813/6128/13-а 33] Цифрове або літерне позначення TAGNAME(MEMBSHORT) --> " CONTENT=""> ження (для фізичних) - НЕ ПІДТРИМУЄТЬСЯ --> function OnLoad() { } function OnError() { } @page SectionA { margin-left: 20 mm; margin-right: 10 mm; margin-top: 10 mm; margin-bottom: 10 mm; mso-paper-source: 0; } DIV.Section { page: SectionA; } BODY, FONT { @charset "Windows-1251"; cursor: text; font-family: Times New Roman; font-size: 12 pt; } FONT.fs197 { font-family: Facefont SSH; font-size: 70 pt; } FONT.fs123 { font-size: 16 pt; font-weight: bold; } FONT.fs201 { font-family: Arial; font-size: 14 pt; vertical-align: sub; } FONT.fs126 { font-size: 14 pt; font-weight: bold; } FONT.fs125 { font-size: 14 pt; font-weight: bold; } FONT.fs139 { font-weight: bold; } FONT.fs138 { font-weight: bold; } FONT.fs137 { font-weight: bold; } FONT.fs136 { font-weight: bold; } FONT.fs135 { font-weight: bold; } FONT.fs134 { font-weight: bold; } FONT.fs133 { font-weight: bold; } FONT.fs132 { font-weight: bold; } FONT.fs131 { font-weight: bold; } FONT.fs130 { font-weight: bold; } FONT.fs129 { font-weight: bold; } FONT.fs128 { font-weight: bold; } P { font-family: Times New Roman; font-size: 12 pt; text-align: left; margin-top: 0 mm; margin-bottom: 0 mm; white-space: normal; word-spacing: normal; word-wrap: normal; } TABLE P { width: auto; } P.ps24 { text-align: center; margin-left: 15 mm; line-height: 100 %; } P.ps17 { text-align: center; margin-left: 0 mm; margin-top: 2 mm; text-indent: 4 mm; } P.ps14 { text-align: center; } P.ps15 { text-align: center; margin-left: 3 mm; margin-top: 3 mm; line-height: 100 %; } P.ps20 { margin-right: 0 mm; } P.ps25 { margin-right: 10 mm; } P.ps23 { text-align: right; margin-right: 11 mm; } P.ps0 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } P.ps21 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } P.ps22 { text-align: justify; margin-right: 0 mm; } P.ps16 { text-align: center; margin-right: 10 mm; text-indent: 15 mm; } P.ps13 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; text-indent: 12 mm; } P.ps12 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; text-indent: 13 mm; } P.ps2 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; text-indent: 12 mm; } P.ps4 { margin-right: 10 mm; text-indent: 15 mm; } P.ps3 { text-align: center; margin-right: 10 mm; } P.ps5 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } P.ps11 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } P.ps6 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } P.ps1 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } P.ps8 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } P.ps7 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } P.ps9 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } P.ps10 { text-align: justify; margin-right: 10 mm; } TABLE { border-color: black; border-style: none; margin-top: 0 px; margin-bottom: 0 px; margin-left: 10 px; margin-right: 10 px; background-color: white; table-layout: fixed; } TABLE.tsfirst { margin-top: 10 px; } TABLE.tslast { margin-bottom: 10 px; } TD { border-color: black; border-style: solid; border-top-width: 1 px; border-bottom-width: 1 px; border-left-width: 1 px; border-right-width: 1 px; margin: 0 px; padding-top: 1 px; padding-bottom: 1 px; padding-left: 5 px; padding-right: 5 px;); width: fixed; } TD.tds1 { border-left-width: 0 mm; border-right-width: 0 mm; border-top-width: 0 mm; border-bottom-width: 0 mm; border-left-style: none; border-right-style: none; border-top-style: none; border-bottom-style: none; } TD.tds6 { border-left-width: 0 mm; border-right-width: 0 mm; border-top-width: 0 mm; border-bottom-width: 0 mm; border-left-style: none; border-right-style: none; border-top-style: none; border-bottom-style: none; } TD.tds8 { border-left-width: 0 mm; border-right-width: 0 mm; border-top-width: 0 mm; border-bottom-width: 0 mm; border-left-style: none; border-right-style: none; border-top-style: none; border-bottom-style: none; } TD.tds9 { border-left-width: 0 mm; border-right-width: 0 mm; border-top-width: 0 mm; border-bottom-width: 0 mm; border-left-style: none; border-right-style: none; border-top-style: none; border-bottom-style: none; } TD.tds10 { border-left-width: 0 mm; border-right-width: 0 mm; border-top-width: 0 mm; border-bottom-width: 0 mm; border-left-style: none; border-right-style: none; border-top-style: none; border-bottom-style: none; } BODY> ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2013 року № 813/6128/13-а
о 09 год., 05 хв.
