Справа № 265/6084/13-а
Провадження № 2-а/265/231/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2013 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Адамової Т.С.,
при секретарі Хайтуловій Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполя справу за адміністративним позовом Управління праці і соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно перерахованої суми субсидії, -
В С Т А Н О В И В:
12.08.2013 року Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради в особі начальника управління Стригунова В.О. (далі за текстом Управління) звернувся до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області із зазначеним з адміністративним позовом мотивуючи свої вимоги тим, що згідно заяви ОСОБА_1, 1945 року народження була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з 01.11.2012 року по 01.05.2013 року. В результаті проведеної сектором державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району перевірки даних,наданих заявником при зверненні за призначення житлової субсидії, встановлено, що ОСОБА_1 надана неповна інформація про доходи. Згідно даних державної податкової інспекції від 17.06.2013 року № 8, ОСОБА_1 працювала з 09.04.2012 року по 17.09.2012 року на підприємстві ТОВ «Здравниця плюс», про що не було вказано у декларації, що вплинуло на визначення розміру житлової субсидії. Сума надміру нарахованої субсидії склала 972,30 грн. Згідно п.20 Положення, сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. 25.07.2013 року ОСОБА_1 було отримано повідомлення в якому було запропоновано повернути надмірно перераховані кошти у відповідності з чинним законодавством та самостійно погасити суми субсидії до 01.11.2013 року, але заявниця відмовилася повертати на рахунок управління праці та соціального захисту населення суму переплатив розмірі 972,30 грн. не погашена. Посилаючись на діюче законодавство Управління просить суд стягнути з ОСОБА_1 надмірну перераховану суму субсидії за період 0 01.11.2012р. по 01.05.2013 р. в розмірі 972,30 грн.
До відкритого судового засідання представник позивача Борисенко Н.О., яка діє на підставі довіреності, не з'явилась, надавши заяву з проханням розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_1 до відкритого судового засідання не з'явилася за невідомих суду причин, про день та час розгляду справи повідомлялась своєчасно та належним чином. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності останньої, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Відповідно до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України) суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється
Дослідивши наявні письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за таких підстав.
Відповідно до п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 року №848 (надалі -Положення) для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики. У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики.
Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення районних у містах рад (абзац перший пункту 3 Положення). Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово -комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом КМУ обов'язкового відсотка платежу. Для призначення субсидії громадянин у органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців.
Відповідачка 05.11.2012 року звернулася до УПСЗН Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради із заявою про призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, надав декларацію про доходи та майновий стан, за формами, затвердженими Мінпраці. При заповненні 05.11.2012 року декларації про доходи та майновий стан, а саме Розділу ІІ (надалі -Розділ ІV Декларації) «Всі види доходів осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні /будинку відповідачка письмово надала неправильну інформацію (далі -недостовірну інформацію), а саме про те,що вона не працює з 2001 року. УПСЗН Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради рішенням від 04 березня 2013 року призначило субсидію відповідачці на 6 місяців -на період з листопада 2012 року по квітень 2013 року включно.
На підставі заяви відповідачка про призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та заповнених нею декларацій про її доходи і майновий стан, відповідно до вказаного вище рішення УПСЗН Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради відповідачка по мірі надходження бюджетних коштів, у період з листопада 2012 року по квітень 2013 року включно отримала субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, на загальну суму 972,30 гривень. Проте позивачу стало відомо, що відповідачка працювала з 09.04.2012 року по 17.09.2012 року на підприємстві ТОВ «Здравниця плюс». Внаслідок свідомого подання відповідачкою документів з недостовірними відомостями, тобто з вини відповідачки, УПСЗН Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради було надміру перераховано (виплачено) 972,30 грн.
Надання раніше призначеної субсидії , у відповідності до п.20 Положення, припиняється , зокрема, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку (п.20 Положення)
Згідно розрахунку надмірно виплаченої суми субсидії надміру перерахована і виплачена сума субсидії відповідачці за період з листопада 2012 року по квітень 2013 рік склала 972,30 грн.
На направлену в адресу ОСОБА_1 письмове повідомлення позивача від 19.07.2013 р. про необхідність сплатити переплачену суму також не відреагувала, і по теперішній час не здійснила жодного платежу. Дана обставина підтверджена повідомленням про припинення надання житлової субсидії від 19.07.2013 р.
Відповідно п.1 «Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями», затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.1997 року №39/283/90/5 , повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, проводиться, зокрема, у випадку виявлення подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, в тому числі : приховування заробітку чи іншого доходу .
В разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, як зазначено у п.2 Порядку , відділи (управління) субсидій вживають, зокрема, такі заходи : -припиняють надання субсидії і позбавляють права на її призначення на наступний термін ; - подають позовні заяви до суду про стягнення у подвійному розмірі надміру виплачених коштів (при неповерненні їх добровільно у встановлені терміни). Повернені кошти зараховуються на рахунок відділів (управлінь) субсидій для подальшого їх перерахування надавачам послуг(п.5 Порядку).
Виходячи з наведеного ,суд вважає , що УПСЗН Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради правомірно просить стягнути з ОСОБА_1 надмірно виплачену суму субсидії у розмірі 972,30 грн. та приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління праці і соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно перерахованої суми субсидії - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1 на користь Управління праці і соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради (р/р 35414105003158 в ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЗКПО 25968748) надмірно нараховану та виплачену субсидію за період з 01.11.2012 р. по 01.05.2013 рік у розмірі 972 (дев'ятсот сімдесят дві) грн.30коп.
Постанову суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Особи, які брали участі у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя _____ Т.С. Адамова