Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 У Х В А Л А
02.10.2013 р. № 814/4018/13-а
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В., секретар Ткач Г.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1, (АДРЕСА_1)
доДержавного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України (в особі Миколаївської філії), (вул. Велика Морська, 34, м. Миколаїв, 54030)
провизнання протиправною відмови у реєстрації в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна відомостей про припинення обтяження, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з тим, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача проти закриття провадження у справі заперечував.
Розглянувши заявлене клопотання, суд прийшов до висновку про його необґрунтованість, зважаючи на таке.
Як вбачається з матеріалів справи, 23.04.2013 року ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України в особі Миколаївської філії про зобов'язання внесення відомостей до Державного реєстру (справа №490/3844/13).
Ухвалою апеляційного суду Миколаївської області від 02.07.2013 року апеляційна скарга відхилена, ухвала Центрального районного суду м. Миколаєва від 23.04.2013 року залишена без змін.
Стаття 15 ЦПК України регламентує, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 1 частини першої статті 3 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05 липня 2004 р. №830 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна» Державний реєстр обтяжень рухомого майна (далі - Реєстр) - це єдина комп'ютерна база даних про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також про звернення стягнення на предмет обтяження.
Держателем реєстру є Міністерство юстиції України, яке забезпечує ведення Реєстру.
Реєстратори - суб'єкти, уповноважені держателем Реєстру надавати послуги з державної реєстрації відомостей про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також звернення стягнення на предмет обтяження, приймати заяви, видавати завірені витяги з Реєстру та виконувати інші функції, передбачені Порядком.
Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 07.07.2006 р. №57/5, зареєстрованого в цьому ж міністерстві 07.07.2006 р. за №802/12676 «Про визначення реєстраторів Державного реєстру обтяжень рухомого майна» реєстраторами цього Реєстру визначено державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, державні нотаріальні контори та приватних нотаріусів.
Із позовної заяви вбачається, що позивач просить зобов'язати ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України зареєструвати у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна відомості про припинення обтяження №5749101, оскільки 21 березня 2013 року відповідач відмовив йому у цьому.
В такому спорі відповідач є особою, наділеною владними повноваженнями в розумінні ст.3 КАС України, оскільки здійснює владні управлінські функції - державну реєстрацію відомостей про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також звернення стягнення на предмет обтяження, приймає заяви, видає завірені витяги з Реєстру.
Виходячи з викладеного, зазначений спір є адміністративно-правовим.
Керуючись ст. 157, 165 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання про закриття провадження у справі відмовити.
Суддя І.В.Желєзний