколайчука М.Є. при секретарі Горячій Д.Л. за участі:представників сторінрозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до КП "Хмельницький комбінат будівельних матеріалів" про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області звернулася в суд з позовом до КП «Хмельницький комбінат будівельних матеріалів» про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях в сумі 1700,0 грн. за порушення законодавства на автомобільному транспорті.
В обгрунтування позовних вимог позивач вказує, що відповідач надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме без паспорта автобусного маршруту.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила суд їх задовольнити, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини.
Представники відповідача проти позову заперечили, зазначивши, що паспорт автобусного маршруту був розроблений 24 лютого 2012 року та на момент складення акту перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт він знаходився на погодженні в начальника ВОДР УДАІ УМВС України в Хмельницькій області.
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 13 березня 2012 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області було здійснено перевірку дотримання законодавства про автомобільний транспорт КП «Хмельницький комбінат будівельних матеріалів». Під час перевірки було виявлено порушення вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі-Закону), а саме: надання послуг з регулярних перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 39 Закону. За даним фактом державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області був складений акт про порушення законодавства на автомобільному транспорті. На основі даного акту 22 березня 2012 року винесено постанову №143793 про застосування фінансових санкцій в сумі 1 700,0 грн.
Зазначена постанова не оскаржена, набрала законної сили, вказаної суми фінансових санкцій відповідач на час розгляду справи не сплатив.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" для перевізника, який здійснює регулярні пасажирські перевезення слід мати такі документи як: ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.
Як передбачено ст.ст. 39, 48 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні та пасажирські перевезення.
Відповідно до п. 1.4 Наказу Міністерства транспорту та зв'язку від 07.05.2010, № 278 "Про затвердження Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту", фотокопія з паспорта маршруту регулярних перевезень або відповідний примірник паспорта регулярних спеціальних перевезень пред'являється водієм автобуса під час здійснення перевезень пасажирів, а відповідні примірники паспортів - автомобільним перевізником за його місцезнаходженням для перевірки представникам Головавтотрансінспекції під час здійснення ними державного контролю та представникам Державтоінспекції МВС України.
Згідно ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають до задоволення.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 19.09.2012 суд відстрочив сплату позивачем судового збору до вирішення справи по суті. Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України "Про автомобільний транспорт", ст.ст. 70, 71, 86, 158 - 163, 254 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Колективного підприємства «Хмельницький комбінат будівельних матеріалів» на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області фінансову санкцію в сумі 1700 (одну тисячу сімсот) грн. в дохід Державного бюджету України.
Стягнути з Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (м. Київ, вул. Проспект Перемоги, 14) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: УДКСУ у м. Хмельницькому; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529; банк отримувача: ГУДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача (МФО): 815013; рахунок отримувача: 31217206784002; код класифікації доходів бюджету: 22030001; Хмельницький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35173158) судовий збір в сумі 107 (сто сім) грн. 30 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 11 жовтня 2012 року
Суддя/підпис/М.Є. Ніколайчук"Згідно з оригіналом" Суддя М.Є. Ніколайчук