УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 жовтня 2013 року№ 812/8368/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 до Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» Луганської регіональної філії, третя особа - Приватне підприємство СВФ «Агро» про визнання дій протиправними, визнання недійсним рішення та скасування запису про державну реєстрацію договору оренди землі,-
ВСТАНОВИВ:
02 жовтня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 до Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» Луганської регіональної філії, третя особа - Приватне підприємство СВФ «Агро» про визнання дій протиправними, визнання недійсним рішення та скасування запису про державну реєстрацію договору оренди землі, а саме:
- від 01.03.2007р. за № 240845/0407417003467;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700466;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700219;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700154;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700361;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700289;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700389;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700427;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700428;
- від 01.03.2007р. за № 240845/0407417003;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700355;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700461;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700315;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700372;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700414;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700234;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700452;
- від 01.03.2007р. за № 240845/040741700414.
Суддя вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху для усунення недоліків, оскільки вона не відповідає в повній мірі вимогам, встановленим ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підставі ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів справи, в поданому до суду адміністративному позові перелік документів та інших матеріалів справи відсутній.
Суддя звертає увагу позивача на те, що 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір» (із змінами і доповненнями) № 3674-VI від 08 липня 2011 року (далі -Закон № 3674-VI).
Частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч. 2. ст. 4 Закону № 3674-VI, ставки судового збору, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, встановлюються у таких розмірах:
- майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати;
- немайнового характеру - 0,01 розміру мінімальної заробітної плати.
З вищевикладеного вбачається, що позивачі повинні сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру по 34,41 грн. в дохід Державного бюджету України кожний, оскільки ними заявлені окремі вимоги, що стосуються інтересів кожного з них індивідуально.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що квитанція про сплату судового збору надана лише одним позивачем ОСОБА_3. Іншими позивачами документ про сплату судового збору до суду не надано.
Відповідно до ч.4, 5 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
В даній позовній заяві неможливо встановити, ким саме підписано адміністративний позов, крім того, кількість підписів не відповідає кількості позивачів.
Окрім того, в адміністративному позові в описовій та прохальній частині позивачі посилаються на договір оренди земельної ділянки ОСОБА_1 від 01.03.2007р. за № 240845/0407417003467 та ОСОБА_9 від 01.03.2007р. за № 240845/0407417003, але в матеріалах справи договіри оренди земельної ділянки за такими номерами відсутні. Отже позивачам необхідно уточнити свої позовні вимоги.
Суд пропонує позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом надання належно оформленої уточненої позовної заяви, та додати до неї оригінали квитанцій про сплату судового збору в сумі 34,41 грн. кожним з позивачів, окрім ОСОБА_3.
Згідно зі ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. У разі не усунення недоліків позовна заява повертається без розгляду позивачеві.
Таким чином, є підстави вважати, що вказана позовна заява містить недоліки без усунення яких вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо.
Тому суддя вважає, що позивачеві слід надати строк для усунення вказаних недоліків, після чого вирішити питання стосовно відкриття провадження у справі чи повернення позовної заяви.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 до Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» Луганської регіональної філії, третя особа - Приватне підприємство СВФ «Агро» про визнання дій протиправними, визнання недійсним рішення та скасування запису про державну реєстрацію договору оренди землі - залишити без руху.
Запропонувати позивачу у строк до 15 жовтня 2013 року усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати суду належно оформлену позовну заяву із зазначенням підпису кожного з позивачів навпроти кожного прізвища та переліку документів та інших матеріалів, що додаються, а також уточненням реквізитів договорів кожного з позивачів;
- надати суду документи про сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру кожним з позивачів, окрім ОСОБА_3, по 34,41 (тридцять чотири гривні 41 коп..), сплаченого за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у м.Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок: 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД): 22030001
Символ звiтностi банку: 206
Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація,050).
Суд зауважує, що позивачу строк визначений саме для отримання судом усунення недоліків, а не для їх надіслання на адресу суду, для чого позивачу слід завчасно вжити відповідні заходи.
Попередити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяВ.С. Шембелян