ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01 жовтня 2013 року № 826/8443/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Олійник Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби до Державного підприємства з науково-технічних робіт по енергозбереженню в електроенергетиці "Укренергоефективність" про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 96527,35 грн. за участю представників сторін:
від позивача: Дирда І. Є., довіреність № 45/10-015, від 15.07.13 р.,
від відповідача: Сімончук О. В., довіреність № б/н, від 01.08.13 р.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби, (надалі - позивач), звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державного підприємства з науково-технічних робіт по енергозбереженню в електроенергетиці "Укренергоефективність", (надалі - відповідач), про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 96527,35 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що у відповідача в результаті несплати грошових зобов'язань визначених податковими повідомленнями-рішеннями, а також самостійно визначених у податкових деклараціях з податку на додану вартість та в податковому розрахунку комунального податку виникла заборгованість перед державним бюджетом, яка на день звернення до суду відповідачем не сплачена.
Представник відповідача проти позову заперечувала, просила у задоволенні позову відмовити повністю, оскільки станом на час розгляду справи у відповідача відсутня податкова заборгованість перед державним бюджетом.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Державне підприємство з науково-технічних робіт по енергозбереженню в електроенергетиці "Укренергоефективність" зареєстровано Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією 07.12.1993 р., взято на податковий облік у ДПІ у Голосіївському районі м. Києва 07.12.1993 р.
ДПІ у Голосіївському районі м. Києва відносно відповідача були прийняті наступні податкові повідомлення-рішення:
- від 12.06.2012 р. №0013671520, яким визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 57840,62 грн.;
- від 28.07.2010 р. №0018611520/0, яким визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 170,00 грн.
Також судом встановлено, що позивачем до ДПІ у Голосіївському районі м. Києва були подані наступні податкові декларації та податкові розрахунки:
- Податкова декларація з ПДВ № 58233 від 12.04.2010 р. термін сплати 30.04.2010 (згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню і сплаті в бюджет - 9401,00 грн.);
- Податкова декларація з ПДВ № 111212 від 13.05.2010 р. термін сплати 31.05.2010 (згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню і сплаті в бюджет - 46,00 грн.);
- Податкова декларація з ПДВ № 193794 від 27.07.2010 р. термін сплати 30.07.2010 (згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню і сплаті в бюджет - 290,00 грн.);
- Податкова декларація з ПДВ № 223705 від 17.08.2010 р. термін сплати 30.08.2010 (згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню і сплаті в бюджет - 4815,0 грн.);
- Податковий розрахунок комунального податку № 152979 від 07.07.2010 р. термін сплати 19.08.2010 p. (згідно якої нараховано податку - 214,20 грн.).
З матеріалів справи вбачається, що відповідачу направлялись податкові вимоги, а саме, перша податкова вимога № 1/2366 від 09.06.2009 р. на загальну суму 75520,68 грн. та друга податкова вимога №2/2942 від 06.08.2009 р. на загальну суму 88159,68 грн.
Відповідно до пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За змістом п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно із п. 59.5 ст. 59 ПК у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
З матеріалів справи вбачається, що при реорганізації ДП "Укренергоефективність" на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 р. № 1352-р "Про реорганізацію державного підприємства з науково-технічних робіт по енергозбереженню в електроенергетиці "Укренергоефективність" та Наказу Мінпаливенерго від 25.12.2009 р. № 762 "Про реорганізацію Державного підприємства з науково-технічних робіт поенергозбереженню в електроенергетиці "Укренергоефективність" 5 січня 2010 року в газеті "Урядовий кур'єр" № 1 було опубліковано оголошення про припинення діяльності підприємства.
Судом встановлено, що ДПІ у Голосіївському районі м. Києва у місячний термін з 05.01-05.02 2010 року не звернулося до керівництва підприємства про сплату кредиторської заборгованості по платежам до держбюджету.