м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу № 813/6128/13-а
за позовом
Державної екологічної інспекції у Львівській області
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Реноме»
про
вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю)
Державна екологічна інспекція у Львівській області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, у якому позивач просить:
- зупинити виконання робіт ТОВ «Реноме» щодо здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря зі стаціонарних джерел, а саме котельні та лакувального цеху без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;P>
- заборонити експлуатацію стаціонарних джерел (котельні та лакувального цеху), яка здійснюється ТОВ «Реноме» без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
- зупинити діяльність ТОВ «Реноме» щодо бездозвільного розміщення та безлімітного утворення і розміщення відходів;
- зупинити бездозвільне розміщення та безлімітне утворення і розміщення відходів ТОВ «Реноме».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач проводить безлімітне та без дозвільне утворення та розміщення відходів, що є порушенням ст.ст. 32, 33 Закону України «Про відходи». Відповідачем також порушуються правила первинного обліку поводження з відходами, а саме, не ведеться журнал первинного обліку відходів, що є порушенням ст. 17 Закону України «Про відходи».
Ухвалою суду від 07.08.2013 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення за № 00104131, у зазначений в ухвалі строк відповідач заперечень на адміністративний позов або заяви про визнання позову не подав.
Безпосередньо, всебічно, повно та об’єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
В обґрунтування позовних вимог позивач надав суду копії:
- Актів Державної екологічної інспекції у Львівській області № 1975/06/1849 від 11.12. – 24.12.2012 року та № 1388/06/1170 від 19.07. – 24.07.2013 року перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами;
- приписів Державної екологічної інспекції у Львівській області № 680-06 від 26.07.2013 року та № 11-06 від 10.01.2013 року приписаного відповідачу щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про відходи» № 187/98-ВР від 05.03.1998 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про охорону атмосферного повітря» № 2707-XII від 16.10.1992 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V від 05.04.2007 року із змінами і доповненнями, Положенням про Державну екологічну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України № 454/2011 від 13 квітня 2011 року, Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно п. «г» ч. 1 ст. 17 Закону України «Про відходи», суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані, а саме, на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку.
Згідно ч. 1 ст. 26 цього ж Закону, державному обліку та паспортизації підлягають в обов'язковому порядку всі відходи, що утворюються на території України і на які поширюється дія цього Закону.
Згідно п. «а» ч. 1 32 цього ж Закону, з метою обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини забороняється, зокрема, вести будь-яку господарську діяльність, пов'язану з утворенням відходів, без одержання від уповноважених органів виконавчої влади у сфері поводження з відходами лімітів на обсяги утворення та розміщення відходів.
Згідно ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», що підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані, зокрема, здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо.
Згідно ч.ч. 6, 7 ст. 11 цього ж Закону, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. До першої групи належать об'єкти, які взяті на державний облік і мають виробництва або технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування.
Згідно ст. 12 цього ж Закону, господарська чи інші види діяльності, пов'язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 33 цього ж Закону, особи, винні у викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до закону - несуть відповідальність згідно з законом./P>
Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом. Застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.
Згідно Положення про Державну екологічну інспекцію України, Державна екологічна інспекція України є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Згідно п. 4 цього ж Положення, Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань, зокрема, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про охорону атмосферного повітря щодо наявності та додержання дозволів на викиди забруднюючих речовин (підп. «г» п. 2 ч. 4 цього ж Положення).
Згідно п. 7 цього ж Положення, Держекоінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, морські екологічні інспекції (Азовська, Азово-Чорноморська, Північно-Західного регіону Чорного моря).
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Судом враховуються обґрунтування позивачем позовних вимог, оскільки проведеними перевірками встановлено факт використання відповідачем стаціонарних джерел (котельні, що використовується для опалення приміщень ТОВ «Реноме» та лакувального цеху) забруднення атмосферного повітря без відповідного на це дозволу, що є порушенням вимог Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Крім цього, у справі відсутні належні та допустимі докази оскарження відповідачем прийнятих відносно нього приписів № 680-06 від 26.07.2013 року та № 11-06 від 10.01.2013 року щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Відповідач в свою чергу належних та допустимих доказів на спростування позовних вимог суду не надав.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов’язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги Державної екологічної інспекції у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Реноме» про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), підлягають задоволенню повністю.
Згідно ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167, 183-2, 256 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Зупинити виконання робіт ТОВ «Реноме» (ЄДРПОУ 20841575, вул. Шевченка, 57, с. Віднів, Жоківський район, Львівська область) щодо здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря зі стаціонарних джерел, а саме котельні та лакувального цеху без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Заборонити експлуатацію стаціонарних джерел (котельні та лакувального цеху), яка здійснюється ТОВ «Реноме» (ЄДРПОУ 20841575, вул. Шевченка, 57, с. Віднів, Жоківський район, Львівська область) без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Зупинити діяльність ТОВ «Реноме» (ЄДРПОУ 20841575, вул. Шевченка, 57, с. Віднів, Жоківський район, Львівська область) щодо бездозвільного розміщення та безлімітного утворення і розміщення відходів.
Зупинити бездозвільне розміщення та безлімітне утворення і розміщення відходів ТОВ «Реноме» (ЄДРПОУ 20841575, вул. Шевченка, 57, с. Віднів, Жоківський район, Львівська область).
3. Зобов’язати ТОВ «Реноме» виконати постанову негайно.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 24.09.2013 року.
Суддя Гавдик З.В.