Ухвала суду № 33943420, 19.06.2013, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2013
Номер справи
816/729/13-а
Номер документу
33943420
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2013 р.Справа № 816/729/13-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Курило Л.В.

Суддів: Русанової В.Б. , Присяжнюк О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Приватного підприємства "КГК"Автотранс" на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 05.03.2013р. по справі № 816/729/13-а

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області

до Приватного підприємства "КГК"Автотранс"

про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,

ВСТАНОВИЛА:

19.02.2013 року позивач - Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці Полтавської області - звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства "КГК"Автотранс", в якому просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 15 020,43 грн.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 05.03.2013 року адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці задоволено.

Стягнуто з Приватного підприємства "КГК"Автотранс" заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 15 020 грн. 43 коп.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Представником позивача до суду апеляційної інстанції подані заперечення на апеляційну скаргу відповідача, в яких представника позивача просить постанову суду першої інстанції залишити без змін.

В судове засідання суду апеляційної інстанції представник відповідача не прибув, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання.

Представник позивача в судове засідання суду апеляційної інстанції не прибув, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши суддю -доповідача, переглянувши в межах апеляційної скарги постанову суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що Приватне підприємство "КГК"Автотранс" перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Кременчуці та є платником єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. (а.с.6)

ПП "КГК"Автотранс" подало до управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці звіти про суму нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за травень-грудень 2012 року, згідно з якими загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті за вказаний звітний період, складає 14 629,09 грн.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Кременчуці винесені та направлені на адресу ПП "КГК"Автотранс" рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №2443 від 02.07.2012 (отримане відповідачем 12.07.2012 згідно зворотнього поштового повідомлення) (а.с.29), №1390 від 03.05.2012 (отримане відповідачем 03.06.2012 згідно відомостей наданих поштовим відділенням) (а.с.30), № 5249 від 01.11.2012 (отримане відповідачем 22.11.2012 згідно зворотнього поштового повідомлення) (а.с.31), рішення про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 5101 від 24.10.2012 (отримане відповідачем 24.10.2012, згідно підпису на ньому), №5102 від 24.10.2012 (отримане відповідачем 24.10.2012, згідно підпису на ньому), якими до Приватного підприємства "КГК"Автотранс" застосовані штрафи у розмірі 662,27 грн. та нараховано пеню у загальному розмірі 234,37 грн.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Кременчуці 19.02.2013 вручено відповідачу вимогу про сплату боргу від 04.02.2013 № Ю 192.(а.с.28)

У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку суми заборгованості, позивач звернувся із зазначеним позовом до суду.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що доказів оплати боргу за вказаною вимогою, її узгодження, скасування або невідповідність закону та фактичним обставинам сторонами до матеріалів справи не надано, з відомостей картки особового рахунку платника єдиного внеску вбачається, що у встановлений законом строк сума єдиного внеску, штрафних санкцій та пені, що підлягає сплаті відповідачем у повному обсязі не сплачено, а саме: за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 14125,25 грн. - недоїмка зі сплати єдиного внеску; 661,07 грн. - штрафи та 234,11 грн. - пеня (з урахуванням часткового погашення суми боргу в розмірі 505,30 грн.), існування у відповідача боргу по сплаті єдиного внеску у загальній сумі 15 020,43 грн. перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Кременчуці доведено матеріалами справи, тому вимоги позивача є обґрунтованими та доведеними.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з наступних підстав.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначені Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI.

За змістом статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI (далі -Закон №2464-VI) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) це - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У розумінні пункту 1 частини першої статті 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 1 частини другої статті 6 Закону №2464-VI передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, а згідно пункту 4 цієї ж статті - подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Відповідно до статті 7 Закону №2464-VI, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Порядок обчислення та сплати єдиного соціального внеску , розмір та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування визначено статтями 8, 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з частинами восьмою та дванадцятою статті 9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

З картки особового рахунку ПП "КГК "Автотранс" убачається, що за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 14125,25 грн - недоїмка зі сплати єдиного внеску; 661,07 грн . -иштрафи та 234,11 грн. - пеня (з урахуванням часткового погашення суми боргу в розмірі 505,30 грн.) (а.с.33-34).

Частиною 11 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції.

Відповідно до частини 11 статті 25 зазначеного Закону за несплату (неперерахування) несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно несплачених сум.

Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

За змістом статті 25 Закону № 2464-VI рішення територіального органу Пенсійного фонду про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом. У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк територіальний орган Пенсійного фонду про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом. Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску. Територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Судом першої інстанції достовірно встановлено, що заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 15020,43 грн. відповідачем самостійно не сплачена, що підтверджується карткою особового рахунку відповідача.

Враховуючи вищенаведене колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції стосовно правомірності вимог позивача щодо стягнення в судовому порядку з Приватного підприємства "КГК"Автотранс" суми заборгованості по сплаті єдиного внеску в розмірі 15020,43 грн.

Відповідно до ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства "КГК"Автотранс" залишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 05.03.2013р. по справі № 816/729/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя (підпис)Курило Л.В.Судді(підпис) (підпис) Русанова В.Б. Присяжнюк О.В. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Курило Л.В.