Відповідач стверджував, а позивач не заперечував, що в ДПІ Голосіївського р-ну м. Києва також обліковується Відокремлений підрозділ "Енергоефективність" ДП НАЕК "Енергоатом" (код 37147787), який створений на базі ДП "Укренергоефективність" 01.07.2010 р. на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 р. № 1352-р "Про реорганізацію державного підприємства з науково-технічних робіт по енергозбереженню в електроенергетиці "Укренергоефективність", Наказу Мінпаливенерго від 25.12.2009 р.№ 762 "Про реорганізацію Державного підприємства з науково-технічних робіт по енергозбереженню в електроенергетиці "Укренергоефективність" зі змінами від 04.06.2010 р. № 216 "Про визначення голови комісії з припинення діяльності ДП "Укренергоефективність" та відповідно до рішення Антимонопольного комітету України від 01.06.2010 р. № 259-р "Про надання дозволу на приєднання ДП "Укренергоефективність" до ДП НАЕК "Енергоатом" був складений Передавальний акт станом на 30.06.2010 року про передачу майна, прав та обов'язків ДП "Укренергоефективність" Відокремленому підрозділу "Енергоефективність" ДП НАЕК "Енергоатом".
Передавальний акт між підприємствами складався станом на 30.06.2010 року та затверджено 14.12.2010 р. Мінпаливенерго України у якому були визначені суми заборгованості по податку на додану вартість у розмірі 307444,36 грн., в яку увійшла заборгованість 96317,23 грн. та заборгованість по комунальному податку на суму 210,12 грн. на підставі Актів звіряння розрахунків між ДП "Укренергоефективність" та ДПІ у Голосіївському р-ні м. Києва.
Судом встановлено, що станом на 23.06.2010 року між ДПІ у Голосіївському р-ні м. Києва та ДП "Укренергоефективність" було підписано Акт звіряння розрахунків по основному платежу(недоїмки) та штрафних санкцій на загальну суму 323504,70 грн..
Судом встановлено, що ВП "Енергоефективність" ДП НАЕК "Енергоатом" (код 37147787) 30.09.2010 року сплатив у ДПІ у Голосіївському р-ні м. Києва 307458,43 грн. основний платіж та пеню за ДП "Укренергоефективність" та 21729,12 грн. штрафних санкцій з податку на додану вартість за ДП "Укренергоефективність".
Таким чином 30.09.2010 року за ДП "Укренергоефективність" було сплачено основного платежу, пені та штрафних санкцій на загальну суму 329187,55 грн., що підтверджується дослідженими судом банківськими виписками та платіжними дорученнями.
14.10.2010 року було підписано Акт камеральної перевірки своєчасності сплати податків і зборів до бюджету по податку на додану вартість за період з 01.04.2009 по 31.03.2010 року ДП "Укренергоефективність" № 1738-15/20-213, де вказано, що 30.09.2010 року сплачено у повному обсязі нарахованого податку у сумі 289203,23 грн.
З 01.04.2010 року по 31.08.2011 року ДП "Укренергоефективність" до ДПІ у Голосіївському р-ні м. Києва подавало декларації з податку на додану вартість з нульовими показниками, так як господарська діяльність не велась.
Таким чином, всю недоїмку, пеню та штрафні санкції по податку на додану вартість та було сплачено 30.09.2010 року, що підтверджується дослідженими судом банківськими виписками та .
Відносно заборгованості відповідача по сплаті комунального податку судом встановлено наступне.
ВП "Енергоефективність" ДП НАЕК "Енергоатом" (код 37147787) було сплачено 12.07.2010 р. - 96,90 грн., та 15.07.2010 р. - 28,20 грн. грошового зобов'язання з комунального податку за ДП "Укренергоефективність" з урахуванням перерахунку за червень 2010 року, що підтверджується банківською випискою.
З матеріалів справи вбачається, що станом на 05.08.2010 року між ДПІ у Голосієвському р-ні м. Києва та ДП "Укренергоефективність" було підписано Акт звіряння розрахунків по основному платежу (недоїмки) та штрафних санкцій, де вказано позитивне сальдо на 4,08 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач не має недоїмки та штрафних санкцій по комунальному податку.
Згідно з ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Позивачем не було доведено обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та наданих сторонами доказів, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог.
Приймаючи до уваги викладене у сукупності, керуючись вимогами ст.ст. 69-71, ст.94, ст. 158-163, ст. ст. 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
1. У задоволенні позову Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби до Державного підприємства з науково-технічних робіт по енергозбереженню в електроенергетиці "Укренергоефективність" про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 96 527,35 грн. відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
З урахуванням положень ч.3 ст.160 КАС України, в судовому засіданні 01 жовтня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова у повному обсязі складена та підписана 04.10.2013 р.
Суддя Ю.Т. Шрамко